---
title: "UVS VEST AS (921369638): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "UVS VEST AS i Kvam hadde 982 793 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Magnus Mæland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921369638-uvs-vest-as"
---

# UVS VEST AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Kvam

- Org.nr: 921 369 638
- E-post: uvsvest@gmail.com
- Daglig leder: Magnus Mæland (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 982 793 kr (−21,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 417 308 kr (Margin 42,5 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 32,2 % (meget god). Ned fra 79,2 % i 2024
- Likviditet: 4,32 (meget god). Opp fra 1,80 i 2024
- Soliditet: 89,0 % (meget god). Opp fra 64,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,1 % | −0,1 % | 79,2 % | 32,2 % |
| Driftsmargin | 5,7 % | 43,4 % | −0,7 % | 62,7 % | 42,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 140,1 % | −0,9 % | 148,0 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,29 | 0,44 | 0,54 | 1,80 | 4,32 |
| Soliditet | 7,8 % | 27,0 % | 32,5 % | 64,7 % | 89,0 % |
| Gjeldsgrad | 11,9 | 2,7 | 2,1 | 0,5 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 265 | 472 | 293 | 1 254 | 983 |
| Driftsresultat | 15 | 205 | −2 | 787 | 417 |
| Årsresultat | 12 | 160 | −1 | 616 | 329 |
| Driftsmargin | 5,7 % | 43,4 % | −0,7 % | 62,7 % | 42,5 % |
| Sum gjeld | 798 | 613 | 469 | 459 | 145 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 468 | 565 |
| Finansresultat | - | - | - | 3 | 4 |
| Resultat før skatt | 15 | 206 | −2 | 790 | 422 |
| Anleggsmidler | 634 | 574 | 441 | 476 | 690 |
| Omløpsmidler | 230 | 266 | 254 | 825 | 626 |
| Sum eiendeler | 864 | 840 | 695 | 1 301 | 1 315 |
| Egenkapital | 67 | 227 | 226 | 842 | 1 171 |
| Kortsiktig gjeld | 792 | 610 | 469 | 459 | 145 |
| Langsiktig gjeld | 6 | 3 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Magnus Mæland: Daglig leder og styremedlem
- Hallvard Mæland: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Klyvevegen 210, 5612 Steinstø
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 27.08.2018
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2020
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 3 280 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Undervannsinnspeksjon, service og vedlikehold.

## Kunngjøringer

- 10.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000105835&sokeverdi=921369638&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TECHREP NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/918633340-techrep-norway-as) | Kvam | - | 1,5 mill. kr | −37,9 % |
| [SENIOR ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/997079884-senior-engineering-as) | Kvam | - | 944 055 kr | - |
| [GRASP AS](https://www.norscout.com/no/company/918873724-grasp-as) | Kvam | - | 1,63 mill. kr | - |
| [LAUPSA ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/994198483-laupsa-engineering-as) | Kvam | - | 900 885 kr | −46,2 % |
| [DRILLING FLUIDS ADVISORS AS](https://www.norscout.com/no/company/929372859-drilling-fluids-advisors-as) | Kvam | - | 2,55 mill. kr | −14,9 % |
| [WALLCON AS](https://www.norscout.com/no/company/934861914-wallcon-as) | Kvam | - | 439 585 kr | - |
| [NSILO AS](https://www.norscout.com/no/company/929417658-nsilo-as) | Kvam | - | 2,9 mill. kr | +64,4 % |
| [MÅGE AS](https://www.norscout.com/no/company/925822809-mage-as) | Kvam | - | 254 056 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
