---
title: "NORTHUG EVENT AS (921527721): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORTHUG EVENT AS i Inderøy hadde 6,72 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921527721-northug-event-as"
---

# NORTHUG EVENT AS

Engroshandel med klær og skotøy · Inderøy

- Org.nr: 921 527 721
- Nettsted: [northugevent.no](https://northugevent.no)
- Styreleder: Petter Northug

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,72 mill. kr (−61,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 726 738 kr (Margin 10,8 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,9 % (tilfredsstillende). Opp fra −56,4 % i 2024
- Likviditet: 1,68 (god). Ned fra 1,97 i 2024
- Soliditet: 40,4 % (meget god). Opp fra −19,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,3 % | −22,2 % | −56,4 % | 7,9 % |
| Driftsmargin | - | 3,0 % | −22,0 % | −47,7 % | 10,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 9,8 % | −137,9 % | - | - |
| Likviditetsgrad | - | 2,92 | 2,51 | 1,97 | 1,68 |
| Soliditet | 25,2 % | 22,8 % | 11,9 % | −19,4 % | 40,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,0 | 3,4 | 7,4 | - | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 31 514 | 38 479 | 20 306 | 17 446 | 6 722 |
| Driftsresultat | - | 1 163 | −4 475 | −8 319 | 727 |
| Årsresultat | 1 202 | 506 | −5 023 | −10 091 | 641 |
| Driftsmargin | - | 3,0 % | −22 % | −47,7 % | 10,8 % |
| Sum gjeld | 14 506 | 18 308 | 14 038 | 15 389 | 3 334 |
| Sum driftskostnader | 2 071 | - | - | 25 765 | 5 995 |
| Finansresultat | −869 | - | - | −1 772 | −86 |
| Resultat før skatt | - | 506 | −5 023 | −10 091 | 641 |
| Anleggsmidler | 3 579 | 2 315 | 1 938 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | - | 21 387 | 13 989 | 12 888 | 5 598 |
| Sum eiendeler | 19 393 | 23 702 | 15 927 | 12 888 | 5 598 |
| Egenkapital | 4 888 | 5 393 | 1 889 | −2 502 | 2 264 |
| Kortsiktig gjeld | - | 7 326 | 5 575 | 6 553 | 3 334 |
| Langsiktig gjeld | - | 10 982 | 8 463 | 8 837 | - |

## Ledelse og styre

- Petter Northug: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Markhusvegen 85, 7690 Mosvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.420 Engroshandel med klær og skotøy
- Etablert: 10.09.2018
- Tidligere navn: BRAND ASSIST AS (2018 til 2025)
- Aksjekapital: 3 751 440 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2019
- Regnskapsfører: [SIRIUS ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/927411296-sirius-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 220 av 550 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling og markedsføring samt engroshandel av produkter hovedsakelig til sport.

## Siste endringer

- 14.07.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 06.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000593281&sokeverdi=921527721&spraak=nb)
- 14.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000544015&sokeverdi=921527721&spraak=nb)
- 14.07.2026: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000544016&sokeverdi=921527721&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000476864&sokeverdi=921527721&spraak=nb)
- 02.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000724433&sokeverdi=921527721&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000592186&sokeverdi=921527721&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NT MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/993613770-nt-maskin-as) | Inderøy | 8 | 32,6 mill. kr | +0,3 % |
| [STRAUMEN INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/988362603-straumen-industrier-as) | Inderøy | - | 1,87 mill. kr | −21,8 % |
| [NORLOG AS](https://www.norscout.com/no/company/980853667-norlog-as) | Inderøy | 11 | 71,2 mill. kr | +13,7 % |
| [TOMAS SNEKKER OG SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/913180151-tomas-snekker-og-sveis-as) | Inderøy | - | 0 kr | - |
| [KOLEKVINTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917639183-kolekvinten-as) | Inderøy | - | 0 kr | - |
| [NFA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/922662126-nfa-invest-as) | Inderøy | - | 0 kr | - |
| [OLDERBAKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/931978217-olderbakken-as) | Inderøy | - | 0 kr | - |
| [NATURSTRAA AS](https://www.norscout.com/no/company/933758230-naturstraa-as) | Inderøy | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.07.2026.
