---
title: "HENRIKSEN OLJETRANSPORT AS (921415702): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HENRIKSEN OLJETRANSPORT AS i Randaberg hadde 13,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Grethe Henriksen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921415702-henriksen-oljetransport-as"
---

# HENRIKSEN OLJETRANSPORT AS

Innsamling av farlig avfall · Randaberg · Etablert 1978

- Org.nr: 921 415 702
- Telefon: 51 51 63 90
- E-post: grethe@henriksenolje.no
- Nettsted: [henriksenolje.no](https://www.henriksenolje.no)
- Daglig leder: Grethe Henriksen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 13,5 mill. kr (−28,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −4,88 mill. kr (Margin −36,1 %)
- Ansatte: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −30,2 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −31,4 % i 2024
- Likviditet: 0,50 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,29 i 2024
- Soliditet: −52,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 16,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −11,3 % | 7,0 % | −31,4 % | −30,2 % |
| Driftsmargin | 5,5 % | −9,4 % | 4,1 % | −37,2 % | −36,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −97,3 % | - |
| Likviditetsgrad | 1,20 | 1,81 | 1,53 | 1,29 | 0,50 |
| Soliditet | - | - | 49,4 % | 16,2 % | −52,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,0 | 5,2 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 31 884 | 27 844 | 28 313 | 18 925 | 13 522 |
| Driftsresultat | 1 749 | −2 626 | 1 156 | −7 046 | −4 884 |
| Årsresultat | 1 453 | −2 042 | 527 | −5 244 | −8 098 |
| Driftsmargin | 5,5 % | −9,4 % | 4,1 % | −37,2 % | −36,1 % |
| Sum gjeld | 8 445 | 11 885 | 10 490 | 18 420 | 13 224 |
| Sum driftskostnader | - | - | 27 157 | 25 971 | 18 406 |
| Finansresultat | - | - | −268 | 331 | −269 |
| Resultat før skatt | 1 844 | −2 591 | 888 | −6 715 | −5 153 |
| Anleggsmidler | 13 533 | 13 342 | 11 639 | 14 054 | 5 928 |
| Omløpsmidler | 5 228 | 8 248 | 9 084 | 7 932 | 2 765 |
| Sum eiendeler | 18 761 | 21 591 | 20 723 | 21 987 | 8 693 |
| Egenkapital | - | - | 10 233 | 3 567 | −4 531 |
| Kortsiktig gjeld | 4 343 | 4 555 | 5 925 | 6 172 | 5 546 |
| Langsiktig gjeld | 4 102 | 7 330 | 4 565 | 12 248 | 7 678 |

## Ledelse og styre

- Grethe Henriksen: Daglig leder og styrets leder
- Julie Natasha Jonassen: Styremedlem
- Tove Iren Vestlie: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Mekjarvik 8A, 4072 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.120 Innsamling av farlig avfall
- Etablert: 01.12.1978
- Tidligere navn: HENRIKSEN EIENDOMSSELSKAP AS (2006)
- Aksjekapital: 803 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1979
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [RANDABERG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/988980315-randaberg-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 18 av 31 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Innsamling, mottak og transport av oljeprodukter samt spesialavfall, utleie av utstyr, og hva dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 24.09.2026: Regnskapsfører endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 02.03.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000782672&sokeverdi=921415702&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000600753&sokeverdi=921415702&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000476851&sokeverdi=921415702&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000586908&sokeverdi=921415702&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORWEGIAN WASTE TO ENERGY AS](https://www.norscout.com/no/company/982523125-norwegian-waste-to-energy-as) | Randaberg | 17 | 56,4 mill. kr | +64,7 % |
| [NILSEN SERVICE & CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/922113688-nilsen-service-consulting-as) | Alver | 9 | 22,8 mill. kr | −9,1 % |
| [WESTLAND WASTE AS](https://www.norscout.com/no/company/927801256-westland-waste-as) | Gulen | 9 | 7,07 mill. kr | −38,7 % |
| [ARCTIC WASTE MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/914208912-arctic-waste-management-as) | Tromsø | 10 | 23,2 mill. kr | −1,4 % |
| [FINNMARK GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/979940475-finnmark-gjenvinning-as) | Alta | 7 | 19,9 mill. kr | +8,9 % |
| [B. HANSEN RENOVASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/999556329-b-hansen-renovasjon-as) | Farsund | 13 | 25,1 mill. kr | +9,3 % |
| [RMG GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/913907787-rmg-gjenvinning-as) | Meløy | 6 | 10,8 mill. kr | −14,2 % |
| [XO TRANSPORT & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/987396385-xo-transport-service-as) | Lier | 14 | 42,5 mill. kr | +13,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.07.2026.
