---
title: "HØYT UNDER TAKET AS (921221975): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HØYT UNDER TAKET AS i Larvik hadde 5,59 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 76 ansatte. Daglig leder er Pål Buran. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921221975-hoyt-under-taket-as"
---

# HØYT UNDER TAKET AS

Drift av idrettsanlegg · Larvik · Etablert 2018

Heleid av [HØYT & LAVT GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/893966862-hoyt-lavt-gruppen-as)

- Org.nr: 921 221 975
- Daglig leder: Pål Buran (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,59 mill. kr (+7,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,41 mill. kr (Margin −25,2 %)
- Ansatte: 76

## Ansatte

- september 2026: 71
- oktober 2026: 76

### Per sted

- Skien: 27 ansatte
- Dal: 25 ansatte
- Moss: 19 ansatte
- Steinsholt: 5 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −4,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −5,7 % i 2024
- Likviditet: 0,81 (svak). Opp fra 0,11 i 2024
- Soliditet: 53,0 % (meget god). Opp fra 47,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −3,6 % | −9,4 % | −5,7 % | −4,4 % |
| Driftsmargin | −104,9 % | −26,9 % | −64,6 % | −31,7 % | −25,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −18,4 % | −16,1 % | −35,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,13 | 0,11 | 0,81 |
| Soliditet | 82,4 % | 67,8 % | 56,8 % | 47,6 % | 53,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,5 | 0,8 | 1,1 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 885 | 3 788 | 4 174 | 5 213 | 5 593 |
| Driftsresultat | −1 978 | −1 019 | −2 698 | −1 652 | −1 411 |
| Årsresultat | −1 916 | −1 171 | −3 254 | −2 397 | −5 593 |
| Driftsmargin | −104,9 % | −26,9 % | −64,6 % | −31,7 % | −25,2 % |
| Sum gjeld | 3 725 | 9 187 | 12 230 | 15 056 | 16 063 |
| Sum driftskostnader | 3 863 | 4 806 | 6 872 | 6 865 | 7 004 |
| Finansresultat | −64 | −152 | −556 | −745 | −4 183 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 254 | −2 397 | −5 593 |
| Anleggsmidler | 18 385 | 25 921 | 27 549 | 27 703 | 21 883 |
| Omløpsmidler | - | - | 753 | 1 027 | 12 262 |
| Sum eiendeler | 21 222 | 28 514 | 28 302 | 28 731 | 34 145 |
| Egenkapital | 17 497 | 19 326 | 16 072 | 13 675 | 18 082 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 6 020 | 9 518 | 15 148 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 6 210 | 5 538 | 915 |

## Konsern

6 selskaper.

- [HØYT & LAVT GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/893966862-hoyt-lavt-gruppen-as) (Morselskap)
  - [HØYT OG LAVT AKTIVITETS KONSEPTER AS](https://www.norscout.com/no/company/994087509-hoyt-og-lavt-aktivitets-konsepter-as) (15 ansatte)
  - [HØYT OG LAVT KLATREPARKER AS](https://www.norscout.com/no/company/817092772-hoyt-og-lavt-klatreparker-as) (78 ansatte)
  - HØYT UNDER TAKET AS (Denne bedriften)
    - HØYT UNDER TAKET KOKSTAD AS (17 ansatte)
    - [HØYT UNDER TAKET TØNSBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/921394535-hoyt-under-taket-tonsberg-as) (29 ansatte)

## Ledelse og styre

- Pål Buran: Daglig leder og styremedlem
- Hans-Christian Wilson: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Lågendalsveien 3388, 3277 Steinsholt
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 09.07.2018
- Aksjekapital: 9 243 474 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2018
- Revisor: [HLO REVISJON & RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/989027654-hlo-revisjon-radgivning-as)
- Regnskapsfører: [MARIA KELLY ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/925800937-maria-kelly-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 173 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Forvaltning av eierandeler i andre selskaper samt administrativ tjenesteyting.

## Siste endringer

- 30.06.2026: Styret endret
- 27.04.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 25.08.2026: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000714017&sokeverdi=921221975&spraak=nb)
- 16.07.2026: [Omgjøring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000557495&sokeverdi=921221975&spraak=nb)
- 30.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000451555&sokeverdi=921221975&spraak=nb)
- 10.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000365876&sokeverdi=921221975&spraak=nb)
- 27.04.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000213945&sokeverdi=921221975&spraak=nb)
- 25.03.2026: [Omgjøring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000143084&sokeverdi=921221975&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.06.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 354 000 kr
- 17.06.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 354 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PADEL HOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/926170147-padel-house-as) | Larvik | - | 4,56 mill. kr | +5,7 % |
| [BASSENGHJELP AS](https://www.norscout.com/no/company/935213991-bassenghjelp-as) | Larvik | - | - | - |
| [HØYT OG LAVT KLATREPARKER AS](https://www.norscout.com/no/company/817092772-hoyt-og-lavt-klatreparker-as) | Larvik | 78 | 13,1 mill. kr | +321,7 % |
| [SPREK FRITID LARVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/923398651-sprek-fritid-larvik-as) | Larvik | 60 | 23,9 mill. kr | +3,3 % |
| [RUSH LARVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/925126918-rush-larvik-as) | Larvik | 44 | 9,69 mill. kr | +6,5 % |
| [HØYT OG LAVT AKTIVITETS KONSEPTER AS](https://www.norscout.com/no/company/994087509-hoyt-og-lavt-aktivitets-konsepter-as) | Larvik | 15 | 21,1 mill. kr | −36,1 % |
| [FOLDVIK FAMILIEPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/990072558-foldvik-familiepark-as) | Larvik | 11 | 34,1 mill. kr | +3,2 % |
| [FRITZØE GÅRD EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/987547448-fritzoe-gard-eiendom-as) | Larvik | 7 | 3,78 mill. kr | −20,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
