---
title: "STAVANGER STEEL INDUSTRIES AS (921317859): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER STEEL INDUSTRIES AS i Strand hadde 2,28 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Rasmus Nordbø. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921317859-stavanger-steel-industries-as"
---

# STAVANGER STEEL INDUSTRIES AS

Støping av stål · Strand · Etablert 2018

- Org.nr: 921 317 859
- Daglig leder: Rasmus Nordbø

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,28 mill. kr (+12,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 150 866 kr (Margin 6,6 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 220 mill. kr (+6,0 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,0 % (god). Opp fra 4,1 % i 2024
- Likviditet: 4,66 (meget god). Opp fra 2,76 i 2024
- Soliditet: 67,8 % (meget god). Opp fra 63,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,7 % | 12,1 % | 4,1 % | 11,0 % |
| Driftsmargin | 90,8 % | 89,5 % | 60,9 % | 8,7 % | 6,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 55,8 % | 3,7 % | 12,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,35 | 2,76 | 4,66 |
| Soliditet | 30,0 % | 36,9 % | 60,3 % | 63,1 % | 67,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 1,7 | 0,7 | 0,6 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 200 | 1 200 | 1 200 | 2 016 | 2 276 |
| Driftsresultat | 1 089 | 1 074 | 731 | 175 | 151 |
| Årsresultat | −21 986 | 4 318 | 23 429 | 1 715 | 6 776 |
| Driftsmargin | 90,8 % | 89,5 % | 60,9 % | 8,7 % | 6,6 % |
| Sum gjeld | 91 371 | 54 273 | 36 341 | 33 334 | 30 297 |
| Sum driftskostnader | 111 | 126 | 469 | 1 841 | 2 125 |
| Finansresultat | −25 764 | 3 421 | 23 499 | 1 895 | 7 098 |
| Resultat før skatt | - | - | 24 230 | 2 070 | 7 248 |
| Anleggsmidler | 89 156 | 60 063 | 79 275 | 80 475 | 82 005 |
| Omløpsmidler | - | - | 12 236 | 9 744 | 11 954 |
| Sum eiendeler | 91 371 | 86 015 | 91 511 | 90 220 | 93 959 |
| Egenkapital | 27 424 | 31 742 | 55 171 | 56 886 | 63 662 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 9 049 | 3 533 | 2 567 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 27 291 | 29 801 | 27 730 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 236 070 | 207 189 | 219 604 |
| Driftsresultat | 36 154 | 2 133 | 3 557 |
| Årsresultat | 28 250 | −1 024 | 8 342 |
| Driftsmargin | 15,3 % | 1,0 % | 1,6 % |
| Sum gjeld | 97 885 | 100 706 | 104 142 |
| Sum driftskostnader | 199 916 | 205 056 | 216 047 |
| Finansresultat | −1 303 | −3 057 | 5 157 |
| Resultat før skatt | 34 851 | −925 | 8 714 |
| Anleggsmidler | 86 747 | 86 275 | 88 652 |
| Omløpsmidler | 77 207 | 79 356 | 89 570 |
| Sum eiendeler | 163 954 | 165 631 | 178 221 |
| Egenkapital | 66 069 | 64 925 | 74 079 |
| Kortsiktig gjeld | 60 240 | 62 793 | 64 789 |
| Langsiktig gjeld | 37 645 | 37 913 | 39 353 |

## Ledelse og styre

- Rasmus Nordbø: Daglig leder
- Bjørn Rygg: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Stålverksvegen 51, 4100 Jørpeland
- Postadresse: Rådhusgaten 31, 4100 Jørpeland
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 24.520 Støping av stål
- Etablert: 08.08.2018
- Tidligere navn: RYFYLKE NÆRINGSPARK AS (2018 til 2019)
- Aksjekapital: 330 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2019
- Revisor: [REVISJON RYFYLKE AS](https://www.norscout.com/no/company/983549896-revisjon-ryfylke-as)
- Regnskapsfører: [ECIT BUSINESS PARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/987605073-ecit-business-partner-as)
- Størrelse: Nr. 4 av 6 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Industrielle investeringer i aksjer, herunder aktivt eierskap og utvikling av selskapene.

## Siste endringer

- 12.01.2026: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000637629&sokeverdi=921317859&spraak=nb)
- 12.01.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000010181&sokeverdi=921317859&spraak=nb)
- 07.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000682415&sokeverdi=921317859&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 06.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 5 mill. kr
- 04.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 5 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STAVANGER STEEL AS](https://www.norscout.com/no/company/917466564-stavanger-steel-as) | Strand | - | 32 776 kr | - |
| [RUSTFRITT AS](https://www.norscout.com/no/company/924420383-rustfritt-as) | Fredrikstad | - | 2,7 mill. kr | +44,1 % |
| [ELART METALL AS](https://www.norscout.com/no/company/913569016-elart-metall-as) | Modum | - | 248 187 kr | - |
| [EUROMET AS](https://www.norscout.com/no/company/920014372-euromet-as) | Rana | 5 | 3,23 mill. kr | −41,1 % |
| [FRANK SMED AS](https://www.norscout.com/no/company/886386052-frank-smed-as) | Oppdal | 6 | 8,49 mill. kr | −19,2 % |
| [EUROMET HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920014429-euromet-holding-as) | Rana | - | - | - |
| [ØSTENSEN MULTIREP AS](https://www.norscout.com/no/company/997862457-ostensen-multirep-as) | Farsund | - | 2,28 mill. kr | −19,1 % |
| [NORD NORSK TERMORENS AS](https://www.norscout.com/no/company/980930912-nord-norsk-termorens-as) | Alstahaug | - | 1,18 mill. kr | +13,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
