---
title: "FJORD CYCLING AS (920725538): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FJORD CYCLING AS i Luster hadde 3,79 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Merete Høgi. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920725538-fjord-cycling-as"
---

# FJORD CYCLING AS

Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · Luster

- Org.nr: 920 725 538
- Daglig leder: Merete Høgi (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,79 mill. kr (+50,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 261 903 kr (Margin 6,9 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 29,2 % (meget god). Opp fra 3,6 % i 2024
- Likviditet: 1,54 (god). Opp fra 1,10 i 2024
- Soliditet: 53,3 % (meget god). Opp fra 38,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 3,6 % | 29,2 % |
| Driftsmargin | 6,5 % | 14,2 % | −2,2 % | 1,4 % | 6,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 11,6 % | 62,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,06 | 1,10 | 1,54 |
| Soliditet | - | - | 24,1 % | 38,8 % | 53,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 3,2 | 1,6 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 571 | 1 516 | 2 176 | 2 513 | 3 787 |
| Driftsresultat | 37 | 216 | −48 | 34 | 262 |
| Årsresultat | 29 | 169 | −54 | 35 | 193 |
| Driftsmargin | 6,5 % | 14,2 % | −2,2 % | 1,4 % | 6,9 % |
| Sum gjeld | 322 | 427 | 907 | 508 | 458 |
| Sum driftskostnader | 534 | 1 300 | 2 224 | 2 479 | 3 525 |
| Finansresultat | −8 | −13 | −6 | 1 | 2 |
| Resultat før skatt | - | - | −54 | 35 | 264 |
| Anleggsmidler | - | - | 329 | 273 | 287 |
| Omløpsmidler | - | - | 865 | 559 | 695 |
| Sum eiendeler | - | - | 1 194 | 831 | 982 |
| Egenkapital | - | - | 287 | 323 | 524 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 818 | 508 | 450 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 88 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Merete Høgi: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Høgisvegen 219, 6873 Marifjøra
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 79.121 Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører
- Etablert: 04.04.2018
- Aksjekapital: 231 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2019
- Regnskapsfører: [ØKONOMI SOGN AS](https://www.norscout.com/no/company/979947143-okonomi-sogn-as)
- Størrelse: Nr. 200 av 779 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling og salg av sykkeltur langs Sognefjorden til utenlandske turoperatører og annet som naturlig faller sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000568184&sokeverdi=920725538&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WONDERLUST AS](https://www.norscout.com/no/company/924034327-wonderlust-as) | Luster | 5 | 12,5 mill. kr | −24,6 % |
| [FJORD ACTIVE AS](https://www.norscout.com/no/company/928779572-fjord-active-as) | Luster | - | 1,01 mill. kr | - |
| [ADVENTURE TOURS AS](https://www.norscout.com/no/company/999056342-adventure-tours-as) | Luster | 16 | 5,19 mill. kr | +43,2 % |
| [KVAM GUIDING OG SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/926442295-kvam-guiding-og-service-as) | Luster | - | 719 279 kr | - |
| [VETLESKOG AS](https://www.norscout.com/no/company/935813700-vetleskog-as) | Luster | - | 19 068 kr | - |
| [HIGHFLOW ADVENTURES AS](https://www.norscout.com/no/company/936340350-highflow-adventures-as) | Luster | - | - | - |
| [STORSJØSENTERET ÅKRESTRØMMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/995578514-storsjosenteret-akrestrommen-as) | Rendalen | - | 3,83 mill. kr | +144,5 % |
| [PRO SERVICE OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/819751722-pro-service-oslo-as) | Oslo | - | 3,58 mill. kr | −34,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.07.2026.
