---
title: "MINITECH AS (920384595): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MINITECH AS i Hamar hadde 38,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 22 ansatte. Daglig leder er Frank-Øyvind Ure. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920384595-minitech-as"
---

# MINITECH AS

Produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted · Hamar · Etablert 2017

- Org.nr: 920 384 595
- Nettsted: [minitech.no](https://minitech.no)
- Daglig leder: Frank-Øyvind Ure

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 38,4 mill. kr (+1,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 8,46 mill. kr (Margin 22 %)
- Ansatte: 22 (Opp fra 20 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 20
- februar 2026: 19
- juli 2026: 20
- oktober 2026: 22

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,8 % (meget god)
- Likviditet: 3,39 (meget god). Opp fra 2,00 i 2024
- Soliditet: 82,2 % (meget god). Opp fra 74,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 32,3 % | - | - | 24,8 % |
| Driftsmargin | 27,5 % | 26,9 % | 26,5 % | 29,3 % | 22,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 46,5 % | - | - | 31,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,65 | 2,54 | - | 2,00 | 3,39 |
| Soliditet | 56,8 % | 78,5 % | - | 74,4 % | 82,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,3 | - | 0,3 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 763 | 21 681 | 30 079 | 37 863 | 38 378 |
| Driftsresultat | 5 712 | 5 830 | 7 957 | 11 091 | 8 455 |
| Årsresultat | 4 502 | 4 620 | 6 177 | 8 449 | 6 876 |
| Driftsmargin | 27,5 % | 26,9 % | 26,5 % | 29,3 % | 22 % |
| Sum gjeld | 7 323 | 4 344 | - | 8 404 | 6 773 |
| Sum driftskostnader | - | - | 22 123 | 26 772 | 29 923 |
| Finansresultat | - | - | −37 | −258 | 267 |
| Resultat før skatt | 5 772 | 5 924 | - | 10 834 | 8 722 |
| Anleggsmidler | 2 798 | 9 133 | - | 16 329 | 15 162 |
| Omløpsmidler | 14 166 | 11 041 | - | 16 531 | 22 944 |
| Sum eiendeler | 16 965 | 20 174 | - | 32 860 | 38 106 |
| Egenkapital | 9 642 | 15 830 | - | 24 456 | 31 333 |
| Kortsiktig gjeld | 5 353 | 4 341 | - | 8 260 | 6 773 |
| Langsiktig gjeld | 1 970 | 2 | - | 144 | - |

## Ledelse og styre

- Frank-Øyvind Ure: Daglig leder
- Johan Erik Petter Sjölander: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Todderudvegen 17, 2322 Ridabu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 14.290 Produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted
- Etablert: 03.11.2017
- Tidligere navn: SJM DRIFT AS (2018)
- Aksjekapital: 882 300 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2018
- Revisor: [VAAK REVISJON OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/987632380-vaak-revisjon-og-radgivning-as)
- Regnskapsfører: [STANGE REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/987433574-stange-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 17 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive elektronikk/mekanisk utvikling spesielt for rullestolbrukere, støymålinger i forbindelse med de nye EMC direktivene, salg og service på elektro/mekaniske produkter, investering i eiendommer og forretningsforetagender, samt hva som dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 13.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 21.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000288119&sokeverdi=920384595&spraak=nb)
- 13.02.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000057004&sokeverdi=920384595&spraak=nb)
- 01.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000768297&sokeverdi=920384595&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TOMO AKTIV AS](https://www.norscout.com/no/company/988108456-tomo-aktiv-as) | Hamar | - | 0 kr | - |
| [FIFTYTWO AS](https://www.norscout.com/no/company/912361837-fiftytwo-as) | Oslo | 34 | 51,8 mill. kr | 0,0 % |
| [KAOS NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/912573362-kaos-norge-as) | Oslo | 10 | 27,3 mill. kr | −4,2 % |
| [DEVOLD OF NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/984636318-devold-of-norway-as) | Sula | 39 | 389 mill. kr | −7,7 % |
| [GUIDE GLOVES AS](https://www.norscout.com/no/company/911743698-guide-gloves-as) | Nordre Follo | 6 | 35,2 mill. kr | +6,9 % |
| [ACLIMA AS](https://www.norscout.com/no/company/928836851-aclima-as) | Krødsherad | 42 | 401 mill. kr | +27,9 % |
| [HUFA LUEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/912835324-hufa-luefabrikk-as) | Ålesund | - | 24,7 mill. kr | −2,7 % |
| [HANSEN PROTECTION AS](https://www.norscout.com/no/company/871200092-hansen-protection-as) | Moss | 128 | 373 mill. kr | −4,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
