---
title: "GYMO AS (921549202): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GYMO AS i Randaberg hadde 64,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Morten Svela. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921549202-gymo-as"
---

# GYMO AS

Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer · Randaberg · Etablert 2018

- Org.nr: 921 549 202
- Nettsted: [gymo.no](https://gymo.no)
- Daglig leder: Morten Svela (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 64,3 mill. kr (+15,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,95 mill. kr (Margin 6,1 %)
- Ansatte: 11 (Opp fra 9 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 7
- oktober 2025: 9
- november 2025: 10
- desember 2025: 9
- januar 2026: 7
- februar 2026: 8
- mars 2026: 10
- april 2026: 9
- mai 2026: 7
- juli 2026: 9
- september 2026: 10
- oktober 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 23,9 % (meget god). Ned fra 27,7 % i 2024
- Likviditet: 1,98 (god). Opp fra 1,47 i 2024
- Soliditet: 50,2 % (meget god). Opp fra 33,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 60,2 % | 27,7 % | 23,9 % |
| Driftsmargin | 16,8 % | 17,4 % | 23,3 % | 10,7 % | 6,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 100,4 % | 49,5 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,42 | 1,23 | 1,47 | 1,98 |
| Soliditet | - | - | 20,4 % | 33,5 % | 50,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 3,9 | 2,0 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 49 937 | 49 160 | 59 957 | 55 719 | 64 256 |
| Driftsresultat | 8 380 | 8 560 | 13 948 | 5 959 | 3 950 |
| Årsresultat | 6 562 | 6 605 | 10 706 | 4 577 | 2 835 |
| Driftsmargin | 16,8 % | 17,4 % | 23,3 % | 10,7 % | 6,1 % |
| Sum gjeld | - | 13 248 | 22 424 | 11 818 | 8 731 |
| Sum driftskostnader | 41 557 | - | - | 49 760 | 60 305 |
| Finansresultat | 34 | - | - | −79 | −301 |
| Resultat før skatt | - | 8 473 | 13 726 | 5 881 | 3 649 |
| Anleggsmidler | - | 495 | 657 | 447 | 273 |
| Omløpsmidler | - | 18 833 | 27 526 | 17 327 | 17 248 |
| Sum eiendeler | - | 19 329 | 28 182 | 17 773 | 17 521 |
| Egenkapital | - | - | 5 758 | 5 955 | 8 790 |
| Kortsiktig gjeld | - | 13 248 | 22 424 | 11 818 | 8 731 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Morten Svela: Daglig leder og styremedlem
- Jan Knoph: Styrets leder
- Cecilie Louise Buøen: Styremedlem
- Robert Andrzej Kolakowski: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Mekjarvik 14, 4072 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.460 Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer
- Etablert: 17.09.2018
- Tidligere navn: GYMO II AS (2018)
- Aksjekapital: 60 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2018
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [ROGALAND REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/987437693-rogaland-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 117 av 506 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive agenturhandel med medisinsk utstyr og helseartikler til helsevesenet.

## Kunngjøringer

- 11.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000532250&sokeverdi=921549202&spraak=nb)
- 01.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000767947&sokeverdi=921549202&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HÅLAND INSTRUMENTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/985370761-haland-instrumentering-as) | Randaberg | 20 | 124 mill. kr | −9,6 % |
| [NOR OIL TOOLS AS](https://www.norscout.com/no/company/916669550-nor-oil-tools-as) | Randaberg | 11 | 13,7 mill. kr | −9,0 % |
| [FIRE EATER AS](https://www.norscout.com/no/company/923119485-fire-eater-as) | Randaberg | 30 | 85,2 mill. kr | −23,6 % |
| [VELVÆRE GROSSISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/988664847-velvaere-grossisten-as) | Randaberg | 7 | 15,8 mill. kr | +44,9 % |
| [HOLTA & HÅLAND BILVASKUTSTYR AS](https://www.norscout.com/no/company/990759812-holta-haland-bilvaskutstyr-as) | Randaberg | 44 | 155 mill. kr | +7,3 % |
| [DATEK LØFTETEKNIKK VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/931676342-datek-lofteteknikk-vest-as) | Randaberg | 7 | 15 mill. kr | −31,3 % |
| [MAXIMATOR AS](https://www.norscout.com/no/company/989853252-maximator-as) | Randaberg | 6 | 70,5 mill. kr | +36,7 % |
| [PERIGON AS](https://www.norscout.com/no/company/986543015-perigon-as) | Randaberg | 6 | 19 mill. kr | −0,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
