---
title: "XARC AS (920731090): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "XARC AS i Oslo hadde 2,16 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Mika Tommi Laaksonen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920731090-xarc-as"
---

# XARC AS

Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr · Oslo

- Org.nr: 920 731 090
- Telefon: +35837821711
- Nettsted: [xarc.fi](https://www.xarc.fi)
- Daglig leder: Mika Tommi Laaksonen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,16 mill. kr (+677,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −113 710 kr (Margin −5,3 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −6,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,0 % i 2024
- Likviditet: 2,76 (meget god). Ned fra 3,94 i 2024
- Soliditet: −209,5 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −211,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −40,0 % | 25,7 % | 1,0 % | −6,5 % |
| Driftsmargin | −47,3 % | −33,5 % | 20,8 % | 5,4 % | −5,3 % |
| Likviditetsgrad | 7,44 | 4,62 | 7,01 | 3,94 | 2,76 |
| Soliditet | −91,3 % | −186,6 % | −242,1 % | −211,7 % | −209,5 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 856 | 3 223 | 2 220 | 277 | 2 158 |
| Driftsresultat | −877 | −1 081 | 461 | 15 | −114 |
| Årsresultat | −707 | −1 087 | 462 | 14 | −122 |
| Driftsmargin | −47,3 % | −33,5 % | 20,8 % | 5,4 % | −5,3 % |
| Sum gjeld | 6 125 | 6 160 | 5 015 | 5 204 | 5 402 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 262 | 2 271 |
| Finansresultat | - | - | - | −1 | −8 |
| Resultat før skatt | −707 | −1 087 | 462 | 14 | −122 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 102 | 102 |
| Omløpsmidler | 3 201 | 2 149 | 1 466 | 1 567 | 1 643 |
| Sum eiendeler | 3 201 | 2 149 | 1 466 | 1 669 | 1 745 |
| Egenkapital | −2 924 | −4 011 | −3 549 | −3 534 | −3 656 |
| Kortsiktig gjeld | 430 | 465 | 209 | 397 | 595 |
| Langsiktig gjeld | 5 695 | 5 695 | 4 806 | 4 806 | - |

## Ledelse og styre

- Mika Tommi Laaksonen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Balanco Accounting AS, Grev Wedels plass 5, 0151 Oslo
- Postadresse: Vinkakatu 4, 0151 15700 Lahti
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.500 Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr
- Etablert: 20.03.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2018
- Regnskapsfører: [BALANCO ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/913504372-balanco-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 538 av 792 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og distribusjon av printere og material til utskrift av merkelapper primært rettet mot industri og hva dermed står i forbindelse, herunder delta i og investere i selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 13.08.2026: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 22.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000197279&sokeverdi=920731090&spraak=nb)
- 23.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000617578&sokeverdi=920731090&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EURO-LEV AS](https://www.norscout.com/no/company/987380217-euro-lev-as) | Oslo | - | 2,3 mill. kr | −11,1 % |
| [INKRY AS](https://www.norscout.com/no/company/916178468-inkry-as) | Oslo | - | 2,11 mill. kr | +22,2 % |
| [AMDATA AS](https://www.norscout.com/no/company/950200596-amdata-as) | Oslo | - | 2,53 mill. kr | −1,9 % |
| [NORCHARGE AS](https://www.norscout.com/no/company/932872889-norcharge-as) | Oslo | - | 1,87 mill. kr | - |
| [ELMATICA AS](https://www.norscout.com/no/company/921513240-elmatica-as) | Oslo | - | 2,59 mill. kr | −72,7 % |
| [ITAG SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/935356970-itag-solutions-as) | Oslo | - | 1,87 mill. kr | - |
| [SESAS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/987255668-sesas-invest-as) | Oslo | - | 3,28 mill. kr | +99,1 % |
| [FIVE NINES NETWORKS AS](https://www.norscout.com/no/company/998737559-five-nines-networks-as) | Oslo | - | 1,63 mill. kr | −39,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
