---
title: "JEMO ENTREPRENØR AS (920246354): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JEMO ENTREPRENØR AS i Skien hadde 107 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 31 ansatte. Daglig leder er Knut Tveråen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920246354-jemo-entreprenor-as"
---

# JEMO ENTREPRENØR AS

Oppføring av bygninger · Skien · Etablert 2018

- Org.nr: 920 246 354
- Nettsted: [jemo.no](https://jemo.no)
- Daglig leder: Knut Tveråen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 107 mill. kr (+31,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,3 mill. kr (Margin 9,7 %)
- Ansatte: 31 (Opp fra 25 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 25
- november 2025: 24
- desember 2025: 25
- februar 2026: 27
- mai 2026: 28
- juli 2026: 26
- august 2026: 28
- september 2026: 29
- oktober 2026: 31

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 35,5 % (meget god). Opp fra 10,1 % i 2024
- Likviditet: 1,26 (tilfredsstillende). Opp fra 1,25 i 2024
- Soliditet: 26,0 % (god). Ned fra 29,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,3 % | 7,9 % | 10,1 % | 35,5 % |
| Driftsmargin | 5,1 % | 2,2 % | 2,3 % | 3,1 % | 9,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 65,4 % | - | - | 129,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,11 | 1,01 | 1,09 | 1,25 | 1,26 |
| Soliditet | 26,7 % | 6,0 % | - | 29,8 % | 26,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,8 | 15,7 | - | 2,4 | 2,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 79 071 | 160 639 | 116 352 | 81 255 | 106 874 |
| Driftsresultat | 4 022 | 3 610 | 2 720 | 2 535 | 10 340 |
| Årsresultat | 3 136 | 3 164 | 2 138 | 1 959 | 8 027 |
| Driftsmargin | 5,1 % | 2,2 % | 2,3 % | 3,1 % | 9,7 % |
| Sum gjeld | 26 826 | 39 363 | 23 404 | 15 583 | 26 938 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 78 720 | 96 534 |
| Finansresultat | - | - | - | −9 | 45 |
| Resultat før skatt | 4 018 | 4 008 | 2 740 | 2 526 | 10 385 |
| Anleggsmidler | 6 766 | 2 447 | 2 565 | 2 637 | 3 309 |
| Omløpsmidler | 29 808 | 39 424 | 25 484 | 19 551 | 33 116 |
| Sum eiendeler | 36 574 | 41 871 | 28 049 | 22 188 | 36 425 |
| Egenkapital | 9 748 | 2 507 | - | 6 605 | 9 486 |
| Kortsiktig gjeld | 26 826 | 39 093 | 23 404 | 15 583 | 26 203 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 271 | 0 | 0 | 735 |

## Ledelse og styre

- Knut Tveråen: Daglig leder
- Jørn Egil Heidenreich-Riis: Styrets leder
- Pål Lillefjære: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Langbrygga 10, 3724 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 41.000 Oppføring av bygninger
- Etablert: 03.01.2018
- Tidligere navn: ROSBACH BYGG AS (2018 til 2019)
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2018
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [QUALIS REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/932089807-qualis-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 298 av 9 251 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Entreprisevirksomhet, herunder deltakelse i andre selskaper, og alt som er naturlig i tilknytning til dette.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 08.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000775797&sokeverdi=920246354&spraak=nb)
- 08.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000515663&sokeverdi=920246354&spraak=nb)
- 02.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000088503&sokeverdi=920246354&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ENTREPRENØR ULF SOLBAKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/878653572-entreprenor-ulf-solbakken-as) | Skien | 41 | 69,6 mill. kr | −20,4 % |
| [STRØM SIVERTSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/979196326-strom-sivertsen-as) | Skien | 31 | 63 mill. kr | −29,6 % |
| [TOR ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/982845475-tor-entreprenor-as) | Skien | 46 | 284 mill. kr | +27,9 % |
| [MODULSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/998210585-modulservice-as) | Skien | 27 | 22 mill. kr | +37,1 % |
| [FORCES AS](https://www.norscout.com/no/company/922382980-forces-as) | Skien | 60 | 28,1 mill. kr | +377 % |
| [TELEMARKHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/861180042-telemarkhus-as) | Skien | 24 | 59,6 mill. kr | +20,3 % |
| [TVB BOLIG AS](https://www.norscout.com/no/company/987259787-tvb-bolig-as) | Skien | 22 | 41,9 mill. kr | −19,3 % |
| [BORGESTAD BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/914253454-borgestad-bygg-as) | Skien | 20 | 39,9 mill. kr | +112,2 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
