---
title: "STORM COMMUNICATIONS AS (920772358): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STORM COMMUNICATIONS AS i Oslo hadde 36 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Marius Parmann. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920772358-storm-communications-as"
---

# STORM COMMUNICATIONS AS

PR og kommunikasjonstjenester · Oslo · Etablert 2018

Eid 65 % av [STORM HOLDINGS AS](https://www.norscout.com/no/company/924359102-storm-holdings-as)

- Org.nr: 920 772 358
- Daglig leder: Marius Parmann

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 36 mill. kr (+14,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,75 mill. kr (Margin 10,4 %)
- Ansatte: 12 (Opp fra 11 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 11
- februar 2026: 10
- mars 2026: 9
- april 2026: 11
- september 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,8 % (meget god). Opp fra 19,1 % i 2024
- Likviditet: 0,91 (svak). Opp fra 0,85 i 2024
- Soliditet: 32,4 % (god). Ned fra 33,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 39,5 % | 30,5 % | 19,1 % | 21,8 % |
| Driftsmargin | 22,3 % | 21,8 % | 16,8 % | 9,4 % | 10,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 344,4 % | 132,3 % | 63,0 % | 66,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,77 | 0,76 | 0,74 | 0,85 | 0,91 |
| Soliditet | 5,5 % | 18,3 % | 27,1 % | 33,3 % | 32,4 % |
| Gjeldsgrad | 17,1 | 4,5 | 2,7 | 2,0 | 2,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 27 104 | 25 956 | 25 628 | 31 547 | 36 045 |
| Driftsresultat | 6 052 | 5 665 | 4 301 | 2 975 | 3 749 |
| Årsresultat | 5 835 | 4 356 | 3 406 | 2 319 | 2 890 |
| Driftsmargin | 22,3 % | 21,8 % | 16,8 % | 9,4 % | 10,4 % |
| Sum gjeld | 14 543 | 10 943 | 11 322 | 11 082 | 12 673 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 28 573 | 32 296 |
| Finansresultat | - | - | - | 93 | 79 |
| Resultat før skatt | 7 226 | 5 677 | 4 401 | 3 068 | 3 828 |
| Anleggsmidler | 4 143 | 5 120 | 7 188 | 7 185 | 7 173 |
| Omløpsmidler | 11 252 | 8 268 | 8 341 | 9 431 | 11 572 |
| Sum eiendeler | 15 395 | 13 388 | 15 529 | 16 616 | 18 745 |
| Egenkapital | 852 | 2 445 | 4 207 | 5 535 | 6 072 |
| Kortsiktig gjeld | 14 543 | 10 943 | 11 322 | 11 082 | 12 673 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsern

3 selskaper.

- [STRAWBERRY EQUITIES AS](https://www.norscout.com/no/company/916711662-strawberry-equities-as) (Morselskap)
  - [STORM HOLDINGS AS](https://www.norscout.com/no/company/924359102-storm-holdings-as) (60 %)
    - STORM COMMUNICATIONS AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Marius Parmann: Daglig leder
- Per Marcus Valebrokk: Styrets leder
- Marianne Charlotte Krey-Jacobsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Munchs gate 5B, 0165 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 73.300 PR og kommunikasjonstjenester
- Etablert: 23.03.2018
- Aksjekapital: 367 557 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2018
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 13 av 423 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Konsulent- og rådgivningstjenester innen PR, strategisk bedriftsutvikling, informasjon, myndighetskontakt og markedskommunikasjon, samt produksjon av informasjonsmateriell, og alt som står i forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000600644&sokeverdi=920772358&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PRESSURE AS](https://www.norscout.com/no/company/923161791-pressure-as) | Oslo | 13 | 31,9 mill. kr | +21,5 % |
| [SLÄGER AS](https://www.norscout.com/no/company/920981283-slager-as) | Oslo | 12 | 13,2 mill. kr | −39,5 % |
| [LEIDAR NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/912125068-leidar-norway-as) | Oslo | 14 | 14,5 mill. kr | −1,6 % |
| [INBOUND GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/915328245-inbound-group-as) | Oslo | 11 | 29,5 mill. kr | −10,5 % |
| [STORM SAMFUNN AS](https://www.norscout.com/no/company/929347447-storm-samfunn-as) | Oslo | 14 | 20,3 mill. kr | +18,6 % |
| [MONTREUX FILM & FJERNSYN AS](https://www.norscout.com/no/company/824549362-montreux-film-fjernsyn-as) | Oslo | 10 | 23,2 mill. kr | +153,8 % |
| [ZYNK AS](https://www.norscout.com/no/company/895891622-zynk-as) | Oslo | 15 | 41 mill. kr | −13,4 % |
| [PATRIKSSON COMMUNICATION AS](https://www.norscout.com/no/company/918347933-patriksson-communication-as) | Oslo | 9 | 20,3 mill. kr | +21,6 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.09.2026.
