---
title: "POLARNATT MEDIA AS (921583672): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "POLARNATT MEDIA AS i Hammerfest hadde 2,87 mill. kr i driftsinntekter i 2024 og 5 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921583672-polarnatt-media-as"
---

# POLARNATT MEDIA AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer · Hammerfest · Etablert 2018

- Org.nr: 921 583 672
- Styreleder: Stian Håpnes

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 2,87 mill. kr (+18 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: −175 078 kr (Margin −6,1 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: −21,5 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −47,2 % i 2023
- Likviditet: 0,39 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,47 i 2023
- Soliditet: −105,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −52,3 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −65,0 % | −47,2 % | −21,5 % |
| Driftsmargin | 11,0 % | −27,6 % | −15,5 % | −6,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,47 | 0,39 |
| Soliditet | 57,5 % | −7,7 % | −52,3 % | −105,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | - | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 963 | 1 658 | 2 432 | 2 869 |
| Driftsresultat | 217 | −458 | −378 | −175 |
| Årsresultat | 143 | −476 | −433 | −208 |
| Driftsmargin | 11 % | −27,6 % | −15,5 % | −6,1 % |
| Sum gjeld | 314 | 721 | 1 413 | 1 348 |
| Sum driftskostnader | 1 746 | 2 116 | - | 3 044 |
| Finansresultat | −10 | −22 | - | −33 |
| Resultat før skatt | - | - | −433 | −208 |
| Anleggsmidler | 393 | 376 | 261 | 129 |
| Omløpsmidler | - | - | 667 | 526 |
| Sum eiendeler | 738 | 670 | 928 | 655 |
| Egenkapital | 424 | −52 | −485 | −693 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 413 | 1 348 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Stian Håpnes: Styrets leder
- Marte Håpnes: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sjøgata 6, 9600 Hammerfest
- Postadresse: Postboks 1100 Fuglenes, 9616 Hammerfest
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer
- Etablert: 03.10.2018
- Aksjekapital: 70 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2020
- Regnskapsfører: [ESTIMER AS](https://www.norscout.com/no/company/986483853-estimer-as)
- Størrelse: Nr. 315 av 1 477 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Medieproduksjon, markedsføring, foredrag og turisme.

## Siste endringer

- 12.01.2026: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000668867&sokeverdi=921583672&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RAW STUDIOS AS](https://www.norscout.com/no/company/931716204-raw-studios-as) | Hammerfest | - | 1,73 mill. kr | +8,1 % |
| [MULTIVENTURES AS](https://www.norscout.com/no/company/935901898-multiventures-as) | Hammerfest | - | 144 822 kr | - |
| [POLARNATT FILM AS](https://www.norscout.com/no/company/929576861-polarnatt-film-as) | Hammerfest | - | 0 kr | - |
| [STERKEPEDER INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/934899830-sterkepeder-invest-as) | Hammerfest | - | 0 kr | - |
| [AVMANNEN AS](https://www.norscout.com/no/company/937823487-avmannen-as) | Hammerfest | - | - | - |
| [HÅPE MUSIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/934898508-hape-musikk-as) | Hammerfest | - | 132 764 kr | - |
| [VILLA LOFOTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/896219162-villa-lofoten-as) | Vestvågøy | 5 | 3,1 mill. kr | +109,8 % |
| [VARDE FILM AS](https://www.norscout.com/no/company/998005809-varde-film-as) | Bjørnafjorden | 5 | 2,74 mill. kr | +28,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.09.2026.
