---
title: "RAMOEN AS (920767443): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RAMOEN AS i Ørsta hadde 282 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Per Magne Eggesbø. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920767443-ramoen-as"
---

# RAMOEN AS

Fiske og fangst i sjø · Ørsta · Etablert 1937

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 920 767 443
- Telefon: 70042066
- Nettsted: [ramoen.no](https://ramoen.no)
- Daglig leder: Per Magne Eggesbø (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 282 mill. kr (+12,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 66,9 mill. kr (Margin 23,7 %)
- Ansatte: 11 (Opp fra 8 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 12
- november 2025: 8
- august 2026: 9
- oktober 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 2,81 (meget god). Ned fra 3,09 i 2024
- Soliditet: 42,4 % (meget god). Opp fra 38,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,5 % | 13,2 % | 8,8 % | - |
| Driftsmargin | 21,6 % | 24,9 % | 24,4 % | 18,2 % | 23,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 25,5 % | 35,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | - | 3,09 | 2,81 |
| Soliditet | 54,4 % | 60,6 % | 33,2 % | 38,4 % | 42,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,7 | 2,0 | 1,6 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 208 256 | 248 829 | 286 532 | 249 918 | 282 181 |
| Driftsresultat | 45 025 | 61 899 | 69 924 | 45 412 | 66 909 |
| Årsresultat | 32 450 | 47 015 | 51 536 | 32 556 | 51 374 |
| Driftsmargin | 21,6 % | 24,9 % | 24,4 % | 18,2 % | 23,7 % |
| Sum gjeld | 226 936 | 207 031 | 306 981 | 281 513 | 266 776 |
| Sum driftskostnader | 163 232 | 186 930 | 216 608 | 204 506 | 215 273 |
| Finansresultat | −3 278 | −1 424 | −3 638 | −3 507 | −845 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 41 905 | 66 064 |
| Anleggsmidler | 343 333 | 327 147 | 311 008 | 295 579 | 279 553 |
| Omløpsmidler | - | - | - | 161 273 | 183 936 |
| Sum eiendeler | 498 067 | 525 177 | 459 763 | 456 852 | 463 489 |
| Egenkapital | 271 131 | 318 147 | 152 782 | 175 339 | 196 713 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | - | 52 126 | 65 413 |
| Langsiktig gjeld | - | - | - | 229 387 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- RAMOEN AS (Denne bedriften)
  - [RAMOEN SALES AS](https://www.norscout.com/no/company/931647687-ramoen-sales-as)

## Ledelse og styre

- Per Magne Eggesbø: Daglig leder og styrets leder
- Bård Ottesen: Styremedlem
- Erlend Vartdal: Styremedlem
- Beate Eggesbø: Styremedlem
- Frida Eggesbø: Styremedlem
- Sigrid Vartdal: Styremedlem
- Pål Cato Reite: Styremedlem
- Eirik Vartdal: Styremedlem
- Atle Vartdal: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Hamnevegen 5, 6170 Vartdal
- Postadresse: Ystenesgata 6B, 6003 Ålesund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 05.06.1937
- Tidligere navn: AS RAMOEN (1995 til 2014)
- Aksjekapital: 2 950 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [A-REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/925472794-a-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 14 av 2 105 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av F/T "Ramoen".

## Siste endringer

- 21.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000573991&sokeverdi=920767443&spraak=nb)
- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000546357&sokeverdi=920767443&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000611660&sokeverdi=920767443&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AS SÆBJØRN](https://www.norscout.com/no/company/930888095-as-saebjorn) | Ørsta | - | 99,8 mill. kr | −3,4 % |
| [SH REFVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/994141651-sh-refvik-as) | Ørsta | - | 5,28 mill. kr | +110,3 % |
| [BJØRNDAL FISK AS](https://www.norscout.com/no/company/933852490-bjorndal-fisk-as) | Ørsta | - | 499 594 kr | - |
| [VARTDAL EIGEDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/930566586-vartdal-eigedom-as) | Ørsta | - | 158 000 kr | - |
| [LIMA FISKERISELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/922250669-lima-fiskeriselskap-as) | Ørsta | - | 80 000 kr | - |
| [ENN OM! FISKERISELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/931633716-enn-om-fiskeriselskap-as) | Ørsta | - | 62 678 kr | - |
| [CABE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989253522-cabe-invest-as) | Ørsta | - | 55 800 kr | - |
| [ELIASBÅTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/927683989-eliasbaten-as) | Ørsta | - | 49 660 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
