---
title: "PELIAS NORSK SKADEDYRKONTROLL AS (920312470): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PELIAS NORSK SKADEDYRKONTROLL AS i Elverum hadde 330 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 224 ansatte. Daglig leder er Trond Kristiansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920312470-pelias-norsk-skadedyrkontroll-as"
---

# PELIAS NORSK SKADEDYRKONTROLL AS

Annen rengjøringsvirksomhet og snømåking · Elverum · Etablert 2018

- Org.nr: 920 312 470
- Nettsted: [pelias.no](https://pelias.no)
- Daglig leder: Trond Kristiansen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 330 mill. kr (+12,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 43,2 mill. kr (Margin 13,1 %)
- Ansatte: 224 (Opp fra 204 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 188
- oktober 2025: 202
- november 2025: 204
- januar 2026: 205
- februar 2026: 206
- mars 2026: 211
- april 2026: 212
- mai 2026: 216
- juni 2026: 219
- juli 2026: 218
- august 2026: 217
- september 2026: 218
- oktober 2026: 224

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,5 % (meget god). Ned fra 22,4 % i 2024
- Likviditet: 0,62 (svak). Opp fra 0,46 i 2024
- Soliditet: 25,1 % (god). Opp fra 17,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,7 % | 25,2 % | 22,4 % | 16,5 % |
| Driftsmargin | 15,5 % | 6,7 % | 14,1 % | 15,6 % | 13,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 54,5 % | 100,2 % | 96,6 % | 73,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 0,60 | 0,46 | 0,46 | 0,62 |
| Soliditet | 24,3 % | 17,6 % | 30,4 % | 17,9 % | 25,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,1 | 4,7 | 2,3 | 4,6 | 3,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 250 118 | 244 024 | 267 507 | 293 926 | 330 461 |
| Driftsresultat | 38 791 | 16 344 | 37 676 | 45 978 | 43 248 |
| Årsresultat | 30 433 | 12 717 | 30 497 | 38 132 | 35 836 |
| Driftsmargin | 15,5 % | 6,7 % | 14,1 % | 15,6 % | 13,1 % |
| Sum gjeld | 112 410 | 111 302 | 124 080 | 215 165 | 243 864 |
| Sum driftskostnader | - | - | 229 831 | 247 948 | 287 212 |
| Finansresultat | - | - | 1 426 | 2 949 | 3 935 |
| Resultat før skatt | 39 007 | 16 304 | 39 102 | 48 927 | 47 183 |
| Anleggsmidler | 27 636 | 68 710 | 121 402 | 164 103 | 174 358 |
| Omløpsmidler | 120 815 | 66 350 | 56 932 | 98 099 | 151 025 |
| Sum eiendeler | 148 451 | 135 060 | 178 335 | 262 202 | 325 383 |
| Egenkapital | 36 041 | 23 757 | 54 254 | 47 037 | 81 519 |
| Kortsiktig gjeld | 112 410 | 111 302 | 124 080 | 215 165 | 243 864 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Trond Kristiansen: Daglig leder og styremedlem
- Svein Olav Stølen: Styrets leder
- Tina Dyrli: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Dammenvegen 2, 2414 Elverum
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 81.230 Annen rengjøringsvirksomhet og snømåking
- Etablert: 03.01.2018
- Tidligere navn: PELIAS NORSK SKADEDYRKONTROLL II AS (2018)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2018
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 298 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Skadedyrbekjempelse og hygiene, samt kjøp og salg av kjemikalier, midler og annet i forbindelse med det som er aktuelt i bransjen.

## Kunngjøringer

- 10.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000676574&sokeverdi=920312470&spraak=nb)
- 27.08.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000717275&sokeverdi=920312470&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000567954&sokeverdi=920312470&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000531245&sokeverdi=920312470&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TYRO BIDCO AS](https://www.norscout.com/no/company/828675982-tyro-bidco-as) | Elverum | - | 2,46 mill. kr | - |
| [NEDGÅRDEN MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/927798344-nedgarden-maskin-as) | Elverum | - | 1,6 mill. kr | - |
| [TYRO MIDCO AS](https://www.norscout.com/no/company/928882012-tyro-midco-as) | Elverum | - | - | - |
| [TYRO TOPCO AS](https://www.norscout.com/no/company/928882020-tyro-topco-as) | Elverum | - | - | - |
| [VAKTMESTERSERVICE INNLANDET AS](https://www.norscout.com/no/company/914440076-vaktmesterservice-innlandet-as) | Elverum | 5 | 17,3 mill. kr | −9,2 % |
| [LUFT OG MILJØTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/950093250-luft-og-miljoteknikk-as) | Elverum | - | 1,84 mill. kr | −21,1 % |
| [TS SERVICETJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/825252142-ts-servicetjenester-as) | Elverum | - | 698 877 kr | - |
| [TROMA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/889216522-troma-holding-as) | Elverum | - | 267 500 kr | - |

## Bedriftslister

- [Renholdsfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/oslo)
- [Renholdsfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/bergen)
- [Renholdsfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/baerum)
- [Renholdsfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/trondheim)
- [Renholdsfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/drammen)
- [Renholdsfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/lillestrom)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
