---
title: "BLÅ KORS KLINIKK LOLAND AS (920827438): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BLÅ KORS KLINIKK LOLAND AS i Vennesla hadde 54 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 70 ansatte. Daglig leder er Jens Røed. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920827438-bla-kors-klinikk-loland-as"
---

# BLÅ KORS KLINIKK LOLAND AS

Spesialisert rusbehandling · Vennesla · Etablert 2018

- Org.nr: 920 827 438
- Nettsted: [blakors.no](https://blakors.no)
- Daglig leder: Jens Røed

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 54 mill. kr (+2,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,66 mill. kr (Margin 8,6 %)
- Ansatte: 70 (Ned fra 76 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 81
- oktober 2025: 75
- november 2025: 76
- desember 2025: 75
- januar 2026: 72
- mars 2026: 73
- april 2026: 72
- mai 2026: 75
- juni 2026: 73
- juli 2026: 75
- august 2026: 76
- september 2026: 70

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,4 % (meget god). Opp fra 16,7 % i 2024
- Likviditet: 2,32 (meget god). Opp fra 1,71 i 2024
- Soliditet: 73,8 % (meget god). Opp fra 64,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −20,6 % | −15,5 % | 16,7 % | 20,4 % |
| Driftsmargin | −5,2 % | −6,7 % | −6,8 % | 5,7 % | 8,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −709,5 % | −56,5 % | 26,9 % | 29,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,38 | 1,21 | 1,50 | 1,71 | 2,32 |
| Soliditet | 14,4 % | −7,4 % | 58,7 % | 64,3 % | 73,8 % |
| Gjeldsgrad | 6,0 | - | 0,7 | 0,6 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 41 883 | 46 640 | 43 950 | 52 712 | 53 961 |
| Driftsresultat | −2 182 | −3 138 | −2 967 | 3 016 | 4 663 |
| Årsresultat | −2 261 | −3 232 | −2 904 | 3 557 | 5 278 |
| Driftsmargin | −5,2 % | −6,7 % | −6,8 % | 5,7 % | 8,6 % |
| Sum gjeld | 12 342 | 16 803 | 8 052 | 8 335 | 7 489 |
| Sum driftskostnader | - | - | 46 917 | 49 697 | 49 298 |
| Finansresultat | - | - | 63 | 542 | 614 |
| Resultat før skatt | −2 261 | −3 232 | −2 904 | 3 557 | 5 278 |
| Anleggsmidler | 2 744 | 5 812 | 7 599 | 9 288 | 11 476 |
| Omløpsmidler | 11 670 | 9 831 | 11 889 | 14 040 | 17 134 |
| Sum eiendeler | 14 414 | 15 643 | 19 487 | 23 328 | 28 610 |
| Egenkapital | 2 072 | −1 161 | 11 435 | 14 993 | 21 122 |
| Kortsiktig gjeld | 8 465 | 8 126 | 7 905 | 8 218 | 7 401 |
| Langsiktig gjeld | 3 877 | 8 677 | 147 | 116 | 87 |

## Ledelse og styre

- Jens Røed: Daglig leder
- Anita Ellefsen: Styrets leder
- Therese Hjellnes: Styremedlem
- Christian Sohlberg: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Lolandsvegen 39, 4715 Øvrebø
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.103 Spesialisert rusbehandling
- Etablert: 19.04.2018
- Tidligere navn: BLÅ KORS LOLAND BEHANDLINGSSENTER AS (2018 til 2022)
- Aksjekapital: 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2019
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 6 av 11 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Gi et tverrfaglig og spesialisert behandlingstiltak for mennesker med alle typer rusrelaterte problemer. Selskapet er forankret i Blå Kors Norge sitt formål og verdigrunnlag. Selskapet skal også kunne delta i annen virksomhet som står i naturlig forbindelse med virksomheten, herunder samarbeide med Blå Kors frivillige virksomhet. Virksomheten er non-profitt basert og ikke ervervsmessig.

## Kunngjøringer

- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000568210&sokeverdi=920827438&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VENNESLA LEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/913442148-vennesla-legesenter-as) | Vennesla | 31 | 22,4 mill. kr | +0,8 % |
| [VENNESLA TANNHELSESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/980648222-vennesla-tannhelsesenter-as) | Vennesla | 9 | 15,6 mill. kr | +10,2 % |
| [HUNSØYA TANNHELSESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/931857088-hunsoya-tannhelsesenter-as) | Vennesla | 8 | 11,3 mill. kr | +22,4 % |
| [KNOBEL ATKINSON TANNLEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/929723104-knobel-atkinson-tannlegesenter-as) | Vennesla | - | 6,84 mill. kr | +6,5 % |
| [ANESTHESIA SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/920596932-anesthesia-service-as) | Vennesla | - | 3,04 mill. kr | +75,2 % |
| [FRAM HELSE AS](https://www.norscout.com/no/company/821331692-fram-helse-as) | Vennesla | - | 2,8 mill. kr | +117 % |
| [LEGENDIN AS](https://www.norscout.com/no/company/933748359-legendin-as) | Vennesla | - | 2,62 mill. kr | - |
| [ANITAS HUD- OG FOTTERAPI AS](https://www.norscout.com/no/company/918335544-anitas-hud-og-fotterapi-as) | Vennesla | - | 2,43 mill. kr | +31,4 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
