---
title: "VAKTGRUPPEN ROMERIKE AS (920223982): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VAKTGRUPPEN ROMERIKE AS i Ullensaker hadde 8,22 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 50 ansatte. Daglig leder er Christian Moran. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920223982-vaktgruppen-romerike-as"
---

# VAKTGRUPPEN ROMERIKE AS

Etterforskningstjenester og private vakttjenester · Ullensaker · Etablert 2017

- Org.nr: 920 223 982
- Daglig leder: Christian Moran (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,22 mill. kr (+173,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 176 728 kr (Margin 2,2 %)
- Ansatte: 50 (Opp fra 35 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 35
- november 2025: 34
- desember 2025: 40
- februar 2026: 41
- mars 2026: 42
- april 2026: 39
- mai 2026: 40
- juni 2026: 41
- juli 2026: 45
- august 2026: 50

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,2 % (meget god). Ned fra 56,3 % i 2024
- Likviditet: 0,97 (svak). Ned fra 1,96 i 2024
- Soliditet: −16,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 17,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 56,3 % | 28,2 % |
| Driftsmargin | - | - | 100,0 % | 3,7 % | 2,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 94,1 % | 182,2 % | - |
| Likviditetsgrad | - | - | - | 1,96 | 0,97 |
| Soliditet | 98,0 % | 98,0 % | - | 17,8 % | −16,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | −1,0 | 4,6 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 26 | 3 001 | 8 219 |
| Driftsresultat | - | - | 26 | 111 | 177 |
| Årsresultat | 0 | 0 | 26 | 71 | −210 |
| Driftsmargin | - | - | 100 % | 3,7 % | 2,2 % |
| Sum gjeld | 1 | 1 | 0 | 324 | 1 001 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 2 890 | 8 042 |
| Finansresultat | - | - | - | −20 | −391 |
| Resultat før skatt | - | - | 26 | 91 | −215 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 24 | 19 |
| Omløpsmidler | - | - | 0 | 371 | 843 |
| Sum eiendeler | 26 | 26 | 0 | 394 | 861 |
| Egenkapital | 25 | 25 | 30 | 70 | −139 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 0 | 189 | 871 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 135 | 130 |

## Ledelse og styre

- Christian Moran: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Storgata 3, 2050 Jessheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 80.010 Etterforskningstjenester og private vakttjenester
- Etablert: 01.11.2017
- Tidligere navn: PROTECTIVE AS (2018 til 2024)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 08.02.2024
- Revisor: [STIANSEN & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/962990746-stiansen-co-as)
- Størrelse: Nr. 46 av 154 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Levere sikkerhetstjenester, vakthold, kurs og opplæringstjenester, rådgivning, og andre tjenester i tilknytning til dette.

## Siste endringer

- 11.05.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 11.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000254355&sokeverdi=920223982&spraak=nb)
- 10.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000105799&sokeverdi=920223982&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000504001&sokeverdi=920223982&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AVARN SECURITY AVIATION AS](https://www.norscout.com/no/company/992147377-avarn-security-aviation-as) | Ullensaker | 1 856 | 920 mill. kr | +2,9 % |
| [M-16 AKERSHUS VAKTSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/915942415-m-16-akershus-vaktselskap-as) | Ullensaker | 49 | 18,8 mill. kr | +21,2 % |
| [DIAZ SECURITY AS](https://www.norscout.com/no/company/914769868-diaz-security-as) | Ullensaker | 24 | 6,69 mill. kr | +70,2 % |
| [VAKT OG KONTROLLTJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/928167011-vakt-og-kontrolltjenester-as) | Ullensaker | - | 3,23 mill. kr | - |
| [NORWEGIAN DETECTIONDOGS AS](https://www.norscout.com/no/company/823704062-norwegian-detectiondogs-as) | Ullensaker | - | 40 000 kr | - |
| [GS11 SIKKERHET AS](https://www.norscout.com/no/company/935121043-gs11-sikkerhet-as) | Ullensaker | - | - | - |
| [UNIPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/930853380-unipark-as) | Ullensaker | 5 | 1,41 mill. kr | +7,1 % |
| [PGA LÅS AS](https://www.norscout.com/no/company/935329299-pga-las-as) | Ullensaker | - | 1,08 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
