---
title: "TURISTDRIFT AS (920329373): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TURISTDRIFT AS i Eidskog hadde 10,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Jermund Udnæseth. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920329373-turistdrift-as"
---

# TURISTDRIFT AS

Drift av campingplasser · Eidskog · Etablert 2018

- Org.nr: 920 329 373
- Nettsted: [montebellocamping.no](https://montebellocamping.no)
- Daglig leder: Jermund Udnæseth (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,7 mill. kr (−0,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 346 066 kr (Margin 3,2 %)
- Ansatte: 17 (Ned fra 19 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 24
- oktober 2025: 25
- november 2025: 19
- februar 2026: 12
- april 2026: 14
- mai 2026: 15
- juni 2026: 18
- juli 2026: 24
- august 2026: 26
- september 2026: 27
- oktober 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 26,3 % i 2024
- Likviditet: 0,65 (svak). Opp fra 0,62 i 2024
- Soliditet: 9,8 % (svak). Ned fra 13,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 26,0 % | 10,0 % | 26,3 % | 8,3 % |
| Driftsmargin | 22,0 % | 11,1 % | 3,7 % | 10,3 % | 3,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 45,1 % | 186,4 % | 70,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,73 | 0,62 | 0,65 |
| Soliditet | 2,5 % | 28,8 % | 14,9 % | 13,1 % | 9,8 % |
| Gjeldsgrad | 38,7 | 2,5 | 5,7 | 6,6 | 9,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 177 | 9 194 | 9 037 | 10 752 | 10 717 |
| Driftsresultat | 1 801 | 1 021 | 331 | 1 107 | 346 |
| Årsresultat | 1 395 | 778 | 266 | 880 | 311 |
| Driftsmargin | 22 % | 11,1 % | 3,7 % | 10,3 % | 3,2 % |
| Sum gjeld | 4 699 | 2 221 | 3 558 | 3 968 | 4 946 |
| Sum driftskostnader | 6 375 | 8 173 | - | 9 645 | 10 371 |
| Finansresultat | −11 | −23 | - | 28 | 54 |
| Resultat før skatt | - | - | 343 | 1 135 | 400 |
| Anleggsmidler | 1 259 | 1 534 | 1 578 | 2 099 | 2 255 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 601 | 2 467 | 3 230 |
| Sum eiendeler | 4 820 | 3 120 | 4 179 | 4 565 | 5 485 |
| Egenkapital | 121 | 899 | 621 | 597 | 539 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 558 | 3 968 | 4 946 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jermund Udnæseth: Daglig leder og styremedlem
- Marion Cecilie Amundsen: Styrets leder
- Lars Christian Amundsen: Styremedlem
- Terje Christoffer Amundsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Dr. Lunderbys veg 8, 2230 Skotterud
- Postadresse: Postboks 115, 2230 Skotterud
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.300 Drift av campingplasser
- Etablert: 01.01.2018
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2018
- Revisor: [HVERVEN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/979290861-hverven-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [FOKUS REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/996161684-fokus-regnskap-og-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 58 av 546 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av turistvirksomhet, og utleie av egen eller leid fast eiendom. Import og handel av motorkjøretøy (caravan, bobil og bil) unntatt motorsykkel, samt det som naturlig hertil hører under.

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000585598&sokeverdi=920329373&spraak=nb)
- 13.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000694317&sokeverdi=920329373&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,34 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MOROKULIEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915341918-morokulien-as) | Eidskog | 9 | 2,16 mill. kr | +73,1 % |
| [HOVDEN FJELLSTOGE AS](https://www.norscout.com/no/company/959312869-hovden-fjellstoge-as) | Bykle | 17 | 12,4 mill. kr | +12,7 % |
| [UTVIKA AS](https://www.norscout.com/no/company/917104883-utvika-as) | Hole | 17 | 6,97 mill. kr | +3,4 % |
| [BJERKA CAMPING DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/922204187-bjerka-camping-drift-as) | Hemnes | 18 | 1,19 mill. kr | −20 % |
| [SORTLAND CAMPING OG MOTELL AS](https://www.norscout.com/no/company/948032023-sortland-camping-og-motell-as) | Sortland | 17 | 3,94 mill. kr | +28,2 % |
| [MOGARD AS](https://www.norscout.com/no/company/985412324-mogard-as) | Skjåk | 18 | 2,62 mill. kr | +19,7 % |
| [TROLLHEIMSPORTEN TURISTSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/990022593-trollheimsporten-turistsenter-as) | Oppdal | 16 | 14,1 mill. kr | +29,3 % |
| [RANDSVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/992133708-randsverk-as) | Vågå | 18 | 8,14 mill. kr | +3,1 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
