---
title: "PILTINGSRUD GARD AS (921408269): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PILTINGSRUD GARD AS i Sør-Aurdal hadde 4,66 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Halgrim Rasmus Piltingsrud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921408269-piltingsrud-gard-as"
---

# PILTINGSRUD GARD AS

Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt · Sør-Aurdal · Etablert 2018

- Org.nr: 921 408 269
- Telefon: 46 80 97 98
- E-post: rasmus@piltingsrud.no
- Nettsted: [piltingsrudgard.no](https://www.piltingsrudgard.no)
- Daglig leder: Halgrim Rasmus Piltingsrud (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,66 mill. kr (−11,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 51 722 kr (Margin 1,1 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- januar 2026: 7
- mars 2026: 8
- september 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,6 % (svak). Opp fra −2,5 % i 2024
- Likviditet: 0,91 (svak). Ned fra 0,98 i 2024
- Soliditet: 0,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,8 % | −4,5 % | −2,5 % | 2,6 % |
| Driftsmargin | 3,0 % | 3,3 % | −2,5 % | −1,5 % | 1,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −63,3 % | −168,6 % | −110,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,03 | 0,98 | 0,91 |
| Soliditet | 29,7 % | 24,3 % | 5,1 % | 0,8 % | 0,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,4 | 3,1 | 18,7 | 119,5 | 480,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 123 | 2 316 | 5 045 | 5 289 | 4 659 |
| Driftsresultat | 93 | 76 | −126 | −80 | 52 |
| Årsresultat | 72 | 20 | −181 | −179 | −12 |
| Driftsmargin | 3,0 % | 3,3 % | −2,5 % | −1,5 % | 1,1 % |
| Sum gjeld | 844 | 1 177 | 3 649 | 1 993 | 2 313 |
| Sum driftskostnader | 3 030 | 2 240 | 5 171 | 5 369 | 4 607 |
| Finansresultat | −8 | −41 | −55 | −99 | −64 |
| Resultat før skatt | - | - | −181 | −179 | −12 |
| Anleggsmidler | 200 | 148 | 103 | 59 | 211 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 741 | 1 950 | 2 107 |
| Sum eiendeler | 1 201 | 1 553 | 3 844 | 2 009 | 2 318 |
| Egenkapital | 357 | 377 | 196 | 17 | 5 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 649 | 1 993 | 2 313 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Halgrim Rasmus Piltingsrud: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Austsidevegen 1521, 2937 Begna
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.110 Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt
- Etablert: 20.08.2018
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Regnskapsfører: [ECIT VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/912683052-ecit-valdres-as)
- Størrelse: Nr. 61 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investeringsvirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000494366&sokeverdi=921408269&spraak=nb)
- 14.02.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000059022&sokeverdi=921408269&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000668836&sokeverdi=921408269&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 04.03.2026: Tilskudd fra SØR-AURDAL KOMMUNE, 85 000 kr
- 20.02.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 2 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BAGN PØLSEMAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/992041684-bagn-polsemakeri-as) | Sør-Aurdal | 5 | 3,66 mill. kr | −20,5 % |
| [SKAKKE RØYKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/915096387-skakke-roykeri-as) | Etne | 10 | 4,86 mill. kr | +10,2 % |
| [TRONDHEIM SLAKTEHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/916093322-trondheim-slaktehus-as) | Trondheim | 8 | 22,7 mill. kr | +50,6 % |
| [DULLUM SLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/976211855-dullum-slakteri-as) | Stjørdal | 12 | 5,93 mill. kr | −5,3 % |
| [HAFJELL SLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/924730846-hafjell-slakteri-as) | Øyer | 8 | 7,21 mill. kr | −30,7 % |
| [HADELAND VILTSLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/826367822-hadeland-viltslakteri-as) | Jevnaker | 12 | 6,91 mill. kr | +3,7 % |
| [KVÆNANGEN GÅRDSPRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/923101616-kvaenangen-gardsprodukter-as) | Kvænangen | 8 | 3,05 mill. kr | −8,2 % |
| [M OPSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/929594576-m-opstad-as) | Hå | 12 | 7,24 mill. kr | −0,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
