---
title: "YMBER AS (921543565): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "YMBER AS i Nordreisa hadde 27,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Erling Martinsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921543565-ymber-as"
---

# YMBER AS

Distribusjon av elektrisitet · Nordreisa · Etablert 2018

Morselskap for 2 selskaper

- Org.nr: 921 543 565
- Nettsted: [ymber.no](https://ymber.no)
- Daglig leder: Erling Martinsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,9 mill. kr (+19,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,83 mill. kr (Margin 24,5 %)
- Ansatte: 9 (Ned fra 10 i november 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 289 mill. kr (+36,6 % fra 2024)

## Ansatte

- oktober 2025: 11
- november 2025: 10
- juli 2026: 11
- august 2026: 10
- oktober 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,5 % (svak). Opp fra 4,4 % i 2024
- Likviditet: 3,82 (meget god). Opp fra 3,71 i 2024
- Soliditet: 31,2 % (god). Opp fra 30,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,8 % | 5,7 % | 4,4 % | 5,5 % |
| Driftsmargin | - | −33,5 % | −1,9 % | −0,4 % | 24,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 6,7 % | 9,6 % | 4,1 % | 7,5 % |
| Likviditetsgrad | - | 20,07 | 5,79 | 3,71 | 3,82 |
| Soliditet | - | 32,2 % | 29,8 % | 30,7 % | 31,2 % |
| Gjeldsgrad | - | 2,1 | 2,4 | 2,3 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 14,2 | 18,7 | 23,4 | 27,9 |
| Driftsresultat | - | −4,7 | −0,4 | −0,1 | 6,8 |
| Årsresultat | 0,0 | 13,7 | 40,3 | 17,8 | 33,2 |
| Driftsmargin | - | −33,5 % | −1,9 % | −0,4 % | 24,5 % |
| Sum gjeld | 0,0 | 861,7 | 1 033,9 | 1 003,7 | 1 016,9 |
| Sum driftskostnader | - | - | 19,0 | 23,5 | 21,1 |
| Finansresultat | - | - | 41,1 | 18,3 | 27,3 |
| Resultat før skatt | - | 13,7 | 40,8 | 18,3 | 34,2 |
| Anleggsmidler | 0,0 | 1 210,9 | 1 362,9 | 1 368,6 | 1 394,0 |
| Omløpsmidler | - | 60,4 | 109,1 | 78,9 | 84,9 |
| Sum eiendeler | 0,0 | 1 271,4 | 1 472,0 | 1 447,5 | 1 478,9 |
| Egenkapital | 0,0 | 409,7 | 438,0 | 443,9 | 462,0 |
| Kortsiktig gjeld | - | 3,0 | 18,8 | 21,3 | 22,2 |
| Langsiktig gjeld | - | 858,6 | 1 015,1 | 982,4 | 994,7 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 337,6 | 211,5 | 288,9 |
| Driftsresultat | 147,7 | 71,1 | 80,9 |
| Årsresultat | 40,3 | 17,8 | 33,2 |
| Driftsmargin | 43,8 % | 33,6 % | 28 % |
| Sum gjeld | 1 358,7 | 1 363,1 | 1 261,9 |
| Sum driftskostnader | 189,8 | 201,6 | 208,1 |
| Finansresultat | −38,4 | −37,8 | −31,0 |
| Resultat før skatt | 109,3 | 33,3 | 49,9 |
| Anleggsmidler | 1 626,5 | 1 700,5 | 1 618,1 |
| Omløpsmidler | 261,2 | 197,5 | 173,2 |
| Sum eiendeler | 1 887,8 | 1 898,1 | 1 791,3 |
| Egenkapital | 529,1 | 535,0 | 529,3 |
| Kortsiktig gjeld | 140,4 | 174,4 | 92,7 |
| Langsiktig gjeld | 1 218,2 | 1 188,7 | 1 169,2 |

## Konsern

3 selskaper.

- YMBER AS (Denne bedriften)
  - [VISSI AS](https://www.norscout.com/no/company/921683057-vissi-as) (37 ansatte)
  - [YMBER FIBER AS](https://www.norscout.com/no/company/921683073-ymber-fiber-as) (5 ansatte)

## Ledelse og styre

- Erling Martinsen: Daglig leder
- Vidar Brox-Antonsen: Styrets leder
- Toril Aamo: Styremedlem
- Jim Harald Thomassen: Styremedlem
- Inger Johnsen: Styremedlem
- Geir Morten Olsen: Styremedlem
- Gunnar Alskog: Styremedlem
- Ann-Catharina Lango: Styremedlem
- Per Sverre Moen: Styremedlem
- Ragnhild Andreassen: Varamedlem
- Lars Eirik Høgbakk: Varamedlem
- Leif Cato Johansen: Varamedlem
- Trond Harald Bjerkmo: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Bjørklysvingen 3, 9152 Sørkjosen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.140 Distribusjon av elektrisitet
- Etablert: 20.08.2018
- Aksjekapital: 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2019
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 81 av 134 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie selskapsandeler i andre selskaper innen kraftproduksjon og nettvirksomhet. Videre skal selskapet kunne eiefast eiendom, samt yte konserninterne tjenester.

## Siste endringer

- 21.07.2026: Styret endret
- 02.05.2026: Revisor endret
- 06.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000615891&sokeverdi=921543565&spraak=nb)
- 21.07.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000572959&sokeverdi=921543565&spraak=nb)
- 21.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000572958&sokeverdi=921543565&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000227732&sokeverdi=921543565&spraak=nb)
- 16.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000018499&sokeverdi=921543565&spraak=nb)
- 20.08.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000705972&sokeverdi=921543565&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000679246&sokeverdi=921543565&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VISSI AS](https://www.norscout.com/no/company/921683057-vissi-as) | Nordreisa | 37 | 127 mill. kr | +12,3 % |
| [YMBER PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/913680294-ymber-produksjon-as) | Nordreisa | 12 | 99,7 mill. kr | −7,3 % |
| [BIODRIFT NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/934480805-biodrift-nord-as) | Nordreisa | - | 1,1 mill. kr | - |
| [STRAM AS](https://www.norscout.com/no/company/914385261-stram-as) | Fauske | 9 | 72,2 mill. kr | −1,9 % |
| [VESTERÅLSKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/995152177-vesteralskraft-as) | Sortland | 9 | 27,3 mill. kr | +17,2 % |
| [KRAFTIA ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/980283976-kraftia-energi-as) | Modum | 10 | 14,9 mill. kr | +5,7 % |
| [REN RØROS AS](https://www.norscout.com/no/company/915591302-ren-roros-as) | Røros | 9 | 24,3 mill. kr | +23,4 % |
| [VANG ENERGIVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/824368082-vang-energiverk-as) | Vang | 10 | 33,2 mill. kr | +11,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
