---
title: "HC. JERNVARE AS (920382584): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HC. JERNVARE AS i Hammerfest hadde 8,68 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Hans Morten Olafson. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920382584-hc-jernvare-as"
---

# HC. JERNVARE AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Hammerfest · Etablert 2018

- Org.nr: 920 382 584
- Daglig leder: Hans Morten Olafson (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,68 mill. kr (+20,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 384 029 kr (Margin 4,4 %)
- Ansatte: 6 (Opp fra 5 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 5
- september 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 15,9 % i 2024
- Likviditet: 3,09 (meget god). Ned fra 6,98 i 2024
- Soliditet: 69,7 % (meget god). Ned fra 86,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 32,7 % | 16,4 % | 15,9 % | 8,3 % |
| Driftsmargin | 15,7 % | 17,0 % | 9,7 % | 11,5 % | 4,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 20,5 % | 19,0 % | 10,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 5,10 | 6,98 | 3,09 |
| Soliditet | 66,6 % | 78,1 % | 81,0 % | 86,0 % | 69,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 835 | 9 542 | 8 487 | 7 195 | 8 677 |
| Driftsresultat | 1 228 | 1 618 | 820 | 824 | 384 |
| Årsresultat | 941 | 1 287 | 759 | 799 | 473 |
| Driftsmargin | 15,7 % | 17 % | 9,7 % | 11,5 % | 4,4 % |
| Sum gjeld | 1 541 | 1 222 | 1 198 | 916 | 2 145 |
| Sum driftskostnader | 6 607 | 7 924 | 7 667 | 6 371 | 8 293 |
| Finansresultat | −1 | 49 | 152 | 198 | 182 |
| Resultat før skatt | - | - | 972 | 1 022 | 566 |
| Anleggsmidler | 209 | 69 | 202 | 137 | 444 |
| Omløpsmidler | - | - | 6 113 | 6 396 | 6 640 |
| Sum eiendeler | 4 613 | 5 580 | 6 315 | 6 533 | 7 084 |
| Egenkapital | 3 072 | 4 359 | 5 117 | 5 616 | 4 939 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 198 | 916 | 2 145 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Hans Morten Olafson: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Strandgata 22, 9600 Hammerfest
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 10.01.2018
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2018
- Revisor: [FINNMARKSREVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/934330676-finnmarksrevisjon-as)
- Regnskapsfører: [LTST AS](https://www.norscout.com/no/company/915898262-ltst-as)
- Størrelse: Nr. 488 av 989 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Detaljhandel med jernvare og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med liknende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 02.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000224835&sokeverdi=920382584&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NYBOLOFT BYGGEVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/817877052-nyboloft-byggevare-as) | Hammerfest | 11 | 32,6 mill. kr | +14,7 % |
| [BLOCH EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/946765945-bloch-eiendom-as) | Hammerfest | - | 7,17 mill. kr | +10,3 % |
| [BLOCH BYGG OG MATERIALHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/980380505-bloch-bygg-og-materialhandel-as) | Hammerfest | 18 | 61,8 mill. kr | +27,1 % |
| [BRENNERIVEIEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917877955-brenneriveien-as) | Hammerfest | - | 2,1 mill. kr | +8,2 % |
| [BRENNERIVEIEN 23 AS](https://www.norscout.com/no/company/920137342-brenneriveien-23-as) | Hammerfest | - | 917 343 kr | - |
| [SVARTFJELLVEIEN 4 AS](https://www.norscout.com/no/company/919074019-svartfjellveien-4-as) | Hammerfest | - | 628 800 kr | - |
| [BLOCH HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/997538021-bloch-holding-as) | Hammerfest | - | 32 478 kr | - |
| [HSK RACING AS](https://www.norscout.com/no/company/898049302-hsk-racing-as) | Hammerfest | 7 | 6,49 mill. kr | −4,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
