---
title: "COT MASKINERING AS (921151268): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "COT MASKINERING AS i Hå hadde 8,83 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Rasmus Salte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921151268-cot-maskinering-as"
---

# COT MASKINERING AS

Bearbeiding av metaller · Hå · Etablert 2018

- Org.nr: 921 151 268
- Daglig leder: Rasmus Salte (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,83 mill. kr (+6,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 416 037 kr (Margin 4,7 %)
- Ansatte: 12 (Opp fra 7 i desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 7
- januar 2026: 8
- februar 2026: 7
- april 2026: 9
- juni 2026: 10
- juli 2026: 11
- oktober 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 10,3 % i 2024
- Likviditet: 1,62 (god). Ned fra 2,80 i 2024
- Soliditet: 54,6 % (meget god). Ned fra 67,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 39,8 % | 10,3 % | 9,0 % |
| Driftsmargin | −8,5 % | 5,2 % | 15,4 % | 4,2 % | 4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 71,9 % | 13,7 % | 12,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,71 | 2,80 | 1,62 |
| Soliditet | 37,7 % | 43,2 % | 58,4 % | 67,1 % | 54,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,3 | 0,7 | 0,5 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 134 | 8 130 | 9 189 | 8 297 | 8 832 |
| Driftsresultat | −604 | 426 | 1 418 | 345 | 416 |
| Årsresultat | −517 | 263 | 1 038 | 267 | 274 |
| Driftsmargin | −8,5 % | 5,2 % | 15,4 % | 4,2 % | 4,7 % |
| Sum gjeld | 1 846 | 1 746 | 1 686 | 1 291 | 2 422 |
| Sum driftskostnader | 7 738 | 7 705 | 7 771 | 7 952 | 8 416 |
| Finansresultat | −59 | −88 | −88 | −1 | −60 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 330 | 344 | 356 |
| Anleggsmidler | 755 | 523 | 379 | 579 | 1 406 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 675 | 3 348 | 3 926 |
| Sum eiendeler | 2 913 | 3 077 | 4 054 | 3 926 | 5 331 |
| Egenkapital | 1 098 | 1 331 | 2 368 | 2 635 | 2 909 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 355 | 1 194 | 2 422 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 331 | 97 | - |

## Ledelse og styre

- Rasmus Salte: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Torlandsvegen 3, 4365 Nærbø
- Postadresse: Postboks 403, 4349 Bryne
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 18.06.2018
- Tidligere navn: COT CNC AS (2018 til 2019)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2018
- Revisor: [JÆRREVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/988432539-jaerrevisjon-as)
- Regnskapsfører: [JÆREN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/975966992-jaeren-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 255 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bearbeiding av metaller samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 17.03.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 23.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000417321&sokeverdi=921151268&spraak=nb)
- 17.03.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000118393&sokeverdi=921151268&spraak=nb)
- 13.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000012949&sokeverdi=921151268&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GSF PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/827900362-gsf-production-as) | Hå | 15 | 17 mill. kr | −10,4 % |
| [ROGALAND MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/991537554-rogaland-maskinering-as) | Hå | 10 | 13,9 mill. kr | −27,3 % |
| [TUBEDRILL AS](https://www.norscout.com/no/company/994474774-tubedrill-as) | Hå | 18 | 39,9 mill. kr | −0,3 % |
| [POINT ZERO AS](https://www.norscout.com/no/company/893603182-point-zero-as) | Hå | 7 | 14,3 mill. kr | −18,4 % |
| [JÆREN MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/990357056-jaeren-maskinering-as) | Hå | 20 | 24,5 mill. kr | −13,5 % |
| [VMV PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/922271143-vmv-production-as) | Hå | 6 | 40,8 mill. kr | +22,8 % |
| [KBL MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/921183801-kbl-maskinering-as) | Hå | 24 | 47,3 mill. kr | −0,8 % |
| [A. ÅRDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/984918623-a-ardal-as) | Hå | - | 6,19 mill. kr | +19,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
