---
title: "THUNE PRODUKTER RAUFOSS AS (920956548): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "THUNE PRODUKTER RAUFOSS AS i Lillehammer hadde 29,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 23 ansatte. Daglig leder er Rune Evensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920956548-thune-produkter-raufoss-as"
---

# THUNE PRODUKTER RAUFOSS AS

Bearbeiding av metaller · Lillehammer · Etablert 2018

- Org.nr: 920 956 548
- Telefon: 400 03 880
- Nettsted: [thuneprodukter.no](https://thuneprodukter.no)
- Daglig leder: Rune Evensen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 29,2 mill. kr (−13,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −327 273 kr (Margin −1,1 %)
- Ansatte: 23

## Ansatte

- februar 2026: 22
- mars 2026: 23

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 19,5 % i 2024
- Likviditet: 0,96 (svak). Ned fra 1,20 i 2024
- Soliditet: 23,2 % (god). Ned fra 42,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,9 % | 12,7 % | 19,5 % | −2,8 % |
| Driftsmargin | 8,5 % | 0,2 % | 4,4 % | 7,1 % | −1,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 0,3 % | 41,0 % | 50,3 % | −16,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,14 | 1,09 | 0,97 | 1,20 | 0,96 |
| Soliditet | 24,0 % | 30,0 % | 25,1 % | 42,4 % | 23,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,2 | 2,3 | 3,0 | 1,4 | 3,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 31 385 | 26 006 | 28 271 | 33 924 | 29 218 |
| Driftsresultat | 2 660 | 62 | 1 258 | 2 394 | −327 |
| Årsresultat | 2 044 | −32 | 943 | 1 588 | −600 |
| Driftsmargin | 8,5 % | 0,2 % | 4,4 % | 7,1 % | −1,1 % |
| Sum gjeld | 7 548 | 5 492 | 9 824 | 6 649 | 7 933 |
| Sum driftskostnader | - | - | 27 013 | 31 530 | 29 545 |
| Finansresultat | - | - | −98 | −334 | −272 |
| Resultat før skatt | 2 621 | 7 | 1 160 | 2 060 | −600 |
| Anleggsmidler | 1 307 | 1 862 | 3 603 | 3 531 | 2 677 |
| Omløpsmidler | 8 630 | 5 987 | 9 520 | 8 006 | 7 654 |
| Sum eiendeler | 9 937 | 7 849 | 13 123 | 11 537 | 10 331 |
| Egenkapital | 2 389 | 2 357 | 3 299 | 4 887 | 2 398 |
| Kortsiktig gjeld | 7 538 | 5 492 | 9 783 | 6 649 | 7 933 |
| Langsiktig gjeld | 10 | 0 | 41 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Rune Evensen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Rune Evensen, Einar Sandbergs veg 1A, 2614 Lillehammer
- Postadresse: Postboks 245, 2831 Raufoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 25.05.2018
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2018
- Revisor: [REVISJONSFORUM AS](https://www.norscout.com/no/company/913801415-revisjonsforum-as)
- Regnskapsfører: [FRISIKT VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/991606823-frisikt-vest-as)
- Størrelse: Nr. 131 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, produksjonsvirksomhet og salg av egne produkter samt innkjøpte produkter.

## Siste endringer

- 17.06.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 11.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000680562&sokeverdi=920956548&spraak=nb)
- 17.06.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000391361&sokeverdi=920956548&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000562754&sokeverdi=920956548&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,45 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [3 TS INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/975339793-3-ts-industriservice-as) | Lillehammer | 13 | 18,7 mill. kr | −17 % |
| [3 TS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/916345968-3-ts-holding-as) | Lillehammer | - | - | - |
| [SAFEROAD TRAFFIC AS](https://www.norscout.com/no/company/890729142-saferoad-traffic-as) | Lillehammer | 474 | 714 mill. kr | −6,4 % |
| [HAGENS VEVRAMMER AS](https://www.norscout.com/no/company/913782550-hagens-vevrammer-as) | Lillehammer | 6 | 9,75 mill. kr | −30,4 % |
| [HAMMERLUND ASKVOLL & HAUGRUD AS](https://www.norscout.com/no/company/912503860-hammerlund-askvoll-haugrud-as) | Lillehammer | - | 1,99 mill. kr | −9,8 % |
| [NORSKILT TRAFFIC SAFETY AS](https://www.norscout.com/no/company/890059902-norskilt-traffic-safety-as) | Lillehammer | - | 51 808 kr | - |
| [TROMEK PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/918093087-tromek-produksjon-as) | Trondheim | 23 | 42,6 mill. kr | −27,6 % |
| [SLAGEN INDUSTRI & MONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/916467060-slagen-industri-montasje-as) | Sandefjord | 23 | 22,8 mill. kr | +1,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
