---
title: "FJORD-HOLDING AS (921014449): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FJORD-HOLDING AS i Flekkefjord hadde 1,51 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Rune Vatland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921014449-fjord-holding-as"
---

# FJORD-HOLDING AS

Fiske og fangst i sjø · Flekkefjord · Etablert 2018

- Org.nr: 921 014 449
- Daglig leder: Rune Vatland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,51 mill. kr (−2,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,08 mill. kr (Margin −71,2 %)
- Konsernets driftsinntekter 2023: 91,9 mill. kr

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −12,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −0,2 % i 2024
- Likviditet: 2,15 (meget god). Opp fra 1,38 i 2024
- Soliditet: 73,1 % (meget god). Opp fra 60,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −13,2 % | 15,9 % | −0,2 % | −12,0 % |
| Driftsmargin | −28,6 % | −138,4 % | 4,9 % | −0,4 % | −71,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −21,5 % | −5,5 % | −39,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,32 | 1,38 | 2,15 |
| Soliditet | 22,4 % | 8,8 % | 57,4 % | 60,2 % | 73,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,5 | 10,4 | 0,7 | 0,7 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 774 | 2 764 | 2 654 | 1 545 | 1 511 |
| Driftsresultat | −794 | −3 827 | 130 | −6 | −1 075 |
| Årsresultat | −11 777 | −3 274 | −1 978 | −859 | −5 498 |
| Driftsmargin | −28,6 % | −138,4 % | 4,9 % | −0,4 % | −71,2 % |
| Sum gjeld | 21 570 | 16 255 | 13 610 | 11 558 | 4 427 |
| Sum driftskostnader | 3 569 | 6 591 | 2 524 | 1 551 | 2 586 |
| Finansresultat | −11 209 | −313 | −2 275 | −990 | −4 690 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 146 | −995 | −5 766 |
| Anleggsmidler | 15 760 | 15 783 | 29 393 | 24 130 | 8 601 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 578 | 4 931 | 7 829 |
| Sum eiendeler | 21 570 | 17 815 | 31 971 | 29 060 | 16 430 |
| Egenkapital | 4 834 | 1 560 | 18 361 | 17 502 | 12 004 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 7 963 | 3 584 | 3 639 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 5 648 | 7 974 | 788 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 91 906 |
| Driftsresultat | 7 520 |
| Årsresultat | 8 081 |
| Driftsmargin | 8,2 % |
| Sum gjeld | 16 056 |
| Sum driftskostnader | 84 386 |
| Finansresultat | −24 |
| Resultat før skatt | 7 497 |
| Anleggsmidler | 30 112 |
| Omløpsmidler | 7 419 |
| Sum eiendeler | 37 531 |
| Egenkapital | 21 475 |
| Kortsiktig gjeld | 7 269 |
| Langsiktig gjeld | 8 787 |

## Ledelse og styre

- Rune Vatland: Daglig leder og styrets leder
- May Grete Vatland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Abelnes 60, 4404 Flekkefjord
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 20.03.2018
- Aksjekapital: 150 918 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2018
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Størrelse: Nr. 1 165 av 2 109 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering og deltakelse i andre selskap, samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 24.10.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 24.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000816630&sokeverdi=921014449&spraak=nb)
- 27.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000608654&sokeverdi=921014449&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000519486&sokeverdi=921014449&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FJORDSERVICE TEINEFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/920231519-fjordservice-teinefisk-as) | Flekkefjord | - | 2,16 mill. kr | +2,3 % |
| [NOC INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/917155364-noc-invest-as) | Flekkefjord | - | 325 000 kr | - |
| [SIENNAFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/920855288-siennafisk-as) | Flekkefjord | - | 2,53 mill. kr | −2,6 % |
| [NILSEN FISK AS](https://www.norscout.com/no/company/816774322-nilsen-fisk-as) | Flekkefjord | - | 110 904 kr | - |
| [HIDRAFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/915998445-hidrafisk-as) | Flekkefjord | - | 3,92 mill. kr | −0,3 % |
| [JUDANKALLE AS](https://www.norscout.com/no/company/919492562-judankalle-as) | Flekkefjord | - | 93 425 kr | - |
| [FJORDBUEN AS](https://www.norscout.com/no/company/919256028-fjordbuen-as) | Flekkefjord | - | 6,13 mill. kr | +65,1 % |
| [NORSK HAVBRUKSTJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/922355762-norsk-havbrukstjenester-as) | Flekkefjord | - | 40 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.07.2026.
