---
title: "GT PERFORMANCE AS (921201893): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GT PERFORMANCE AS i Sola hadde 1,13 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stian-Mikael Madsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921201893-gt-performance-as"
---

# GT PERFORMANCE AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Sola

- Org.nr: 921 201 893
- Daglig leder: Stian-Mikael Madsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,13 mill. kr (+2,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −95 845 kr (Margin −8,5 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,91 (god). Ned fra 3,49 i 2024
- Soliditet: 47,7 % (meget god). Ned fra 71,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 33,8 % | 0,3 % | −4,9 % | - |
| Driftsmargin | 28,8 % | 7,4 % | 0,0 % | −0,8 % | −8,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 45,1 % | 0,0 % | −5,7 % | −98,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,25 | 4,08 | - | 3,49 | 1,91 |
| Soliditet | 69,8 % | 76,2 % | 109,2 % | 71,3 % | 47,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,3 | −0,1 | 0,4 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 103 | 3 673 | 3 056 | 1 099 | 1 130 |
| Driftsresultat | 893 | 271 | 1 | −9 | −96 |
| Årsresultat | 697 | 213 | 0 | −8 | −96 |
| Driftsmargin | 28,8 % | 7,4 % | 0,0 % | −0,8 % | −8,5 % |
| Sum gjeld | 369 | 114 | −13 | 58 | 54 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 1 108 | 1 226 |
| Finansresultat | - | - | - | 0 | - |
| Resultat før skatt | 893 | 274 | 0 | −8 | −96 |
| Anleggsmidler | 22 | 13 | 5 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 1 198 | 465 | 136 | 203 | 103 |
| Sum eiendeler | 1 220 | 478 | 141 | 203 | 103 |
| Egenkapital | 851 | 364 | 154 | 145 | 49 |
| Kortsiktig gjeld | 369 | 114 | −13 | 58 | 54 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Stian-Mikael Madsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Røynebergvegen 190A, 4052 Røyneberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 03.07.2018
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2019
- Regnskapsfører: [VERKVELVEN AS](https://www.norscout.com/no/company/914262496-verkvelven-as)
- Størrelse: Nr. 3 126 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Turbomachinery services

## Siste endringer

- 23.05.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 02.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000335508&sokeverdi=921201893&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVEIN ERIK LARSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/990730369-svein-erik-larsen-as) | Sola | - | 1,27 mill. kr | −3,4 % |
| [VIRO AS](https://www.norscout.com/no/company/830604782-viro-as) | Sola | - | 1,12 mill. kr | - |
| [EMMY-HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920988229-emmy-holding-as) | Sola | - | 1,27 mill. kr | −18,1 % |
| [NEW SUBSEA TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/917832749-new-subsea-technology-as) | Sola | - | 1,01 mill. kr | - |
| [TSV SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/929611802-tsv-service-as) | Sola | - | 1,27 mill. kr | −8,0 % |
| [SEA ENTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/927842734-sea-entek-as) | Sola | - | 999 750 kr | - |
| [CONOPS AS](https://www.norscout.com/no/company/933626652-conops-as) | Sola | - | 1,28 mill. kr | - |
| [ORSEM AS](https://www.norscout.com/no/company/917019053-orsem-as) | Sola | - | 961 040 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.06.2026.
