---
title: "DM ENERGY AS (920835163): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DM ENERGY AS i Fyresdal hadde 15,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Eivind Hårstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920835163-dm-energy-as"
---

# DM ENERGY AS

Bearbeiding av metaller · Fyresdal · Etablert 2018

- Org.nr: 920 835 163
- Nettsted: [dalen-mekaniske.no](https://dalen-mekaniske.no)
- Daglig leder: Eivind Hårstad (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,4 mill. kr (−28 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −706 722 kr (Margin −4,6 %)
- Ansatte: 12 (Opp fra 10 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 10
- juli 2026: 11
- september 2026: 12

### Per sted

- Fyresdal: 7 ansatte
- Notodden: 5 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −6,0 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −21,4 % i 2024
- Likviditet: 1,95 (god). Opp fra 1,60 i 2024
- Soliditet: 26,2 % (god). Opp fra 24,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,3 % | −4,2 % | −21,4 % | −6,0 % |
| Driftsmargin | 1,2 % | 4,5 % | −2,2 % | −13,1 % | −4,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 19,2 % | −17,1 % | −83,1 % | −26,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,39 | 1,92 | 1,47 | 1,60 | 1,95 |
| Soliditet | −5,0 % | 41,0 % | 30,4 % | 24,2 % | 26,2 % |
| Gjeldsgrad | - | 1,4 | 2,3 | 3,1 | 2,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 219 | 11 045 | 21 173 | 21 419 | 15 422 |
| Driftsresultat | 74 | 499 | −472 | −2 807 | −707 |
| Årsresultat | −14 | 305 | −529 | −2 259 | −600 |
| Driftsmargin | 1,2 % | 4,5 % | −2,2 % | −13,1 % | −4,6 % |
| Sum gjeld | 3 482 | 6 098 | 8 519 | 10 208 | 7 358 |
| Sum driftskostnader | - | - | 21 646 | 24 227 | 16 129 |
| Finansresultat | - | - | −206 | −89 | −63 |
| Resultat før skatt | −16 | 391 | −678 | −2 896 | −769 |
| Anleggsmidler | 306 | 4 063 | 3 392 | 5 192 | 4 362 |
| Omløpsmidler | 3 011 | 6 278 | 8 840 | 8 273 | 5 614 |
| Sum eiendeler | 3 317 | 10 340 | 12 232 | 13 465 | 9 976 |
| Egenkapital | −165 | 4 242 | 3 712 | 3 256 | 2 617 |
| Kortsiktig gjeld | 1 262 | 3 266 | 5 997 | 5 184 | 2 886 |
| Langsiktig gjeld | 2 221 | 2 832 | 2 522 | 5 025 | - |

## Ledelse og styre

- Eivind Hårstad: Daglig leder og styremedlem
- Inge Vikesdal: Styrets leder
- Hermann Betten: Styremedlem
- Bjarne Lofthus: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Molandsmoen 7, 3870 Fyresdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 17.04.2018
- Tidligere navn: MOLAND MEKANISKE AS (2018 til 2022)
- Aksjekapital: 625 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2018
- Revisor: [JOHRE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/936036112-johre-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [FYRESDAL REKNESKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/942203284-fyresdal-rekneskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 196 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produsere mekaniske produkter av høy kvalitet, etter de krav og spesifikasjoner som kunden krever. Selskapet skal rette seg inn mot onshore, offshore, kraftverk og annen mekanisk industri samt deltakelse i andre selskaper som det er naturlig å være med i. Selskapet skal kunne investere i bygninger, utstyr og maskiner.

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000585652&sokeverdi=920835163&spraak=nb)
- 11.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000831025&sokeverdi=920835163&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FOLLO PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/986853189-follo-produkter-as) | Vestby | 12 | 17 mill. kr | −4,2 % |
| [WATECH AS](https://www.norscout.com/no/company/984022581-watech-as) | Sandnes | 12 | 11 mill. kr | −29,5 % |
| [FANA MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/919826983-fana-mekaniske-as) | Bergen | 12 | 17,5 mill. kr | −61,9 % |
| [FREKHAUG MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/819153612-frekhaug-maskinering-as) | Alver | 12 | 10,2 mill. kr | +25,1 % |
| [SKJÆRBEKK SVEIS OG MONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/919822112-skjaerbekk-sveis-og-montasje-as) | Elverum | 12 | 22,7 mill. kr | +12,6 % |
| [COT MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/921151268-cot-maskinering-as) | Hå | 12 | 8,83 mill. kr | +6,5 % |
| [ULMATEC SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/965508384-ulmatec-services-as) | Hareid | 12 | 32,1 mill. kr | −0,4 % |
| [STATLAND MEK. & MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/997250141-statland-mek-marine-as) | Namsos | 12 | 3,04 mill. kr | −15,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
