---
title: "WELMAX PIPE WELDING AS (921399650): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WELMAX PIPE WELDING AS i Larvik hadde 21 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921399650-welmax-pipe-welding-as"
---

# WELMAX PIPE WELDING AS

Bearbeiding av metaller · Larvik · Etablert 2018

- Org.nr: 921 399 650
- Nettsted: [welmax.no](https://welmax.no)
- Styreleder: Jørn Harald Tandberg

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21 mill. kr (−50,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,03 mill. kr (Margin 9,7 %)
- Ansatte: 8 (Ned fra 12 i desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 12
- januar 2026: 13
- mars 2026: 10
- juli 2026: 7
- oktober 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,9 % (god). Opp fra 10,6 % i 2024
- Likviditet: 2,03 (meget god). Ned fra 2,42 i 2024
- Soliditet: 31,0 % (god). Opp fra 17,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,8 % | 17,6 % | 10,6 % | 10,9 % |
| Driftsmargin | 0,1 % | 34,9 % | 13,7 % | 5,0 % | 9,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 444,7 % | 200,7 % | 73,7 % | 45,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,92 | 33,54 | 2,69 | 2,42 | 2,03 |
| Soliditet | −8,2 % | 3,5 % | 10,7 % | 17,1 % | 31,0 % |
| Gjeldsgrad | - | 27,2 | 8,4 | 4,9 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 055 | 1 017 | 16 702 | 42 414 | 21 045 |
| Driftsresultat | 3 | 355 | 2 290 | 2 136 | 2 034 |
| Årsresultat | −12 | 270 | 1 779 | 1 631 | 1 332 |
| Driftsmargin | 0,1 % | 34,9 % | 13,7 % | 5,0 % | 9,7 % |
| Sum gjeld | 1 151 | 6 718 | 16 974 | 17 748 | 11 086 |
| Sum driftskostnader | - | - | 14 412 | 40 278 | 19 010 |
| Finansresultat | - | - | −9 | −43 | −51 |
| Resultat før skatt | −12 | 355 | 2 281 | 2 093 | 1 984 |
| Anleggsmidler | 43 | 16 | 1 226 | 931 | 906 |
| Omløpsmidler | 1 020 | 6 949 | 17 774 | 20 474 | 15 169 |
| Sum eiendeler | 1 063 | 6 965 | 19 000 | 21 405 | 16 075 |
| Egenkapital | −88 | 247 | 2 026 | 3 657 | 4 989 |
| Kortsiktig gjeld | 1 107 | 207 | 6 611 | 8 459 | 7 458 |
| Langsiktig gjeld | 44 | 6 511 | 10 363 | 9 289 | - |

## Ledelse og styre

- Jørn Harald Tandberg: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hegdalbakken 5, 3261 Larvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 29.08.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2021
- Revisor: [SIGNATUR REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/935921902-signatur-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [VIEW GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987260335-view-group-as)
- Størrelse: Nr. 163 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisk arbeid, rørsveising og import/eksport av varer og tjenester, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000585723&sokeverdi=921399650&spraak=nb)
- 17.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000793095&sokeverdi=921399650&spraak=nb)
- 20.08.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000705691&sokeverdi=921399650&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000546624&sokeverdi=921399650&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JHS CONSTRUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/990768617-jhs-construction-as) | Larvik | 26 | 27,2 mill. kr | +27,8 % |
| [HENRIKSEN SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/999621236-henriksen-sveis-as) | Larvik | - | 6,12 mill. kr | +3,0 % |
| [FASTLANE SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/925686581-fastlane-services-as) | Larvik | 39 | 34,2 mill. kr | +55,7 % |
| [WELMAX AS](https://www.norscout.com/no/company/919501804-welmax-as) | Larvik | - | 2,99 mill. kr | +45,9 % |
| [LMH SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/921694423-lmh-service-as) | Larvik | - | 2,92 mill. kr | −5,7 % |
| [CL SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/932958988-cl-service-as) | Larvik | - | 1,91 mill. kr | - |
| [EIKENES SERVICE & VEDLIKEHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/929076540-eikenes-service-vedlikehold-as) | Larvik | - | 1,63 mill. kr | +6,8 % |
| [GILLER & SØNN SVEIS & REP AS](https://www.norscout.com/no/company/985978905-giller-sonn-sveis-rep-as) | Larvik | - | 685 640 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
