---
title: "STAVANGER SEILMAKER AS (920245366): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER SEILMAKER AS i Stavanger hadde 6,73 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Od Jarn Stangeland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920245366-stavanger-seilmaker-as"
---

# STAVANGER SEILMAKER AS

Produksjon av tekstiler til teknisk og industriell bruk · Stavanger

- Org.nr: 920 245 366
- E-post: stavangerseilmaker@gmail.com
- Nettsted: [stavanger-seilmaker.no](https://stavanger-seilmaker.no)
- Daglig leder: Od Jarn Stangeland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,73 mill. kr (+2,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −455 000 kr (Margin −6,8 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −26,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 14,0 % i 2024
- Likviditet: 0,66 (svak). Ned fra 0,98 i 2024
- Soliditet: −31,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 3,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 11,6 % | 14,0 % | −26,3 % |
| Driftsmargin | −6,6 % | −4,6 % | 2,4 % | 3,7 % | −6,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,92 | 0,98 | 0,66 |
| Soliditet | 9,4 % | −25,7 % | −8,5 % | 3,0 % | −31,2 % |
| Gjeldsgrad | 9,7 | - | - | 32,1 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 346 | 6 487 | 7 227 | 6 589 | 6 733 |
| Driftsresultat | −288 | −298 | 172 | 243 | −455 |
| Årsresultat | −293 | −328 | 96 | 216 | −598 |
| Driftsmargin | −6,6 % | −4,6 % | 2,4 % | 3,7 % | −6,8 % |
| Sum gjeld | 644 | 1 280 | 2 116 | 1 635 | 2 301 |
| Sum driftskostnader | 4 635 | 6 785 | - | 6 346 | - |
| Finansresultat | −6 | −30 | - | −27 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 96 | 216 | −598 |
| Anleggsmidler | 237 | 830 | 605 | 414 | 569 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 346 | 1 272 | 1 185 |
| Sum eiendeler | 710 | 1 018 | 1 950 | 1 686 | 1 754 |
| Egenkapital | 66 | −262 | −165 | 51 | −547 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 456 | 1 303 | 1 799 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 660 | 332 | 502 |

## Ledelse og styre

- Od Jarn Stangeland: Daglig leder og styrets leder
- Ogve Jarn Stangeland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hundvågveien 27, 4085 Hundvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 13.960 Produksjon av tekstiler til teknisk og industriell bruk
- Etablert: 05.01.2018
- Tidligere navn: QUICKDRY AS (2018)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2018
- Revisor: [KALLESTEN REVISJON OG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/951499072-kallesten-revisjon-og-regnskap-as)
- Regnskapsfører: [SYNEGA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/914549140-synega-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 28 av 82 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg av stoff og materialer for produksjon av utendørs puter, sittegrupper og kalesjer, samt alt som hører naturlig til dette.

## Siste endringer

- 06.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 12.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000741624&sokeverdi=920245366&spraak=nb)
- 23.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000617545&sokeverdi=920245366&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SEILMAKER H K MATHIESEN AS](https://www.norscout.com/no/company/919628162-seilmaker-h-k-mathiesen-as) | Stavanger | 8 | 9,79 mill. kr | +14,2 % |
| [AS GARDINTRYLLERIET](https://www.norscout.com/no/company/923768300-as-gardintrylleriet) | Stavanger | - | 2,22 mill. kr | +15,1 % |
| [D2 PRODUCTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/822266592-d2-productions-as) | Stavanger | 16 | 31,9 mill. kr | +24 % |
| [OCEAN AQUAFARMS AS](https://www.norscout.com/no/company/916122381-ocean-aquafarms-as) | Stavanger | - | 192 895 kr | −87,1 % |
| [ROBOL AS](https://www.norscout.com/no/company/935490839-robol-as) | Oslo | - | 10 mill. kr | +13,9 % |
| [REFLEX PROMOTION AS](https://www.norscout.com/no/company/994801740-reflex-promotion-as) | Bergen | - | 6,41 mill. kr | −4,6 % |
| [TECHSEAM AS](https://www.norscout.com/no/company/989165348-techseam-as) | Sandnes | - | 11 mill. kr | +17,7 % |
| [SUNNY AS](https://www.norscout.com/no/company/830062432-sunny-as) | Tynset | - | 4,51 mill. kr | −3,7 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.09.2026.
