---
title: "ØYHEIM HØVLERI AS (920315100): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ØYHEIM HØVLERI AS i Grong hadde 29,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Per Otto Valskraa. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920315100-oyheim-hovleri-as"
---

# ØYHEIM HØVLERI AS

Saging og høvling av tre · Grong · Etablert 2018

- Org.nr: 920 315 100
- Nettsted: [oyheim.no](https://oyheim.no)
- Daglig leder: Per Otto Valskraa (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 29,1 mill. kr (+24,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,44 mill. kr (Margin 11,8 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- september 2025: 9
- februar 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,1 % (god). Opp fra 3,2 % i 2024
- Likviditet: 1,45 (tilfredsstillende). Opp fra 1,38 i 2024
- Soliditet: 61,5 % (meget god). Opp fra 59,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,7 % | 9,0 % | 3,2 % | 10,1 % |
| Driftsmargin | 24,1 % | 18,0 % | 11,1 % | 2,5 % | 11,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 4,2 % | 15,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,79 | 2,00 | 2,49 | 1,38 | 1,45 |
| Soliditet | - | - | 71,3 % | 59,6 % | 61,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,4 | 0,7 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 48 258 | 35 211 | 24 430 | 23 320 | 29 123 |
| Driftsresultat | 11 610 | 6 345 | 2 718 | 580 | 3 439 |
| Årsresultat | 9 001 | 4 938 | 2 394 | 785 | 2 864 |
| Driftsmargin | 24,1 % | 18 % | 11,1 % | 2,5 % | 11,8 % |
| Sum gjeld | 18 003 | 12 657 | 10 460 | 14 732 | 15 445 |
| Sum driftskostnader | - | - | 21 712 | 22 739 | 25 683 |
| Finansresultat | - | - | 351 | 422 | 233 |
| Resultat før skatt | 11 542 | 6 332 | 3 069 | 1 003 | 3 673 |
| Anleggsmidler | 11 543 | 11 008 | 10 684 | 16 379 | 17 718 |
| Omløpsmidler | 25 587 | 25 247 | 25 768 | 20 129 | 22 366 |
| Sum eiendeler | 37 130 | 36 255 | 36 452 | 36 509 | 40 085 |
| Egenkapital | - | - | 25 991 | 21 777 | 24 640 |
| Kortsiktig gjeld | 14 330 | 12 594 | 10 369 | 14 623 | 15 401 |
| Langsiktig gjeld | 3 674 | 64 | 92 | 109 | 43 |

## Ledelse og styre

- Per Otto Valskraa: Daglig leder og styrets leder
- Hege Valskraa: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Næringsparkvegen 16, 7870 Grong
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.110 Saging og høvling av tre
- Etablert: 01.01.2018
- Tidligere navn: ØYHEIM DRIFT AS (2018)
- Aksjekapital: 900 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2018
- Revisor: [IN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/978685188-in-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 46 av 166 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøpe og foredle trelast for videresalg, og annet som står i naturlig forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 21.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000288109&sokeverdi=920315100&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ÅL TRELAST AS](https://www.norscout.com/no/company/954181804-al-trelast-as) | Ål | 9 | 7,11 mill. kr | −4,6 % |
| [HÅVARDSRUD SAG OG HØVLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/951819808-havardsrud-sag-og-hovleri-as) | Flesberg | 8 | 18,4 mill. kr | +4,5 % |
| [A O BAKKE SAG & HØVLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/957055761-a-o-bakke-sag-hovleri-as) | Stad | 9 | 32,1 mill. kr | +30,7 % |
| [SOLEM SAG AS](https://www.norscout.com/no/company/991436138-solem-sag-as) | Surnadal | 8 | 9,67 mill. kr | −4,2 % |
| [HALLINGDAL TREPELLETS AS](https://www.norscout.com/no/company/987120088-hallingdal-trepellets-as) | Ål | 9 | 81,5 mill. kr | −20,6 % |
| [HORNMOEN BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/912809080-hornmoen-bruk-as) | Elverum | 8 | 7,78 mill. kr | −29,6 % |
| [KNAPSTAD SAG & HØVLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/943671648-knapstad-sag-hovleri-as) | Indre Østfold | 10 | 2,16 mill. kr | −20,1 % |
| [EMNE3 AS](https://www.norscout.com/no/company/997089642-emne3-as) | Tønsberg | 7 | 15,9 mill. kr | −11,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.05.2026.
