---
title: "BRUA-BUA AS (920954391): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRUA-BUA AS i Hvaler hadde 1,29 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Jan Gunnarsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920954391-brua-bua-as"
---

# BRUA-BUA AS

Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · Hvaler · Etablert 2018

- Org.nr: 920 954 391
- Daglig leder: Jan Gunnarsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,29 mill. kr (+90,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −682 550 kr (Margin −52,9 %)
- Ansatte: 9 (Opp fra 7 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 7
- juni 2026: 6
- juli 2026: 7
- august 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −11,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −7,8 % i 2024
- Likviditet: 0,91 (svak). Ned fra 6,52 i 2024
- Soliditet: 82,9 % (meget god). Ned fra 95,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −5,2 % | −5,8 % | −7,8 % | −11,7 % |
| Driftsmargin | 1,7 % | −30,3 % | −37,7 % | −68,8 % | −52,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −25,1 % | −13,1 % |
| Likviditetsgrad | 4,11 | 2,36 | 2,08 | 6,52 | 0,91 |
| Soliditet | −17,5 % | −23,6 % | −30,5 % | 95,1 % | 82,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 0,1 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 685 | 1 093 | 941 | 677 | 1 291 |
| Driftsresultat | 28 | −331 | −355 | −466 | −683 |
| Årsresultat | 17 | −334 | −355 | −463 | −682 |
| Driftsmargin | 1,7 % | −30,3 % | −37,7 % | −68,8 % | −52,9 % |
| Sum gjeld | 7 723 | 7 783 | 7 867 | 285 | 998 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 1 143 | 1 973 |
| Finansresultat | - | - | - | 3 | 1 |
| Resultat før skatt | 17 | −334 | −355 | −463 | −682 |
| Anleggsmidler | 6 136 | 6 161 | 5 951 | 5 573 | 5 662 |
| Omløpsmidler | 436 | 137 | 75 | 238 | 181 |
| Sum eiendeler | 6 571 | 6 298 | 6 027 | 5 812 | 5 843 |
| Egenkapital | −1 152 | −1 486 | −1 841 | 5 527 | 4 845 |
| Kortsiktig gjeld | 106 | 58 | 36 | 37 | 199 |
| Langsiktig gjeld | 7 618 | 7 726 | 7 831 | 248 | - |

## Ledelse og styre

- Jan Gunnarsen: Daglig leder og styrets leder
- Berit Helene Gunnarsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Moloveien 7, 1684 Vesterøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 79.121 Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører
- Etablert: 30.04.2018
- Aksjekapital: 60 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2018
- Størrelse: Nr. 348 av 778 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive fisketurisme og skjærgårdssafari, serveringsvirksomhet og utleie av sjøbuer, samt det som står i naturlig forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 04.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000232709&sokeverdi=920954391&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000546541&sokeverdi=920954391&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AC EXPERIENCE AS](https://www.norscout.com/no/company/920934145-ac-experience-as) | Hvaler | - | 598 068 kr | - |
| [DITT HVALER AS](https://www.norscout.com/no/company/917617066-ditt-hvaler-as) | Hvaler | - | 388 000 kr | - |
| [HVALER OPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933220095-hvaler-open-as) | Hvaler | - | 72 000 kr | - |
| [OPPLEV SOLBAKKE AS](https://www.norscout.com/no/company/928582787-opplev-solbakke-as) | Hvaler | - | 57 979 kr | - |
| [FERDAMINNE AS](https://www.norscout.com/no/company/835376672-ferdaminne-as) | Hvaler | - | 174 254 kr | - |
| [BJØRNAFJORDENOPPLEVELSER AS](https://www.norscout.com/no/company/922020760-bjornafjordenopplevelser-as) | Bjørnafjorden | 9 | 2,09 mill. kr | +10,2 % |
| [SEIL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/995785773-seil-norge-as) | Vega | 8 | 27,3 mill. kr | +30,2 % |
| [GOALIVE AS](https://www.norscout.com/no/company/895769622-goalive-as) | Oslo | 9 | 2,24 mill. kr | +44,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
