---
title: "EYE-SHARE AS (920775543): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EYE-SHARE AS i Stavanger hadde 247 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 117 ansatte. Daglig leder er Torhill Falnes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920775543-eye-share-as"
---

# EYE-SHARE AS

Utgivelse av annen programvare · Stavanger · Etablert 1968

- Org.nr: 920 775 543
- Telefon: 51 20 30 00
- E-post: torhill@eye-share.no
- Nettsted: [eye-share.no](https://www.eye-share.no)
- Daglig leder: Torhill Falnes

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 247 mill. kr (+12 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 51,8 mill. kr (Margin 21 %)
- Ansatte: 117 (Opp fra 116 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 119
- oktober 2025: 115
- desember 2025: 116
- januar 2026: 114
- mars 2026: 115
- april 2026: 116
- mai 2026: 117
- juni 2026: 118
- august 2026: 117
- september 2026: 118
- oktober 2026: 117

### Per sted

- Stavanger: 101 ansatte
- Fornebu: 16 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,46 (tilfredsstillende). Opp fra 1,43 i 2024
- Soliditet: 30,4 % (god). Opp fra 28,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 41,1 % | 44,7 % | 46,1 % | - |
| Driftsmargin | 22,4 % | 22,5 % | 24,3 % | 26,7 % | 21,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 117,6 % | 137,8 % | 154,9 % | 122,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,58 | 1,53 | 1,46 | 1,43 | 1,46 |
| Soliditet | 35,4 % | 33,3 % | 30,4 % | 28,8 % | 30,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 2,0 | 2,3 | 2,5 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 151 202 | 173 770 | 202 001 | 220 654 | 247 068 |
| Driftsresultat | 33 838 | 39 140 | 49 182 | 59 022 | 51 822 |
| Årsresultat | 27 185 | 32 834 | 42 080 | 51 183 | 44 154 |
| Driftsmargin | 22,4 % | 22,5 % | 24,3 % | 26,7 % | 21 % |
| Sum gjeld | 60 805 | 73 369 | 91 921 | 106 806 | 107 978 |
| Sum driftskostnader | - | - | 152 819 | 161 633 | 195 246 |
| Finansresultat | - | - | 3 739 | 5 485 | 3 502 |
| Resultat før skatt | 33 920 | 41 123 | 52 921 | 64 506 | 55 325 |
| Anleggsmidler | 474 | 608 | 673 | 876 | 2 373 |
| Omløpsmidler | 93 652 | 109 404 | 131 393 | 149 095 | 152 781 |
| Sum eiendeler | 94 127 | 110 013 | 132 066 | 149 971 | 155 154 |
| Egenkapital | 33 321 | 36 644 | 40 145 | 43 165 | 47 176 |
| Kortsiktig gjeld | 59 331 | 71 635 | 89 903 | 104 477 | 104 612 |
| Langsiktig gjeld | 1 474 | 1 734 | 2 018 | 2 328 | - |

## Ledelse og styre

- Torhill Falnes: Daglig leder
- Johan Nygaard: Styrets leder
- Bernt Christian Bugge: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Maskinveien 15, 4033 Stavanger
- Postadresse: Postboks 305, 4068 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 58.290 Utgivelse av annen programvare
- Etablert: 21.08.1968
- Tidligere navn: EYE-SHARE ASA (2001 til 2008); ALLIANSE INFORMASJONSSYSTEMER AS (2000 til 2001); AS JÆRDATA (1995 til 2000)
- Aksjekapital: 12 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2001
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 35 av 472 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive forretning innen informasjonsteknologi, samt alt som står i den forbindelse.

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000510594&sokeverdi=920775543&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CORPORATER AS](https://www.norscout.com/no/company/981970160-corporater-as) | Stavanger | 64 | 218 mill. kr | +29,1 % |
| [ONIX AS](https://www.norscout.com/no/company/976022831-onix-as) | Stavanger | 39 | 80,4 mill. kr | +31,5 % |
| [XAIT AS](https://www.norscout.com/no/company/982339243-xait-as) | Stavanger | 37 | 141 mill. kr | +12,4 % |
| [SAFRAN SOFTWARE SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/879388252-safran-software-solutions-as) | Stavanger | 30 | 106 mill. kr | +32,3 % |
| [AUTOMASJON OG DATA AS](https://www.norscout.com/no/company/961433371-automasjon-og-data-as) | Stavanger | 23 | 77,6 mill. kr | +60,8 % |
| [PROPLAN UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/966786094-proplan-utvikling-as) | Stavanger | 17 | 35,4 mill. kr | +16,4 % |
| [SOLUDYNE AS](https://www.norscout.com/no/company/979158920-soludyne-as) | Stavanger | 7 | 6,23 mill. kr | −3,8 % |
| [TURFPAL AS](https://www.norscout.com/no/company/932910365-turfpal-as) | Stavanger | 6 | 140 000 kr | - |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
