---
title: "ENGINEERING IDS AS (920328245): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ENGINEERING IDS AS i Stavanger hadde 39,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Jan Vatsvåg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920328245-engineering-ids-as"
---

# ENGINEERING IDS AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Stavanger · Etablert 2018

- Org.nr: 920 328 245
- Nettsted: [engineering-ids.com](https://engineering-ids.com)
- Daglig leder: Jan Vatsvåg (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 39,3 mill. kr (+22,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,3 mill. kr (Margin 8,4 %)
- Ansatte: 18

## Ansatte

- januar 2026: 16
- februar 2026: 15
- september 2026: 17
- oktober 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,0 % (meget god). Opp fra 8,1 % i 2024
- Likviditet: 1,65 (god). Ned fra 1,93 i 2024
- Soliditet: 39,8 % (god). Ned fra 48,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −16,1 % | −93,8 % | 8,1 % | 17,0 % |
| Driftsmargin | 22,6 % | −15,4 % | −81,7 % | 3,0 % | 8,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −27,9 % | −168,0 % | 20,1 % | 39,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,95 | 3,19 | 1,28 | 1,93 | 1,65 |
| Soliditet | 50,3 % | 69,6 % | 24,6 % | 48,3 % | 39,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,4 | 3,1 | 1,1 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 52 710 | 27 584 | 16 953 | 32 190 | 39 340 |
| Driftsresultat | 11 893 | −4 242 | −13 843 | 971 | 3 301 |
| Årsresultat | 6 485 | −4 175 | −13 822 | 1 020 | 3 348 |
| Driftsmargin | 22,6 % | −15,4 % | −81,7 % | 3,0 % | 8,4 % |
| Sum gjeld | 15 522 | 6 211 | 6 760 | 8 549 | 13 854 |
| Sum driftskostnader | - | - | 30 797 | 31 218 | 36 039 |
| Finansresultat | - | - | 21 | 49 | 47 |
| Resultat før skatt | 9 191 | −4 175 | −13 822 | 1 020 | 3 348 |
| Anleggsmidler | 889 | 627 | 292 | 2 | 227 |
| Omløpsmidler | 30 334 | 19 833 | 8 669 | 16 519 | 22 797 |
| Sum eiendeler | 31 223 | 20 460 | 8 962 | 16 521 | 23 024 |
| Egenkapital | 15 702 | 14 249 | 2 202 | 7 971 | 9 170 |
| Kortsiktig gjeld | 15 522 | 6 211 | 6 760 | 8 549 | 13 854 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jan Vatsvåg: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Strandsvingen 14A, 4032 Stavanger
- Postadresse: Postboks 6850, 4079 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 18.01.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2018
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Størrelse: Nr. 337 av 5 683 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Ingeniørvirksomhet, konsulentbistand, salg av software samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet samt kjøp og salg av fast eiendom.

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000648207&sokeverdi=920328245&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LOGTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/996257533-logtek-as) | Stavanger | 23 | 64,1 mill. kr | +0,3 % |
| [ARCHER WIND AS](https://www.norscout.com/no/company/925270261-archer-wind-as) | Stavanger | 14 | 297 mill. kr | +129,1 % |
| [ECCO IT AS](https://www.norscout.com/no/company/926624121-ecco-it-as) | Stavanger | 26 | 81,3 mill. kr | +5,4 % |
| [TURNER & TOWNSEND AS](https://www.norscout.com/no/company/820410092-turner-townsend-as) | Stavanger | 14 | 84,1 mill. kr | - |
| [VIAL AS](https://www.norscout.com/no/company/898241882-vial-as) | Stavanger | 28 | 37,7 mill. kr | −2,5 % |
| [BRUNEL ENERGY NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/993808881-brunel-energy-norge-as) | Stavanger | 14 | 83,2 mill. kr | +26,8 % |
| [ELECTRONIC CHART CENTRE AS](https://www.norscout.com/no/company/980937631-electronic-chart-centre-as) | Stavanger | 29 | 53,4 mill. kr | +12,1 % |
| [SIGLAR CARBON AS](https://www.norscout.com/no/company/916560273-siglar-carbon-as) | Stavanger | 14 | 10,6 mill. kr | −24 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
