---
title: "JØNNINGSHEIVEIEN NÆRINGSAREAL AS (921006012): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JØNNINGSHEIVEIEN NÆRINGSAREAL AS i Sandnes hadde 8,65 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921006012-jonningsheiveien-naeringsareal-as"
---

# JØNNINGSHEIVEIEN NÆRINGSAREAL AS

Utleie av egen eller leid fast eiendom · Sandnes

- Org.nr: 921 006 012
- Styreleder: Rasmus Møller

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,65 mill. kr (+7,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,26 mill. kr (Margin 60,8 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,4 % (god)
- Likviditet: 0,31 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,51 i 2024
- Soliditet: 6,0 % (svak). Opp fra 5,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,7 % | - | - | 12,4 % |
| Driftsmargin | 46,9 % | 31,1 % | 56,3 % | 59,8 % | 60,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 68,4 % | 106,1 % | 130,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,03 | 0,51 | 0,31 |
| Soliditet | 2,5 % | 3,0 % | 4,8 % | 5,3 % | 6,0 % |
| Gjeldsgrad | 39,4 | 32,0 | 20,0 | 17,8 | 15,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 253 | 6 706 | 6 363 | 8 031 | 8 648 |
| Driftsresultat | 2 462 | 2 088 | 3 584 | 4 805 | 5 256 |
| Årsresultat | 1 073 | 313 | 921 | 1 800 | 2 428 |
| Driftsmargin | 46,9 % | 31,1 % | 56,3 % | 59,8 % | 60,8 % |
| Sum gjeld | 41 960 | 44 084 | 41 420 | 40 609 | 39 083 |
| Sum driftskostnader | 2 791 | 4 618 | 2 779 | 3 226 | 3 392 |
| Finansresultat | −1 087 | −1 686 | −2 403 | −2 496 | −2 143 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 181 | 2 308 | 3 113 |
| Anleggsmidler | 41 955 | 44 302 | 43 124 | 41 827 | 40 545 |
| Omløpsmidler | - | - | 368 | 1 061 | 1 028 |
| Sum eiendeler | 43 025 | 45 463 | 43 492 | 42 888 | 41 574 |
| Egenkapital | 1 065 | 1 379 | 2 072 | 2 279 | 2 491 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 359 | 2 071 | 3 323 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 41 062 | 38 538 | 35 760 |

## Ledelse og styre

- Rasmus Møller: Styrets leder
- Anders Lunde: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Rasmus Møller, Hogstadbakken 3A, 4307 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendom
- Etablert: 07.05.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2020
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [VIEW GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987260335-view-group-as)
- Størrelse: Nr. 4 939 av 46 521 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, utvikling, drift og salg av fast eiendom og det som står i forbindelse med dette, herunder investering i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 08.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000736256&sokeverdi=921006012&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RAUGSTADGÅRDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/921019211-raugstadgarden-as) | Sandnes | - | 9,14 mill. kr | +12,9 % |
| [LURAMYR EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/989010336-luramyr-eiendom-as) | Sandnes | - | 8,39 mill. kr | −0,7 % |
| [GAMLEVEIEN 85 AS](https://www.norscout.com/no/company/989016415-gamleveien-85-as) | Sandnes | - | 9,23 mill. kr | +55,1 % |
| [SOLA HANGAR AS](https://www.norscout.com/no/company/985241333-sola-hangar-as) | Sandnes | - | 8,31 mill. kr | +22,1 % |
| [CSV EIENDOM ARENDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/993369152-csv-eiendom-arendal-as) | Sandnes | - | 9,43 mill. kr | +3,0 % |
| [AASE INVESTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/961308151-aase-investering-as) | Sandnes | - | 8,22 mill. kr | +27 % |
| [TRE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/964873666-tre-invest-as) | Sandnes | - | 9,54 mill. kr | +2,9 % |
| [CSV EIENDOM LYNGDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/997467035-csv-eiendom-lyngdal-as) | Sandnes | - | 8,11 mill. kr | +4,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Eiendomsselskaper i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 09.09.2026.
