---
title: "LERVIG AS (920927505): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LERVIG AS i Stavanger hadde 99,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 39 ansatte. Daglig leder er Anders Kleinstrup. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920927505-lervig-as"
---

# LERVIG AS

Produksjon av øl · Stavanger · Etablert 2018

Morselskap for 2 selskaper

- Org.nr: 920 927 505
- E-post: post@lervig.no
- Nettsted: [lervig.no](https://www.lervig.no)
- Daglig leder: Anders Kleinstrup

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 99,3 mill. kr (+2,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,49 mill. kr (Margin 3,5 %)
- Ansatte: 39 (Opp fra 36 i november 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 109 mill. kr (+0,6 % fra 2024)

## Ansatte

- oktober 2025: 37
- november 2025: 36
- desember 2025: 37
- februar 2026: 38
- mars 2026: 35
- april 2026: 36
- juni 2026: 38
- juli 2026: 40
- september 2026: 39

### Per sted

- Stavanger: 38 ansatte
- Oslo: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,6 % (svak). Opp fra −7,8 % i 2024
- Likviditet: 1,79 (god). Opp fra 1,56 i 2024
- Soliditet: 73,4 % (meget god). Opp fra 70,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −3,4 % | 1,8 % | −7,8 % | 3,6 % |
| Driftsmargin | 0,2 % | −5,8 % | 1,0 % | −9,8 % | 3,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −5,4 % | −1,8 % | −14,2 % | 3,2 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,61 | 2,27 | 1,56 | 1,79 |
| Soliditet | 83,1 % | 81,1 % | 79,0 % | 70,3 % | 73,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 79 129 | 80 613 | 94 375 | 96 750 | 99 331 |
| Driftsresultat | 132 | −4 647 | 915 | −9 478 | 3 490 |
| Årsresultat | 464 | −4 068 | −1 896 | −9 954 | 1 756 |
| Driftsmargin | 0,2 % | −5,8 % | 1,0 % | −9,8 % | 3,5 % |
| Sum gjeld | 19 411 | 21 342 | 23 788 | 33 604 | 29 481 |
| Sum driftskostnader | 78 997 | - | - | 106 228 | 95 840 |
| Finansresultat | 478 | - | - | −2 544 | −954 |
| Resultat før skatt | - | −5 014 | −1 608 | −12 022 | 2 537 |
| Anleggsmidler | 53 528 | 57 067 | 59 377 | 60 704 | 58 107 |
| Omløpsmidler | - | 55 647 | 53 887 | 52 422 | 52 651 |
| Sum eiendeler | 114 851 | 112 714 | 113 265 | 113 126 | 110 759 |
| Egenkapital | 95 440 | 91 373 | 89 476 | 79 522 | 81 278 |
| Kortsiktig gjeld | - | 21 342 | 23 788 | 33 604 | 29 481 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 106 542 | 108 720 | 109 383 |
| Driftsresultat | −24 | −11 720 | 2 303 |
| Årsresultat | 43 | −9 786 | 1 557 |
| Driftsmargin | 0,0 % | −10,8 % | 2,1 % |
| Sum gjeld | 22 414 | 31 946 | 25 528 |
| Sum driftskostnader | 106 566 | 120 440 | 107 080 |
| Finansresultat | 379 | 49 | 53 |
| Resultat før skatt | 355 | −11 671 | 2 356 |
| Anleggsmidler | 55 549 | 55 923 | 53 040 |
| Omløpsmidler | 54 718 | 54 090 | 52 112 |
| Sum eiendeler | 110 267 | 110 013 | 105 152 |
| Egenkapital | 87 853 | 78 067 | 79 624 |
| Kortsiktig gjeld | 22 414 | 31 946 | 25 528 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Konsern

3 selskaper.

- LERVIG AS (Denne bedriften)
  - [CANTEEN AS](https://www.norscout.com/no/company/925252158-canteen-as) (5 ansatte)
  - [LBL NO SVG AS](https://www.norscout.com/no/company/921825617-lbl-no-svg-as) (18 ansatte)

## Ledelse og styre

- Anders Kleinstrup: Daglig leder
- Gunnar Hviding: Styrets leder
- Kristian Fredrik Stensrud: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vierveien 1, 4016 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 11.050 Produksjon av øl
- Etablert: 22.05.2018
- Tidligere navn: LAB OPCO AS (2018); INCEPTUM 1120 AS (2018)
- Aksjekapital: 72 180 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2018
- Revisor: [ERGA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/980024679-erga-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [FLYD AS](https://www.norscout.com/no/company/933662934-flyd-as)
- Størrelse: Nr. 8 av 121 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets formål er å drive bryggerivirksomhet, mineralvannsproduksjon og hva herved står i forbindelse, samt delta i andre selskaper med lignende formål.

## Siste endringer

- 17.08.2026: Regnskapsfører endret
- 04.05.2026: Regnskapsfører endret
- 06.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000637556&sokeverdi=920927505&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000647531&sokeverdi=920927505&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JÅTTÅ GÅRDSBRYGGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/920781691-jatta-gardsbryggeri-as) | Stavanger | 6 | 5,16 mill. kr | +60,2 % |
| [SALIKATT BRYGGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/915796869-salikatt-bryggeri-as) | Stavanger | - | 15,5 mill. kr | −4,4 % |
| [STAVANGER MIKROBRYGGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/918612238-stavanger-mikrobryggeri-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [GROWLER AS](https://www.norscout.com/no/company/931427962-growler-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [SAFTERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/996813568-safteriet-as) | Stavanger | 9 | 21,3 mill. kr | +22 % |
| [EIMEALT AS](https://www.norscout.com/no/company/912667758-eimealt-as) | Stavanger | 9 | 3,75 mill. kr | +54,1 % |
| [SIDDIS COLA AS](https://www.norscout.com/no/company/928897990-siddis-cola-as) | Stavanger | 5 | 831 516 kr | - |
| [ALPHA WAVE BEVERAGES AS](https://www.norscout.com/no/company/925293938-alpha-wave-beverages-as) | Stavanger | - | 10 447 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
