---
title: "NAURAK KRAFTVERK AS (920987958): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NAURAK KRAFTVERK AS i Tokke hadde 37 069 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Magnus Kvalbein. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920987958-naurak-kraftverk-as"
---

# NAURAK KRAFTVERK AS

Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · Tokke

Heleid av [VEST-TELEMARK KRAFTLAG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925604313-vest-telemark-kraftlag-holding-as)

- Org.nr: 920 987 958
- Telefon: 35 07 57 33
- E-post: firmapost@vtk.no
- Daglig leder: Magnus Kvalbein

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 37 069 kr (−90,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 39 657 kr (Margin 107 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,2 % (svak). Ned fra 6,2 % i 2024
- Likviditet: 11,22 (meget god). Opp fra 4,42 i 2024
- Soliditet: 10,9 % (tilfredsstillende). Ned fra 11,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 25,4 % | 10,2 % | 6,2 % | 3,2 % |
| Driftsmargin | −9,4 % | 71,2 % | 42,6 % | 31,3 % | 107,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 139,3 % | 10,8 % | −13,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,57 | 4,77 | 7,60 | 4,42 | 11,22 |
| Soliditet | −17,8 % | 3,5 % | 10,9 % | 11,2 % | 10,9 % |
| Gjeldsgrad | - | 27,9 | 8,2 | 7,9 | 8,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 363 | 809 | 551 | 402 | 37 |
| Driftsresultat | −34 | 576 | 234 | 126 | 40 |
| Årsresultat | −24 | 455 | 210 | 26 | −33 |
| Driftsmargin | −9,4 % | 71,2 % | 42,6 % | 31,3 % | 107 % |
| Sum gjeld | 2 432 | 2 451 | 2 433 | 2 576 | 2 391 |
| Sum driftskostnader | - | - | 316 | 276 | −3 |
| Finansresultat | - | - | 34 | −92 | −82 |
| Resultat før skatt | −30 | 583 | 269 | 34 | −42 |
| Anleggsmidler | 1 990 | 1 820 | 1 775 | 1 733 | 1 691 |
| Omløpsmidler | 75 | 720 | 957 | 1 168 | 991 |
| Sum eiendeler | 2 065 | 2 540 | 2 731 | 2 900 | 2 682 |
| Egenkapital | −367 | 88 | 298 | 324 | 291 |
| Kortsiktig gjeld | 132 | 151 | 126 | 264 | 88 |
| Langsiktig gjeld | 2 300 | 2 300 | 2 307 | 2 312 | - |

## Konsern

7 selskaper.

- [VEST-TELEMARK KRAFTLAG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925604313-vest-telemark-kraftlag-holding-as) (Morselskap)
  - [BIRTEDALEN KRAFTVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/929887700-birtedalen-kraftverk-as) (80 %)
  - NAURAK KRAFTVERK AS (Denne bedriften)
  - SKAFSÅ KRAFTVERK ANS (67 % · 11 ansatte)
  - [TELEFIBER AS](https://www.norscout.com/no/company/990331367-telefiber-as) (60 % · 6 ansatte)
  - [TNETT AS](https://www.norscout.com/no/company/925803375-tnett-as) (44 ansatte)
  - [VEST-TELEMARK KRAFTLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/955996836-vest-telemark-kraftlag-as) (5 ansatte)

## Ledelse og styre

- Magnus Kvalbein: Daglig leder
- Hallgeir Aarbakk: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Høydalsmovegen 815, 3891 Høydalsmo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.121 Produksjon av elektrisitet fra vannkraft
- Etablert: 04.06.2018
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2018
- Størrelse: Nr. 612 av 621 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, bygging og drift av anlegg for produksjon og salg av elektrisk kraft i Naurakåa i Nissedal Kommune, og alt som står i forbindelse med slik virksomhet.

## Siste endringer

- 25.06.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000429013&sokeverdi=920987958&spraak=nb)
- 21.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000288161&sokeverdi=920987958&spraak=nb)
- 15.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000837449&sokeverdi=920987958&spraak=nb)
- 29.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000807652&sokeverdi=920987958&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BIRTEDALEN KRAFTVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/929887700-birtedalen-kraftverk-as) | Tokke | - | 3,12 mill. kr | +1,7 % |
| [GLOMSDAM KRAFTVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/922307962-glomsdam-kraftverk-as) | Tokke | - | - | - |
| [LADEKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/932128330-ladekraft-as) | Tokke | - | 0 kr | - |
| [VEST-TELEMARK KRAFTLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/955996836-vest-telemark-kraftlag-as) | Tokke | 5 | 407 mill. kr | +11,8 % |
| [VASSKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/995704838-vasskraft-as) | Tokke | - | 0 kr | - |
| [VEST-TELEMARK KRAFTLAG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925604313-vest-telemark-kraftlag-holding-as) | Tokke | 11 | 26 mill. kr | +1,4 % |
| [TNETT AS](https://www.norscout.com/no/company/925803375-tnett-as) | Tokke | 44 | 190 mill. kr | +11 % |
| [LF PIPES AS](https://www.norscout.com/no/company/931253662-lf-pipes-as) | Skien | - | 38 376 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
