---
title: "HALVORSEN AS (920659179): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HALVORSEN AS i Kvinesdal hadde 95,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 55 ansatte. Daglig leder er Frode Olsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920659179-halvorsen-as"
---

# HALVORSEN AS

Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted · Kvinesdal · Etablert 2018

- Org.nr: 920 659 179
- Nettsted: [halvorsen.no](https://halvorsen.no)
- Daglig leder: Frode Olsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 95,7 mill. kr (−33,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −6,29 mill. kr (Margin −6,6 %)
- Ansatte: 55 (Ned fra 58 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 61
- oktober 2025: 60
- november 2025: 58
- januar 2026: 57
- februar 2026: 56
- april 2026: 52
- mai 2026: 54
- juli 2026: 57
- august 2026: 59
- september 2026: 58
- oktober 2026: 55

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −8,1 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −18,7 % i 2024
- Likviditet: 0,67 (svak). Ned fra 0,91 i 2024
- Soliditet: 17,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 20,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 36,2 % | 15,0 % | −18,7 % | −8,1 % |
| Driftsmargin | 11,6 % | 12,7 % | 7,6 % | −12,0 % | −6,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 95,0 % | 34,7 % | −81,1 % | −64,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,42 | 1,69 | 1,51 | 0,91 | 0,67 |
| Soliditet | 31,9 % | 40,9 % | 33,6 % | 20,6 % | 17,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,1 | 1,4 | 2,0 | 3,9 | 4,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 105 386 | 176 617 | 161 557 | 143 015 | 95 698 |
| Driftsresultat | 12 228 | 22 489 | 12 202 | −17 219 | −6 293 |
| Årsresultat | 9 479 | 17 561 | 9 083 | −14 692 | −6 329 |
| Driftsmargin | 11,6 % | 12,7 % | 7,6 % | −12 % | −6,6 % |
| Sum gjeld | 31 837 | 46 880 | 62 418 | 64 908 | 50 173 |
| Sum driftskostnader | - | - | 149 355 | 160 234 | 101 992 |
| Finansresultat | - | - | −1 118 | −2 386 | −2 476 |
| Resultat før skatt | 12 138 | 22 484 | 11 084 | −19 605 | −8 770 |
| Anleggsmidler | 1 413 | 203 | 17 779 | 31 832 | 33 907 |
| Omløpsmidler | 45 309 | 79 121 | 76 167 | 49 912 | 26 773 |
| Sum eiendeler | 46 721 | 79 325 | 93 946 | 81 744 | 60 680 |
| Egenkapital | 14 884 | 32 444 | 31 528 | 16 836 | 10 507 |
| Kortsiktig gjeld | 31 797 | 46 861 | 50 468 | 54 908 | 40 173 |
| Langsiktig gjeld | 41 | 19 | 11 950 | 10 000 | 10 000 |

## Ledelse og styre

- Frode Olsen: Daglig leder
- Sigve Skimmeland: Styrets leder
- Gunnvor Margrethe Aase: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Øyesletta 59, 4484 Øyestranda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.290 Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted
- Etablert: 19.03.2018
- Tidligere navn: TRATEC HALVORSEN AS (2018 til 2026)
- Aksjekapital: 2 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2018
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 13 av 151 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive industri, handel og konsulentvirksomhet, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper og virksomheter.

## Siste endringer

- 18.09.2026: Regnskapsfører endret
- 18.09.2026: Styret endret
- 07.08.2026: Navn endret
- 22.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 18.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000749921&sokeverdi=920659179&spraak=nb)
- 07.08.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000671307&sokeverdi=920659179&spraak=nb)
- 07.08.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000671306&sokeverdi=920659179&spraak=nb)
- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000657698&sokeverdi=920659179&spraak=nb)
- 22.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000195054&sokeverdi=920659179&spraak=nb)
- 08.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000826831&sokeverdi=920659179&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000660851&sokeverdi=920659179&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 08.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 5 mill. kr
- 09.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 5 mill. kr
- 07.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 5 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RVM SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/968920863-rvm-systems-as) | Drammen | 66 | 201 mill. kr | +100,3 % |
| [HOSETH TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/929826892-hoseth-technology-as) | Kristiansund | 54 | 167 mill. kr | +89,8 % |
| [EFFEE AS](https://www.norscout.com/no/company/935249716-effee-as) | Ålesund | 73 | 118 mill. kr | - |
| [HEATWORK NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/966444010-heatwork-norway-as) | Narvik | 42 | 114 mill. kr | −5,6 % |
| [FPE SONTUM AS](https://www.norscout.com/no/company/981990374-fpe-sontum-as) | Sola | 80 | 285 mill. kr | −7,3 % |
| [ITO PALLPACK AS](https://www.norscout.com/no/company/919595930-ito-pallpack-as) | Oslo | 40 | 160 mill. kr | +10,7 % |
| [WÄRTSILÄ MOSS AS](https://www.norscout.com/no/company/985958246-wartsila-moss-as) | Moss | 84 | 704 mill. kr | +1,7 % |
| [DJUVIK MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/966167033-djuvik-maskinering-as) | Sauda | 39 | 45,9 mill. kr | +13,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
