---
title: "NASJONALPARKGÅRDEN AS (921489285): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NASJONALPARKGÅRDEN AS i Ullensvang hadde 14,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 29 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921489285-nasjonalparkgarden-as"
---

# NASJONALPARKGÅRDEN AS

Opplevelsesaktiviteter · Ullensvang · Etablert 2018

- Org.nr: 921 489 285
- Styreleder: Bjørn Buer

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,8 mill. kr (+6,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 894 386 kr (Margin 6,0 %)
- Ansatte: 29 (Opp fra 14 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 27
- oktober 2025: 28
- november 2025: 24
- desember 2025: 14
- april 2026: 15
- juni 2026: 16
- juli 2026: 21
- august 2026: 26
- september 2026: 27
- oktober 2026: 29

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,6 % (meget god). Opp fra 6,9 % i 2024
- Likviditet: 1,89 (god). Opp fra 1,43 i 2024
- Soliditet: 59,9 % (meget god). Opp fra 50,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 27,6 % | 12,9 % | 6,9 % | 16,6 % |
| Driftsmargin | 32,0 % | 8,5 % | 4,3 % | 2,4 % | 6,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 24,0 % | 13,8 % | 29,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,27 | 1,43 | 1,89 |
| Soliditet | 85,2 % | 53,5 % | 48,1 % | 50,1 % | 59,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,9 | 1,1 | 1,0 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 540 | 9 878 | 13 013 | 13 964 | 14 843 |
| Driftsresultat | 814 | 842 | 560 | 331 | 894 |
| Årsresultat | 636 | 653 | 440 | 270 | 695 |
| Driftsmargin | 32 % | 8,5 % | 4,3 % | 2,4 % | 6,0 % |
| Sum gjeld | 335 | 1 787 | 2 550 | 2 626 | 2 229 |
| Sum driftskostnader | 1 726 | 9 036 | 12 453 | 13 633 | 13 949 |
| Finansresultat | 1 | −5 | −30 | 14 | −3 |
| Resultat før skatt | - | - | 531 | 345 | 891 |
| Anleggsmidler | 944 | 1 927 | 1 923 | 1 609 | 1 473 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 992 | 3 652 | 4 085 |
| Sum eiendeler | 2 263 | 3 843 | 4 915 | 5 261 | 5 558 |
| Egenkapital | 1 928 | 2 056 | 2 365 | 2 634 | 3 330 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 351 | 2 547 | 2 158 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 199 | 79 | 71 |

## Ledelse og styre

- Bjørn Buer: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Buer, 5750 Odda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.291 Opplevelsesaktiviteter
- Etablert: 05.07.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2021
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [FONNA ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/922866384-fonna-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 31 av 416 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Legge tilrette for turisme herunder forvalte eiendom og produkter for opplevelsesturisme. Drive Buer som besøksmål, med det som inngår av drift og vedlikehold av parkeringssystem, vei, sti, rasteplasser, nødbu, offentlige toaletter og informasjonarbeid. Besøksenter på Buer med servering samt alt som står naturlig i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000431454&sokeverdi=921489285&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000227728&sokeverdi=921489285&spraak=nb)
- 29.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000899765&sokeverdi=921489285&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FOLGEFONNI BREFØRARLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/988418536-folgefonni-breforarlag-as) | Ullensvang | 5 | 8,25 mill. kr | +10,7 % |
| [JUL I ODDA AS](https://www.norscout.com/no/company/936433510-jul-i-odda-as) | Ullensvang | - | 986 634 kr | - |
| [TROLLTUNGA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/938534551-trolltunga-holding-as) | Ullensvang | - | - | - |
| [RØLDAL SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/964814600-roldal-skisenter-as) | Ullensvang | 18 | 14 mill. kr | - |
| [SAFE TRENINGSSENTER ODDA AS](https://www.norscout.com/no/company/990599858-safe-treningssenter-odda-as) | Ullensvang | 13 | 1,45 mill. kr | +6,3 % |
| [SELJESTAD OG RØLDAL LØYPESELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/893434682-seljestad-og-roldal-loypeselskap-as) | Ullensvang | - | 2,32 mill. kr | −11,7 % |
| [FJORDAHALLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917463166-fjordahallen-as) | Ullensvang | - | 1,11 mill. kr | - |
| [TUNVOLL TRIMSTOVE AS](https://www.norscout.com/no/company/933500438-tunvoll-trimstove-as) | Ullensvang | - | 562 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
