---
title: "THERMIA NORGE AS (920709001): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "THERMIA NORGE AS i Nordre Follo hadde 63,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Per Magnus Glavmo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920709001-thermia-norge-as"
---

# THERMIA NORGE AS

Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · Nordre Follo · Etablert 2018

- Org.nr: 920 709 001
- Nettsted: [thermia.no](https://thermia.no)
- Daglig leder: Per Magnus Glavmo (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 63,2 mill. kr (+13,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,24 mill. kr (Margin 3,5 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- oktober 2025: 6
- januar 2026: 7
- mai 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,2 % (god). Opp fra 5,7 % i 2024
- Likviditet: 1,62 (god). Opp fra 1,19 i 2024
- Soliditet: 44,0 % (meget god). Opp fra 41,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,5 % | 24,9 % | 5,7 % | 12,2 % |
| Driftsmargin | 8,1 % | 8,3 % | 10,3 % | 1,6 % | 3,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 66,2 % | 72,7 % | 14,7 % | 28,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,08 | 1,30 | 1,43 | 1,19 | 1,62 |
| Soliditet | 22,4 % | 32,6 % | 35,2 % | 41,6 % | 44,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,5 | 2,1 | 1,8 | 1,4 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 30 870 | 38 494 | 57 335 | 55 841 | 63 223 |
| Driftsresultat | 2 488 | 3 189 | 5 894 | 916 | 2 244 |
| Årsresultat | 1 953 | 2 548 | 4 910 | 1 334 | 2 191 |
| Driftsmargin | 8,1 % | 8,3 % | 10,3 % | 1,6 % | 3,5 % |
| Sum gjeld | 12 721 | 12 865 | 20 502 | 17 510 | 9 227 |
| Sum driftskostnader | - | - | 51 441 | 54 925 | 60 979 |
| Finansresultat | - | - | 420 | 815 | 598 |
| Resultat før skatt | 2 506 | 3 283 | 6 314 | 1 730 | 2 842 |
| Anleggsmidler | 2 637 | 2 402 | 2 330 | 9 101 | 1 575 |
| Omløpsmidler | 13 766 | 16 693 | 29 313 | 20 883 | 14 913 |
| Sum eiendeler | 16 403 | 19 095 | 31 642 | 29 984 | 16 488 |
| Egenkapital | 3 682 | 6 230 | 11 140 | 12 474 | 7 261 |
| Kortsiktig gjeld | 12 721 | 12 865 | 20 502 | 17 510 | 9 227 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Per Magnus Glavmo: Daglig leder og styremedlem
- Kai Schiefelbein: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Rosenholmveien 25, 1414 Trollåsen
- Postadresse: Postboks 474 Bedriftssentret, 1411 Kolbotn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr
- Etablert: 23.03.2018
- Tidligere navn: B HYLLESELSKAP 1 AS (2018)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2018
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 97 av 379 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Forhandling og distribusjon av produkter relatert til fornybar energi, varmtvann, romoppvarming, klimaanlegg og ventilasjonssystemer. Selskapet kan også kjøpe og forhandle andre produkter. Selskapet kan også eie, inneha og handle med aksjer, andre verdipapirer og finansielle instrumenter og eiendom.

## Kunngjøringer

- 21.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000288146&sokeverdi=920709001&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SCANDINAVIAN WATER TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/996913031-scandinavian-water-technology-as) | Nordre Follo | 8 | 89,5 mill. kr | +96,4 % |
| [SILVERFISH AS](https://www.norscout.com/no/company/920389600-silverfish-as) | Nordre Follo | 5 | 5,06 mill. kr | +225,1 % |
| [IMI HYDRONIC ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/977180813-imi-hydronic-engineering-as) | Nordre Follo | 11 | 180 mill. kr | +3,1 % |
| [MUOVITECH NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/916895585-muovitech-norge-as) | Nordre Follo | - | 18,6 mill. kr | −36,2 % |
| [VITAS GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/984756992-vitas-group-as) | Nordre Follo | 23 | 141 mill. kr | +6,9 % |
| [ARROW NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/988942332-arrow-norge-as) | Nordre Follo | - | 2,05 mill. kr | +15,7 % |
| [LUNA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/927477327-luna-norge-as) | Nordre Follo | 25 | 270 mill. kr | −8,2 % |
| [MIKROBE AS](https://www.norscout.com/no/company/933173968-mikrobe-as) | Nordre Follo | - | 557 900 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.05.2026.
