---
title: "CREATE - LILLEHAMMER KREATIVE VIDEREGÅENDE SKOLE AS (920292682): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CREATE - LILLEHAMMER KREATIVE VIDEREGÅENDE SKOLE AS i Lillehammer hadde 33 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 28 ansatte. Daglig leder er Stein Svendsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920292682-create-lillehammer-kreative-videregaende-skole-as"
---

# CREATE - LILLEHAMMER KREATIVE VIDEREGÅENDE SKOLE AS

Videregående opplæring innenfor yrkesfaglige utdanningsprogram · Lillehammer · Etablert 2018

- Org.nr: 920 292 682
- Telefon: 46 78 70 00
- E-post: bjarne.nyrud@create.no
- Nettsted: [create.no](https://www.create.no)
- Daglig leder: Stein Svendsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 33 mill. kr (+13 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,7 mill. kr (Margin 8,2 %)
- Ansatte: 28 (Ned fra 29 i desember 2025)

## Ansatte

- november 2025: 27
- desember 2025: 29
- januar 2026: 31
- mars 2026: 29
- juni 2026: 28
- september 2026: 27
- oktober 2026: 28

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 33,5 % (meget god). Opp fra −25,9 % i 2024
- Likviditet: 0,77 (svak). Opp fra 0,46 i 2024
- Soliditet: 1,6 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −28,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,4 % | 14,7 % | −25,9 % | 33,5 % |
| Driftsmargin | −4,4 % | −0,5 % | 4,2 % | −6,9 % | 8,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,44 | 0,48 | 0,51 | 0,46 | 0,77 |
| Soliditet | −9,1 % | −13,8 % | −2,5 % | −28,2 % | 1,6 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | - | 62,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 18 283 | 23 067 | 26 312 | 29 225 | 33 016 |
| Driftsresultat | −798 | −119 | 1 109 | −2 028 | 2 704 |
| Årsresultat | −830 | −275 | 905 | −2 184 | 2 487 |
| Driftsmargin | −4,4 % | −0,5 % | 4,2 % | −6,9 % | 8,2 % |
| Sum gjeld | 9 738 | 8 945 | 7 453 | 10 740 | 7 660 |
| Sum driftskostnader | - | - | 25 203 | 31 253 | 30 311 |
| Finansresultat | - | - | −204 | −156 | −217 |
| Resultat før skatt | −830 | −275 | 905 | −2 184 | 2 487 |
| Anleggsmidler | 4 782 | 5 104 | 4 755 | 4 339 | 3 887 |
| Omløpsmidler | 4 147 | 2 758 | 2 518 | 4 038 | 3 897 |
| Sum eiendeler | 8 929 | 7 861 | 7 273 | 8 377 | 7 783 |
| Egenkapital | −809 | −1 084 | −180 | −2 363 | 123 |
| Kortsiktig gjeld | 9 471 | 5 754 | 4 941 | 8 843 | 5 091 |
| Langsiktig gjeld | 267 | 3 191 | 2 512 | 1 897 | 2 569 |

## Ledelse og styre

- Stein Svendsen: Daglig leder og styremedlem
- Magnus Beite: Styrets leder
- Bjarne Nyrud: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Mesnakvartalet 20, 2615 Lillehammer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.320 Videregående opplæring innenfor yrkesfaglige utdanningsprogram
- Etablert: 08.01.2018
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [VALENTOR REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997088980-valentor-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 21 av 77 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Gi ungdom mulighet til å utvikle og fordype seg innen popmusikk, film og musikal i sin videregående utdanning.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000576605&sokeverdi=920292682&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000507535&sokeverdi=920292682&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ENGESVEA FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/927310724-engesvea-fus-barnehage-as) | Lillehammer | 29 | 21,6 mill. kr | −0,1 % |
| [FAGSTADLIA FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922043078-fagstadlia-fus-barnehage-as) | Lillehammer | 28 | 18,9 mill. kr | +0,6 % |
| [NORGES TOPPIDRETTSGYMNAS LILLEHAMMER AS](https://www.norscout.com/no/company/990599106-norges-toppidrettsgymnas-lillehammer-as) | Lillehammer | 74 | 83,3 mill. kr | +7,9 % |
| [LUNDGAARDSLØKKA BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/892266352-lundgaardslokka-barnehage-as) | Lillehammer | 26 | 14,9 mill. kr | +5,7 % |
| [HAMMERMO FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922811636-hammermo-fus-barnehage-as) | Lillehammer | 24 | 17,5 mill. kr | −0,6 % |
| [DISHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/986986480-disheim-as) | Lillehammer | 23 | 15,9 mill. kr | −0,4 % |
| [LILLEHAMMER BALLETTSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/986599851-lillehammer-ballettskole-as) | Lillehammer | 20 | 4,02 mill. kr | −0,4 % |
| [NORGES TOPPIDRETTSGYMNAS UNGDOMSSKOLE LILLEHAMMER AS](https://www.norscout.com/no/company/915193110-norges-toppidrettsgymnas-ungdomsskole-lillehammer-as) | Lillehammer | 16 | 17,4 mill. kr | +8,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
