---
title: "RUBIO MONOCOAT NORWAY AS (920826148): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RUBIO MONOCOAT NORWAY AS i Eidsvoll hadde 7,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Per Even Brenna. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920826148-rubio-monocoat-norway-as"
---

# RUBIO MONOCOAT NORWAY AS

Engroshandel med kjemiske produkter · Eidsvoll

- Org.nr: 920 826 148
- Daglig leder: Per Even Brenna

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,3 mill. kr (+28,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,3 mill. kr (Margin −31,6 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,9 % (svak). Ned fra 9,2 % i 2024
- Likviditet: 2,55 (meget god). Opp fra 1,84 i 2024
- Soliditet: 55,5 % (meget god). Opp fra 42,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −67,3 % | −80,8 % | 9,2 % | 5,9 % |
| Driftsmargin | −79,5 % | −72,6 % | −58,6 % | −97,8 % | −31,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −249,9 % | 8,3 % | 7,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,32 | 1,84 | 2,55 |
| Soliditet | 43,0 % | 47,1 % | 28,1 % | 42,7 % | 55,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,1 | 2,6 | 1,3 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 687 | 3 707 | 5 416 | 5 670 | 7 301 |
| Driftsresultat | −2 137 | −2 690 | −3 176 | −5 544 | −2 304 |
| Årsresultat | −2 081 | −2 929 | −3 577 | 201 | 311 |
| Driftsmargin | −79,5 % | −72,6 % | −58,6 % | −97,8 % | −31,6 % |
| Sum gjeld | 1 689 | 2 019 | 2 733 | 5 064 | 3 277 |
| Sum driftskostnader | 4 824 | 6 397 | - | 11 214 | - |
| Finansresultat | 57 | −238 | - | 5 746 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −3 577 | 201 | 311 |
| Anleggsmidler | 1 019 | 1 181 | 788 | 389 | 207 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 013 | 8 444 | 7 150 |
| Sum eiendeler | 2 963 | 3 815 | 3 801 | 8 834 | 7 357 |
| Egenkapital | 1 274 | 1 795 | 1 068 | 3 770 | 4 080 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 283 | 4 580 | 2 800 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 449 | 484 | 476 |

## Ledelse og styre

- Per Even Brenna: Daglig leder
- Wim Marcel Maes: Styrets leder
- Valerie Marcella L Vanhoutte: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kolonivegen 43, 2072 Dal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.850 Engroshandel med kjemiske produkter
- Etablert: 30.05.2018
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2018
- Revisor: [REVISORKOLLEGIET AS](https://www.norscout.com/no/company/987593636-revisorkollegiet-as)
- Regnskapsfører: [VIEW GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987260335-view-group-as)
- Størrelse: Nr. 102 av 198 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av egenproduserte, miljøvennlige produkter til beskyttelse av treverk og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Siste endringer

- 09.10.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 09.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000791659&sokeverdi=920826148&spraak=nb)
- 14.09.2026: [Manglende roller](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000743466&sokeverdi=920826148&spraak=nb)
- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000648318&sokeverdi=920826148&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CROSSCHEM NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/929501500-crosschem-norway-as) | Eidsvoll | - | 18,2 mill. kr | +9,1 % |
| [HOLARS AS](https://www.norscout.com/no/company/943972265-holars-as) | Eidsvoll | - | 7,44 mill. kr | −23,4 % |
| [GM SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/899510542-gm-sport-as) | Eidsvoll | - | 4,79 mill. kr | +18,5 % |
| [DISSERUD FJØS & MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/998537800-disserud-fjos-maskin-as) | Eidsvoll | - | 7,48 mill. kr | +18,8 % |
| [KOKOOO AS](https://www.norscout.com/no/company/918377905-kokooo-as) | Eidsvoll | - | 4,53 mill. kr | −7,1 % |
| [NORSK SMÅFESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/914855829-norsk-smafeservice-as) | Eidsvoll | - | 12,2 mill. kr | −3,9 % |
| [AIR-SEP NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/920890113-air-sep-norge-as) | Eidsvoll | - | 3,43 mill. kr | +33,5 % |
| [ML AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/911638835-ml-auto-as) | Eidsvoll | - | 17,3 mill. kr | +13,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 09.08.2026.
