---
title: "VISION & DESIGN AS (920251927): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VISION & DESIGN AS i Sandnes hadde 22,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Christian Berg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920251927-vision-design-as"
---

# VISION & DESIGN AS

Bearbeiding av metaller · Sandnes · Etablert 2018

- Org.nr: 920 251 927
- Nettsted: [visionprc.com](https://visionprc.com)
- Daglig leder: Christian Berg (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 22,2 mill. kr (+97,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,94 mill. kr (Margin 8,7 %)
- Ansatte: 13 (Opp fra 9 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 8
- oktober 2025: 7
- november 2025: 9
- februar 2026: 10
- april 2026: 11
- august 2026: 12
- oktober 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,9 % (god). Ned fra 19,0 % i 2024
- Likviditet: 12,24 (meget god). Opp fra 2,03 i 2024
- Soliditet: 15,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 25,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,9 % | 20,8 % | 19,0 % | 13,9 % |
| Driftsmargin | 3,4 % | 3,7 % | 15,0 % | 12,5 % | 8,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 84,3 % | 59,4 % | 32,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,51 | 2,03 | 12,24 |
| Soliditet | 18,1 % | 14,4 % | 24,9 % | 25,0 % | 15,2 % |
| Gjeldsgrad | 4,5 | 6,0 | 3,0 | 3,0 | 5,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 804 | 7 166 | 7 279 | 11 285 | 22 248 |
| Driftsresultat | 164 | 264 | 1 095 | 1 410 | 1 936 |
| Årsresultat | 49 | 64 | 713 | 868 | 778 |
| Driftsmargin | 3,4 % | 3,7 % | 15 % | 12,5 % | 8,7 % |
| Sum gjeld | 3 236 | 4 338 | 4 348 | 6 942 | 17 173 |
| Sum driftskostnader | 4 640 | 6 902 | - | 9 876 | - |
| Finansresultat | −102 | −179 | - | −296 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 914 | 1 113 | 874 |
| Anleggsmidler | 1 594 | 1 105 | 436 | 975 | 1 684 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 352 | 8 275 | 18 575 |
| Sum eiendeler | 3 949 | 5 065 | 5 788 | 9 250 | 20 259 |
| Egenkapital | 713 | 727 | 1 440 | 2 308 | 3 087 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 131 | 4 082 | 1 518 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 217 | 2 860 | 15 654 |

## Ledelse og styre

- Christian Berg: Daglig leder og styremedlem
- Sven Egil Tjørhom: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kvålkroken 6, 4323 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 02.01.2018
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2018
- Revisor: [IDSØ & RAVNÅS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/989048732-idso-ravnas-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [PRE SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/829002132-pre-solutions-as)
- Størrelse: Nr. 157 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg, design, utvikling, utleie og mekanisk produksjon av utstyr. Dessuten andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette som produksjon og bearbeiding av metaller på grunnlag av oppdrag eller på grunnlag av serie- produksjon, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 11.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000680515&sokeverdi=920251927&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 01.04.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 70 000 kr
- 20.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 700 000 kr
- 20.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 700 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KAMSTÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/916725280-kamstal-as) | Sandnes | 20 | 197 mill. kr | +56,7 % |
| [WATECH AS](https://www.norscout.com/no/company/984022581-watech-as) | Sandnes | 12 | 11 mill. kr | −29,5 % |
| [NOS SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/914902592-nos-service-as) | Sandnes | 40 | 113 mill. kr | −26 % |
| [SKJÆRETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/991123709-skjaereteknikk-as) | Sandnes | 10 | 12,5 mill. kr | +0,7 % |
| [GMV AS](https://www.norscout.com/no/company/968429655-gmv-as) | Sandnes | 88 | 215 mill. kr | −4,8 % |
| [CUTBEND AS](https://www.norscout.com/no/company/922394865-cutbend-as) | Sandnes | 7 | 34 mill. kr | +20 % |
| [CNC CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/922228205-cnc-consult-as) | Sandnes | - | 12 mill. kr | −12,8 % |
| [SVEISESENTRALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926789104-sveisesentralen-as) | Sandnes | - | 4,53 mill. kr | −3,0 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Transportbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/sandnes)
- [IT-selskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
