---
title: "OVERFLATETJENESTER AS (921130309): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "OVERFLATETJENESTER AS i Larvik hadde 15,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Frank Skauen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921130309-overflatetjenester-as"
---

# OVERFLATETJENESTER AS

Overflatebehandling av metaller · Larvik · Etablert 2018

- Org.nr: 921 130 309
- Nettsted: [overflatetjenester.no](https://overflatetjenester.no)
- Daglig leder: Frank Skauen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,6 mill. kr (−29,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,85 mill. kr (Margin −11,9 %)
- Ansatte: 16

## Ansatte

- september 2025: 13
- oktober 2025: 12
- januar 2026: 14
- februar 2026: 17
- mars 2026: 16
- april 2026: 15
- juni 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −31,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 16,7 % i 2024
- Likviditet: 0,62 (svak). Ned fra 0,91 i 2024
- Soliditet: 11,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 32,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 7,8 % | 16,7 % | −31,1 % |
| Driftsmargin | −6,5 % | −4,0 % | 3,2 % | 5,2 % | −11,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 73,1 % | −146,2 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,64 | 1,01 | 0,91 | 0,62 |
| Soliditet | - | - | 7,0 % | 32,8 % | 11,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 13,4 | 2,0 | 7,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 510 | 10 788 | 15 785 | 22 246 | 15 596 |
| Driftsresultat | −679 | −429 | 508 | 1 148 | −1 853 |
| Årsresultat | −682 | −451 | 184 | 509 | −1 563 |
| Driftsmargin | −6,5 % | −4,0 % | 3,2 % | 5,2 % | −11,9 % |
| Sum gjeld | - | 5 129 | 7 067 | 4 196 | 4 954 |
| Sum driftskostnader | 11 188 | - | 15 277 | 21 098 | 17 449 |
| Finansresultat | −241 | - | −270 | −207 | −107 |
| Resultat før skatt | - | −578 | 239 | 941 | −1 960 |
| Anleggsmidler | - | 3 292 | 2 982 | 2 614 | 2 946 |
| Omløpsmidler | - | 2 181 | 4 614 | 3 630 | 2 642 |
| Sum eiendeler | - | 5 473 | 7 595 | 6 244 | 5 588 |
| Egenkapital | - | - | 528 | 2 048 | 634 |
| Kortsiktig gjeld | - | 3 432 | 4 581 | 4 007 | 4 290 |
| Langsiktig gjeld | - | 1 697 | 2 487 | 190 | - |

## Ledelse og styre

- Frank Skauen: Daglig leder
- Morten Mathisen: Styrets leder
- Jon Helge Helgerud: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gjærdal 7, 3271 Larvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.510 Overflatebehandling av metaller
- Etablert: 25.05.2018
- Aksjekapital: 1 256 750 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2018
- Konsern: Del av et konsern
- Revisor: [REVISJONSFIRMAET ÅSVANG & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/987679026-revisjonsfirmaet-asvang-co-as)
- Regnskapsfører: [VIEW GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987260335-view-group-as)
- Størrelse: Nr. 42 av 114 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Levere overflatetjenester og investere i aksjer i annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000600695&sokeverdi=921130309&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000609643&sokeverdi=921130309&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 09.02.2021: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 700 000 kr
- 09.02.2021: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 700 000 kr
- 25.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 700 000 kr
- 23.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 700 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PCS PULVERLAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/950034017-pcs-pulverlakk-as) | Larvik | 17 | 32,6 mill. kr | +0,7 % |
| [VESTFOLD SANDBLÅSING AS](https://www.norscout.com/no/company/990913609-vestfold-sandblasing-as) | Larvik | 11 | 16,1 mill. kr | +19,6 % |
| [NLI OVERFLATE AS](https://www.norscout.com/no/company/924412879-nli-overflate-as) | Larvik | 20 | 41,4 mill. kr | +50,8 % |
| [ALUMINIUM FASADER AS](https://www.norscout.com/no/company/975980596-aluminium-fasader-as) | Larvik | 12 | 29 mill. kr | +7,1 % |
| [HERMAN NILSEN & SØNNER AS](https://www.norscout.com/no/company/917889090-herman-nilsen-sonner-as) | Larvik | 18 | 24,1 mill. kr | +5,7 % |
| [APS ALUMINIUM PROFIL SYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/979968469-aps-aluminium-profil-systemer-as) | Larvik | 12 | 27,3 mill. kr | +7,4 % |
| [BØRSEMAKER WEAR AS](https://www.norscout.com/no/company/813738902-borsemaker-wear-as) | Larvik | 11 | 53,3 mill. kr | +17,5 % |
| [ANLEGGS-SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/986415327-anleggs-service-as) | Larvik | 22 | 25,2 mill. kr | +16 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.07.2026.
