---
title: "MØLLER SPORTSBILER GARDERMOEN AS (921171935): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MØLLER SPORTSBILER GARDERMOEN AS i Ullensaker hadde 269 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Petter Johannessen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921171935-moller-sportsbiler-gardermoen-as"
---

# MØLLER SPORTSBILER GARDERMOEN AS

Detaljhandel med motorvogner · Ullensaker · Etablert 2018

- Org.nr: 921 171 935
- Nettsted: [porsche-gardermoen.no](https://porsche-gardermoen.no)
- Daglig leder: Petter Johannessen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 269 mill. kr (+51,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,93 mill. kr (Margin 1,1 %)
- Ansatte: 16 (Ned fra 17 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 17
- februar 2026: 15
- mars 2026: 16
- mai 2026: 15
- juni 2026: 14
- juli 2026: 15
- oktober 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,9 % (svak). Opp fra −5,6 % i 2024
- Likviditet: 3,53 (meget god). Ned fra 4,94 i 2024
- Soliditet: 18,9 % (god). Opp fra 15,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −13,5 % | −26,3 % | −5,6 % | 4,9 % |
| Driftsmargin | - | −11,4 % | −12,1 % | −2,4 % | 1,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −1 012,7 % | −89,6 % | 3,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,20 | 0,76 | 0,75 | 4,94 | 3,53 |
| Soliditet | −44,3 % | 0,4 % | 5,5 % | 15,4 % | 18,9 % |
| Gjeldsgrad | - | 221,7 | 17,1 | 5,5 | 4,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 31 123 | 113 342 | 177 078 | 268 636 |
| Driftsresultat | −386 | −3 541 | −13 699 | −4 206 | 2 930 |
| Årsresultat | −388 | −3 055 | −12 318 | −5 677 | 234 |
| Driftsmargin | - | −11,4 % | −12,1 % | −2,4 % | 1,1 % |
| Sum gjeld | 1 348 | 51 336 | 49 686 | 70 192 | 54 974 |
| Sum driftskostnader | - | - | 127 041 | 181 284 | 265 706 |
| Finansresultat | - | - | −2 228 | −2 837 | −2 515 |
| Resultat før skatt | −388 | −4 023 | −15 927 | −7 043 | 415 |
| Anleggsmidler | 664 | 12 599 | 15 264 | 11 401 | 9 864 |
| Omløpsmidler | 269 | 38 968 | 37 335 | 71 600 | 57 919 |
| Sum eiendeler | 934 | 51 567 | 52 599 | 83 001 | 67 783 |
| Egenkapital | −414 | 232 | 2 914 | 12 809 | 12 809 |
| Kortsiktig gjeld | 1 348 | 51 260 | 49 686 | 14 481 | 16 391 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 75 | 0 | 55 712 | 38 583 |

## Ledelse og styre

- Petter Johannessen: Daglig leder
- Håvard Andersen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Maren Furulunds veg 4, 2060 Gardermoen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 20.06.2018
- Tidligere navn: PORSCHE CENTER GARDERMOEN AS (2019 til 2024); DAYCAN AS (2018 til 2019)
- Aksjekapital: 33 220 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2022
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Størrelse: Nr. 72 av 2 416 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i verdipapirer, eiendom og handelsvirksomhet, herunder gjennom deltagelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000410390&sokeverdi=921171935&spraak=nb)
- 08.01.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000005725&sokeverdi=921171935&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000647565&sokeverdi=921171935&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [REBIL MOBILITY AS](https://www.norscout.com/no/company/925924156-rebil-mobility-as) | Ullensaker | 29 | 585 mill. kr | +21,5 % |
| [BUSSINVEST NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/918013660-bussinvest-norge-as) | Ullensaker | 7 | 51,5 mill. kr | −27,3 % |
| [REBIL DRIVE AS](https://www.norscout.com/no/company/929576756-rebil-drive-as) | Ullensaker | 49 | 457 mill. kr | +627,6 % |
| [ACTIVE AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/996553248-active-auto-as) | Ullensaker | 6 | 5,47 mill. kr | −55,4 % |
| [ROMERIKE AUTOSALG AS](https://www.norscout.com/no/company/919329637-romerike-autosalg-as) | Ullensaker | - | 41 mill. kr | +37,9 % |
| [PITSTOP BILSALG NY AS](https://www.norscout.com/no/company/932762900-pitstop-bilsalg-ny-as) | Ullensaker | - | 36,1 mill. kr | - |
| [MBIL AS](https://www.norscout.com/no/company/923569456-mbil-as) | Ullensaker | - | 35,7 mill. kr | −9,6 % |
| [JESSHEIM AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/926962523-jessheim-auto-as) | Ullensaker | - | 34,2 mill. kr | +19,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
