---
title: "I4 FACTORY AS (920515940): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "I4 FACTORY AS i Bømlo hadde 9,93 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Kurt Magne Kvernøy. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920515940-i4-factory-as"
---

# I4 FACTORY AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Bømlo · Etablert 2018

- Org.nr: 920 515 940
- Daglig leder: Kurt Magne Kvernøy (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,93 mill. kr (+42,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −394 639 kr (Margin −4,0 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −6,7 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −27,8 % i 2024
- Likviditet: 1,65 (god). Ned fra 3,26 i 2024
- Soliditet: −117,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −96,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,1 % | −35,3 % | −27,8 % | −6,7 % |
| Driftsmargin | −89,9 % | 15,4 % | −65,7 % | −23,8 % | −4,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 4,16 | 3,26 | 1,65 |
| Soliditet | 12,0 % | 7,2 % | −54,6 % | −96,2 % | −117,1 % |
| Gjeldsgrad | 7,4 | 12,9 | - | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 769 | 3 848 | 3 535 | 6 980 | 9 934 |
| Driftsresultat | −1 589 | 591 | −2 322 | −1 661 | −395 |
| Årsresultat | −1 589 | 78 | −3 763 | −2 521 | −1 005 |
| Driftsmargin | −89,9 % | 15,4 % | −65,7 % | −23,8 % | −4,0 % |
| Sum gjeld | 3 202 | 6 603 | 9 198 | 11 769 | 12 562 |
| Sum driftskostnader | 3 358 | 3 256 | 5 858 | 8 641 | 10 329 |
| Finansresultat | 1 | −513 | −1 440 | −860 | −783 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 763 | −2 521 | −1 178 |
| Anleggsmidler | 2 105 | 3 441 | 3 436 | 2 961 | 2 410 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 513 | 3 038 | 3 377 |
| Sum eiendeler | 3 638 | 7 116 | 5 949 | 5 999 | 5 787 |
| Egenkapital | 436 | 513 | −3 249 | −5 770 | −6 775 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 604 | 931 | 2 049 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 8 594 | 10 838 | 10 513 |

## Ledelse og styre

- Kurt Magne Kvernøy: Daglig leder og styremedlem
- Torstein Rasmussen: Styrets leder
- Lars Solberg: Styremedlem
- Dag Jomar Strømmen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Austbøvegen 44, 5420 Rubbestadneset
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 15.01.2018
- Tidligere navn: SUNNHORDLAND TECHNOLOGIES AS (2019 til 2022); SUNNHORDLAND SERVICESENTER AS (2018 til 2019)
- Aksjekapital: 158 114 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 873 av 5 683 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, utvikling SW og salg av fabrikkløsninger.

## Siste endringer

- 30.09.2026: Aksjekapital endret
- 30.09.2026: Revisor endret
- 30.09.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 06.02.2026: Styret endret
- 15.10.2025: Antall ansatte endret til 6

## Kunngjøringer

- 30.09.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000767404&sokeverdi=920515940&spraak=nb)
- 30.09.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000767403&sokeverdi=920515940&spraak=nb)
- 30.09.2026: [Rettelse av formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000767111&sokeverdi=920515940&spraak=nb)
- 30.09.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000767405&sokeverdi=920515940&spraak=nb)
- 07.09.2026: [Manglende roller](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000733618&sokeverdi=920515940&spraak=nb)
- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000623834&sokeverdi=920515940&spraak=nb)
- 28.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000718849&sokeverdi=920515940&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000635471&sokeverdi=920515940&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OCEAN MARITIME AS](https://www.norscout.com/no/company/936603637-ocean-maritime-as) | Bømlo | 7 | - | - |
| [PROMATECH AS](https://www.norscout.com/no/company/991933182-promatech-as) | Bømlo | 6 | 3,5 mill. kr | +4,4 % |
| [HADRIAN MARITIME AS](https://www.norscout.com/no/company/913576802-hadrian-maritime-as) | Bømlo | 8 | 18,2 mill. kr | −9,3 % |
| [VINDRA AS](https://www.norscout.com/no/company/930594431-vindra-as) | Bømlo | 5 | 29,1 mill. kr | +85,3 % |
| [FUTURE SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/988194778-future-solutions-as) | Bømlo | 12 | 15,6 mill. kr | +36,3 % |
| [NEPTUN MARITIME AS](https://www.norscout.com/no/company/990332975-neptun-maritime-as) | Bømlo | - | 12,8 mill. kr | +69 % |
| [EMBICON AS](https://www.norscout.com/no/company/925437247-embicon-as) | Bømlo | 12 | 26,1 mill. kr | +8,6 % |
| [C3 NAV AS](https://www.norscout.com/no/company/989251414-c3-nav-as) | Bømlo | - | 3,96 mill. kr | +74,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.10.2026.
