---
title: "ELSEFLORA AS (921243456): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ELSEFLORA AS i Nittedal hadde 8,75 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921243456-elseflora-as"
---

# ELSEFLORA AS

Detaljhandel med blomster, planter, gjødsel og plantevernmidler · Nittedal · Etablert 2018

- Org.nr: 921 243 456
- Styreleder: Else Tvedt

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,75 mill. kr (+6,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,26 mill. kr (Margin 14,4 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- november 2025: 7
- desember 2025: 8
- januar 2026: 7
- juli 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 31,2 % (meget god). Opp fra 25,0 % i 2024
- Likviditet: 3,60 (meget god). Opp fra 3,15 i 2024
- Soliditet: 74,3 % (meget god). Opp fra 69,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 37,5 % | 32,8 % | 25,0 % | 31,2 % |
| Driftsmargin | 16,9 % | 14,7 % | 15,8 % | 12,3 % | 14,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 61,4 % | 66,8 % | 44,5 % | 42,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,24 | 2,56 | 1,57 | 3,15 | 3,60 |
| Soliditet | 58,2 % | 61,7 % | 37,6 % | 69,0 % | 74,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,6 | 1,7 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 580 | 7 567 | 8 497 | 8 245 | 8 754 |
| Driftsresultat | 942 | 1 116 | 1 341 | 1 015 | 1 265 |
| Årsresultat | 699 | 841 | 1 011 | 716 | 964 |
| Driftsmargin | 16,9 % | 14,7 % | 15,8 % | 12,3 % | 14,4 % |
| Sum gjeld | 987 | 1 375 | 2 866 | 1 098 | 1 179 |
| Sum driftskostnader | - | - | 7 156 | - | 7 490 |
| Finansresultat | - | - | −25 | - | −18 |
| Resultat før skatt | 911 | 1 102 | 1 316 | 927 | 1 247 |
| Anleggsmidler | 160 | 79 | 105 | 79 | 337 |
| Omløpsmidler | 2 202 | 3 511 | 4 488 | 3 462 | 4 248 |
| Sum eiendeler | 2 361 | 3 591 | 4 593 | 3 540 | 4 585 |
| Egenkapital | 1 375 | 2 216 | 1 727 | 2 442 | 3 406 |
| Kortsiktig gjeld | 982 | 1 372 | 2 866 | 1 098 | 1 179 |
| Langsiktig gjeld | 5 | 3 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Else Tvedt: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Rulseveien 3, 1484 Hakadal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.761 Detaljhandel med blomster, planter, gjødsel og plantevernmidler
- Etablert: 15.06.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2018
- Revisor: [REVISORKONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/928942767-revisorkonsult-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSLOSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/925205958-regnskapslosen-as)
- Størrelse: Nr. 111 av 564 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel med blomster og planter og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Siste endringer

- 01.10.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000615854&sokeverdi=921243456&spraak=nb)
- 10.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000050352&sokeverdi=921243456&spraak=nb)
- 01.10.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000768220&sokeverdi=921243456&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [C BLOMSTER AS](https://www.norscout.com/no/company/911549727-c-blomster-as) | Nittedal | 23 | 20,6 mill. kr | +11,8 % |
| [EUROTENTS AS](https://www.norscout.com/no/company/928679454-eurotents-as) | Nittedal | 5 | 11,9 mill. kr | −10,3 % |
| [NORGESMARKISER AMICO AS](https://www.norscout.com/no/company/959199299-norgesmarkiser-amico-as) | Nittedal | 5 | 7,91 mill. kr | +13,5 % |
| [NOR CAMP AS](https://www.norscout.com/no/company/926144405-nor-camp-as) | Nittedal | 5 | 36,1 mill. kr | −2,1 % |
| [HARRIS AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/821426162-harris-auto-as) | Nittedal | - | 47 mill. kr | −10,1 % |
| [GRAND AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/913979648-grand-auto-as) | Nittedal | 5 | 70,2 mill. kr | +16,8 % |
| [HERKAN AS](https://www.norscout.com/no/company/927611848-herkan-as) | Nittedal | - | 24,1 mill. kr | +12,9 % |
| [DITT APOTEK ÅNEBY AS](https://www.norscout.com/no/company/998443962-ditt-apotek-aneby-as) | Nittedal | 6 | 14,9 mill. kr | −4,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.07.2026.
