---
title: "CONTROL CUTTER RENTAL AS (921379951): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CONTROL CUTTER RENTAL AS i Sola hadde 8,98 mill. kr i driftsinntekter i 2026. Daglig leder er Lukas David. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921379951-control-cutter-rental-as"
---

# CONTROL CUTTER RENTAL AS

Produksjon av andre spesialmaskiner ikke nevnt annet sted · Sola

- Org.nr: 921 379 951
- Daglig leder: Lukas David (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 8,98 mill. kr (+12,5 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: 1,91 mill. kr (Margin 21,3 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2026

- Lønnsomhet: 6,3 % (tilfredsstillende). Opp fra 3,2 % i 2025
- Likviditet: 0,08 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,39 i 2025
- Soliditet: 33,1 % (god). Opp fra 20,6 % i 2025

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 3,2 % | 6,3 % |
| Driftsmargin | 48,8 % | 59,1 % | 59,1 % | 14,5 % | 21,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 55,8 % | 45,8 % | −4,9 % | 10,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,56 | 0,56 | 0,39 | 0,08 |
| Soliditet | 27,6 % | 21,6 % | 21,6 % | 20,6 % | 33,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | 3,6 | 3,6 | 3,9 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 230 | 8 983 | 8 983 | 7 981 | 8 980 |
| Driftsresultat | 2 065 | 5 310 | 5 310 | 1 156 | 1 910 |
| Årsresultat | 1 343 | 2 776 | 2 776 | −291 | 629 |
| Driftsmargin | 48,8 % | 59,1 % | 59,1 % | 14,5 % | 21,3 % |
| Sum gjeld | 13 099 | 28 182 | 28 182 | 28 775 | 16 408 |
| Sum driftskostnader | 2 164 | 3 673 | 3 673 | 6 825 | 7 070 |
| Finansresultat | −692 | −1 750 | −1 750 | −1 529 | −1 103 |
| Resultat før skatt | - | 3 559 | 3 559 | −373 | 807 |
| Anleggsmidler | 12 365 | 32 637 | 32 637 | 31 179 | 24 234 |
| Omløpsmidler | - | 3 309 | 3 309 | 5 068 | 275 |
| Sum eiendeler | 18 086 | 35 946 | 35 946 | 36 247 | 24 509 |
| Egenkapital | 4 987 | 7 763 | 7 763 | 7 472 | 8 101 |
| Kortsiktig gjeld | - | 5 895 | 5 895 | 12 915 | 3 573 |
| Langsiktig gjeld | - | 22 287 | 22 287 | 15 860 | 12 835 |

| 1 000 kr | 2021 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 3 185 |
| Driftsresultat | 1 300 |
| Årsresultat | 429 |
| Driftsmargin | 40,8 % |
| Sum gjeld | 14 887 |
| Sum driftskostnader | 1 885 |
| Finansresultat | −871 |
| Resultat før skatt | - |
| Anleggsmidler | 13 615 |
| Omløpsmidler | - |
| Sum eiendeler | 18 531 |
| Egenkapital | 3 644 |
| Kortsiktig gjeld | - |
| Langsiktig gjeld | - |

## Ledelse og styre

- Lukas David: Daglig leder og styremedlem
- Daniel Prelevic: Styrets leder
- Petter Birkeland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kuttervegen 12, 4056 Tananger
- Postadresse: C/o Control Cutter AS, Energivegen 20, 4056 Tananger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.990 Produksjon av andre spesialmaskiner ikke nevnt annet sted
- Etablert: 24.08.2018
- Aksjekapital: 530 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2018
- Revisor: [ERGA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/980024679-erga-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [KJELL HAVER REGNSKAPSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/947214489-kjell-haver-regnskapsservice-as)
- Størrelse: Nr. 44 av 81 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utleie av utstyr til olje og gas næringen.

## Kunngjøringer

- 15.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000801891&sokeverdi=921379951&spraak=nb)
- 18.12.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000889721&sokeverdi=921379951&spraak=nb)
- 19.09.2025: [Annullering av godkjent årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000749560&sokeverdi=921379951&spraak=nb)
- 17.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000746908&sokeverdi=921379951&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CONTROL CUTTER AS](https://www.norscout.com/no/company/995927861-control-cutter-as) | Sola | 15 | 160 mill. kr | +53,6 % |
| [ROBOXI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914789184-roboxi-holding-as) | Sola | - | - | - |
| [GROUNDBREAKER AS](https://www.norscout.com/no/company/923160507-groundbreaker-as) | Sola | 5 | 6,29 mill. kr | −12,4 % |
| [FLOW AS](https://www.norscout.com/no/company/914499119-flow-as) | Sola | - | 225 000 kr | - |
| [WHITE FORAUTOMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/932221241-white-forautomat-as) | Sola | - | 112 341 kr | - |
| [FLOWTEC AS](https://www.norscout.com/no/company/976049365-flowtec-as) | Sola | 18 | 83,3 mill. kr | −9,7 % |
| [CRE8 SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/895784842-cre8-systems-as) | Sola | 22 | 177 mill. kr | +18,4 % |
| [FLYPLASSVEIEN 211 AS](https://www.norscout.com/no/company/988798460-flyplassveien-211-as) | Sola | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.10.2026.
