---
title: "HAUGANS HUS INVEST AS (921558449): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAUGANS HUS INVEST AS i Hamar hadde 40,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jo Simen Drågen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921558449-haugans-hus-invest-as"
---

# HAUGANS HUS INVEST AS

Utleie av egen eller leid fast eiendom · Hamar

- Org.nr: 921 558 449
- Daglig leder: Jo Simen Drågen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 40,5 mill. kr (+122,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 38,7 mill. kr (Margin 95,6 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,7 % (svak). Opp fra 3,5 % i 2024
- Likviditet: 2,59 (meget god). Ned fra 2,96 i 2024
- Soliditet: 94,3 % (meget god). Ned fra 94,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,4 % | 7,9 % | 3,5 % | 5,7 % |
| Driftsmargin | 99,7 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,6 % | 95,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 26,4 % | 8,3 % | 3,4 % | 6,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,08 | 3,86 | 2,10 | 2,96 | 2,59 |
| Soliditet | 76,2 % | 94,8 % | 89,4 % | 94,7 % | 94,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 55 719 | 177 354 | 55 498 | 18 167 | 40 475 |
| Driftsresultat | 55 548 | 176 913 | 55 367 | 18 098 | 38 704 |
| Årsresultat | 53 949 | 176 481 | 59 870 | 23 078 | 42 368 |
| Driftsmargin | 99,7 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,6 % | 95,6 % |
| Sum gjeld | 180 908 | 41 801 | 86 378 | 40 362 | 42 991 |
| Sum driftskostnader | - | - | 132 | 70 | 1 771 |
| Finansresultat | - | - | 6 063 | 6 519 | 4 649 |
| Resultat før skatt | 53 949 | 176 481 | 61 430 | 24 617 | 43 353 |
| Anleggsmidler | 636 925 | 636 930 | 636 930 | 636 925 | 648 732 |
| Omløpsmidler | 123 948 | 161 317 | 181 034 | 119 329 | 111 258 |
| Sum eiendeler | 760 873 | 798 247 | 817 963 | 756 254 | 759 990 |
| Egenkapital | 579 965 | 756 446 | 731 586 | 715 892 | 716 999 |
| Kortsiktig gjeld | 40 248 | 41 801 | 86 378 | 40 362 | 42 977 |
| Langsiktig gjeld | 140 660 | 0 | 0 | 0 | 14 |

## Ledelse og styre

- Jo Simen Drågen: Daglig leder og styremedlem
- Monica Amanda Haugan: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vangsvegen 111, 2318 Hamar
- Postadresse: c/o KRS Økonomi AS, Østregate 23, 2317 Hamar
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendom
- Etablert: 28.09.2018
- Aksjekapital: 20 010 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [KRS ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/917439362-krs-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 837 av 46 521 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av verdipapirer og hva hermed står i forbindelse. Selskapet kan videre eie fast eiendom og kan likeledes ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000494380&sokeverdi=921558449&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LINDAHLPLAN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/980035026-lindahlplan-invest-as) | Hamar | - | 41,5 mill. kr | +3,0 % |
| [FARVERIKVARTALET AS](https://www.norscout.com/no/company/993470198-farverikvartalet-as) | Hamar | - | 36 mill. kr | −76,9 % |
| [HAUGANS HUS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/921559445-haugans-hus-holding-as) | Hamar | - | 41,6 mill. kr | +18,3 % |
| [VESTVANNET INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/880314742-vestvannet-invest-as) | Hamar | - | 35,8 mill. kr | +5,8 % |
| [LERKENDAL INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/997706749-lerkendal-invest-as) | Hamar | - | 45,8 mill. kr | +9,5 % |
| [RAVINEVEIEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/990456828-ravineveien-eiendom-as) | Hamar | - | 35,7 mill. kr | +6,9 % |
| [MJØSTÅRNET AS](https://www.norscout.com/no/company/918139362-mjostarnet-as) | Hamar | - | 48,9 mill. kr | +1,9 % |
| [VANGSVEGEN 119 AS](https://www.norscout.com/no/company/923479899-vangsvegen-119-as) | Hamar | - | 32,7 mill. kr | +2,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Eiendomsselskaper i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/kristiansand)
- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
