---
title: "LUMBERJACK POWERLINE AS (920604595): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LUMBERJACK POWERLINE AS i Øvre Eiker hadde 514 915 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Cato Gjerden. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920604595-lumberjack-powerline-as"
---

# LUMBERJACK POWERLINE AS

Skogskjøtsel og andre skogbruksaktiviteter · Øvre Eiker

- Org.nr: 920 604 595
- Daglig leder: Cato Gjerden (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 514 915 kr (+31,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −62 802 kr (Margin −12,2 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −5,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −6,9 % i 2024
- Likviditet: 2,27 (meget god). Ned fra 3,57 i 2024
- Soliditet: 57,8 % (meget god). Ned fra 75,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 32,6 % | −8,7 % | −6,9 % | −5,4 % |
| Driftsmargin | −1,4 % | 19,4 % | −65,7 % | −19,9 % | −12,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 77,5 % | −16,3 % | −9,4 % | −8,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,30 | 1,51 | 2,91 | 3,57 | 2,27 |
| Soliditet | 37,7 % | 44,9 % | 72,3 % | 75,5 % | 57,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,2 | 0,4 | 0,3 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 479 | 2 725 | 216 | 391 | 515 |
| Driftsresultat | −20 | 530 | −142 | −78 | −63 |
| Årsresultat | −15 | 415 | −132 | −68 | −55 |
| Driftsmargin | −1,4 % | 19,4 % | −65,7 % | −19,9 % | −12,2 % |
| Sum gjeld | 793 | 1 097 | 293 | 226 | 467 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 468 | 578 |
| Finansresultat | - | - | - | 9 | 8 |
| Resultat før skatt | −19 | 533 | −135 | −68 | −55 |
| Anleggsmidler | 253 | 337 | 202 | 114 | 45 |
| Omløpsmidler | 1 020 | 1 656 | 854 | 806 | 1 062 |
| Sum eiendeler | 1 273 | 1 992 | 1 056 | 921 | 1 107 |
| Egenkapital | 480 | 895 | 763 | 695 | 640 |
| Kortsiktig gjeld | 785 | 1 094 | 293 | 226 | 467 |
| Langsiktig gjeld | 8 | 3 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Cato Gjerden: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vestbyveien 207, 3330 Skotselv
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 02.100 Skogskjøtsel og andre skogbruksaktiviteter
- Etablert: 09.03.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2019
- Størrelse: Nr. 116 av 162 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tjenester innen linjerydding, samt alt som hører naturlig til dette.

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000446687&sokeverdi=920604595&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WR SKOG AS](https://www.norscout.com/no/company/936442161-wr-skog-as) | Øvre Eiker | - | 1,36 mill. kr | - |
| [EIKER DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/915261086-eiker-drift-as) | Øvre Eiker | - | 174 539 kr | - |
| [NORGESPLANTER AS](https://www.norscout.com/no/company/987965347-norgesplanter-as) | Øvre Eiker | 34 | 43,1 mill. kr | +29,6 % |
| [KRISTENSEN SKOGSDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/914217237-kristensen-skogsdrift-as) | Øvre Eiker | - | 8,08 mill. kr | +25,6 % |
| [REIERSRUD INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/921760094-reiersrud-invest-as) | Øvre Eiker | - | 0 kr | - |
| [HALLERDALEN SKOGSDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/896916912-hallerdalen-skogsdrift-as) | Øvre Eiker | - | 10,3 mill. kr | +69,4 % |
| [HEDENSTAD GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/934998170-hedenstad-gard-as) | Øvre Eiker | - | 0 kr | - |
| [TORBJØRN LEANDER AS](https://www.norscout.com/no/company/921117019-torbjorn-leander-as) | Øvre Eiker | 5 | 16,6 mill. kr | +66,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.06.2026.
