---
title: "MARSHALL VALDRES AS (920278280): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MARSHALL VALDRES AS i Nord-Aurdal hadde 6,67 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Lars Jemterud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920278280-marshall-valdres-as"
---

# MARSHALL VALDRES AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Nord-Aurdal · Etablert 2018

- Org.nr: 920 278 280
- Daglig leder: Lars Jemterud

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,67 mill. kr (+3,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −813 984 kr (Margin −12,2 %)
- Ansatte: 10 (Opp fra 8 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 7
- november 2025: 8
- mai 2026: 10
- juni 2026: 11
- september 2026: 9
- oktober 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −48,2 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −48,7 % i 2024
- Likviditet: 0,30 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,32 i 2024
- Soliditet: −170,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −121,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −10,6 % | 10,3 % | −48,7 % | −48,2 % |
| Driftsmargin | −12,4 % | −4,2 % | 3,8 % | −16,5 % | −12,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,58 | 0,32 | 0,30 |
| Soliditet | −43,8 % | −54,1 % | −35,0 % | −121,5 % | −170,8 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 327 | 5 211 | 6 394 | 6 438 | 6 672 |
| Driftsresultat | −535 | −221 | 245 | −1 062 | −814 |
| Årsresultat | −606 | −258 | 223 | −1 122 | −827 |
| Driftsmargin | −12,4 % | −4,2 % | 3,8 % | −16,5 % | −12,2 % |
| Sum gjeld | 2 943 | 3 286 | 3 593 | 3 742 | 4 567 |
| Sum driftskostnader | 4 862 | 5 433 | 6 150 | 7 501 | 7 486 |
| Finansresultat | −36 | −37 | −22 | −60 | −13 |
| Resultat før skatt | - | - | 223 | −1 122 | −827 |
| Anleggsmidler | 978 | 789 | 695 | 500 | 317 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 967 | 1 189 | 1 369 |
| Sum eiendeler | 2 047 | 2 132 | 2 662 | 1 689 | 1 686 |
| Egenkapital | −896 | −1 154 | −931 | −2 053 | −2 880 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 372 | 3 665 | 4 535 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 221 | 77 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Jemterud: Daglig leder
- Arne Sletten: Styrets leder
- Simen Gustavsen: Styremedlem
- Finn Erik Gustavsen: Styremedlem
- Rune Sørbråten: Styremedlem
- Micha Achim Marshall: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Valdresvegen 87, 2900 Fagernes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 01.01.2018
- Tidligere navn: MARSHALL PAINTS AS (2018 til 2020)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2018
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS](https://www.norscout.com/no/company/980289648-sparebank-1-regnskapshuset-valhall-as)
- Størrelse: Nr. 1 426 av 2 969 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Vedlikehold og reparasjon av motorvogner, unntatt motorsykler, samt ferdiggjøring før trykking og publisering.

## Siste endringer

- 05.05.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 22.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000197257&sokeverdi=920278280&spraak=nb)
- 14.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000580889&sokeverdi=920278280&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KOLLSTAD LAKK & SANDBLÅSING AS](https://www.norscout.com/no/company/997104331-kollstad-lakk-sandblasing-as) | Nord-Aurdal | 10 | 10,5 mill. kr | −12,6 % |
| [BILSERVICE VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/979479700-bilservice-valdres-as) | Nord-Aurdal | 9 | 16,4 mill. kr | +22,9 % |
| [LAKKSPESIALISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/979573146-lakkspesialisten-as) | Nord-Aurdal | 10 | 16,1 mill. kr | +0,2 % |
| [FAGERNES VERKSTEDSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/920127347-fagernes-verkstedsenter-as) | Nord-Aurdal | 9 | 12,1 mill. kr | −12,2 % |
| [OPPLAND TUNGBILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/982787602-oppland-tungbilservice-as) | Nord-Aurdal | 13 | 27 mill. kr | +3,3 % |
| [VALDRES LASTEBILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927365588-valdres-lastebilservice-as) | Nord-Aurdal | - | 9,27 mill. kr | +1,4 % |
| [AUTOHUSET VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/923255664-autohuset-valdres-as) | Nord-Aurdal | 15 | 62,3 mill. kr | +38,9 % |
| [VOGNSKJULET AS](https://www.norscout.com/no/company/980000567-vognskjulet-as) | Nord-Aurdal | - | 390 840 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
