---
title: "MAMMA PIZZA AS (921605498): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MAMMA PIZZA AS i Oslo hadde 58,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 55 ansatte. Daglig leder er Rolf Fredrik Ekelund. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921605498-mamma-pizza-as"
---

# MAMMA PIZZA AS

Drift av restauranter · Oslo · Etablert 2018

- Org.nr: 921 605 498
- Nettsted: [mammapizza.no](https://mammapizza.no)
- Daglig leder: Rolf Fredrik Ekelund (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 58,8 mill. kr (−1,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 9,42 mill. kr (Margin 16 %)
- Ansatte: 55 (Ned fra 60 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 60
- november 2025: 61
- desember 2025: 60
- januar 2026: 54
- februar 2026: 58
- mars 2026: 59
- april 2026: 62
- mai 2026: 58
- juli 2026: 59
- august 2026: 65
- september 2026: 59
- oktober 2026: 55

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 48,2 % (meget god). Ned fra 60,1 % i 2024
- Likviditet: 0,69 (svak). Ned fra 0,92 i 2024
- Soliditet: 6,2 % (svak). Opp fra 6,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 51,0 % | 37,5 % | 60,1 % | 48,2 % |
| Driftsmargin | 10,9 % | 15,2 % | 13,7 % | 18,5 % | 16,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 412,2 % | 531,0 % | 975,3 % | 785,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,23 | 1,10 | 1,08 | 0,92 | 0,69 |
| Soliditet | 22,6 % | 8,0 % | 6,2 % | 6,1 % | 6,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,4 | 11,6 | 15,0 | 15,5 | 15,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 866 | 42 745 | 53 980 | 59 697 | 58 782 |
| Driftsresultat | 2 266 | 6 485 | 7 379 | 11 046 | 9 423 |
| Årsresultat | 1 747 | 5 130 | 6 148 | 12 006 | 9 401 |
| Driftsmargin | 10,9 % | 15,2 % | 13,7 % | 18,5 % | 16 % |
| Sum gjeld | 5 987 | 16 737 | 22 844 | 25 298 | 21 801 |
| Sum driftskostnader | - | - | 46 601 | 48 651 | 49 359 |
| Finansresultat | - | - | 503 | 4 346 | 2 641 |
| Resultat før skatt | 2 242 | 6 585 | 7 882 | 15 392 | 12 064 |
| Anleggsmidler | 908 | 2 711 | 6 004 | 4 011 | 8 440 |
| Omløpsmidler | 6 828 | 15 472 | 18 362 | 22 921 | 14 797 |
| Sum eiendeler | 7 735 | 18 183 | 24 366 | 26 932 | 23 237 |
| Egenkapital | 1 748 | 1 446 | 1 522 | 1 634 | 1 436 |
| Kortsiktig gjeld | 5 540 | 14 017 | 16 981 | 24 942 | 21 545 |
| Langsiktig gjeld | 447 | 2 720 | 5 863 | 356 | 256 |

## Ledelse og styre

- Rolf Fredrik Ekelund: Daglig leder og styrets leder
- Audun Stavne: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Dronningens gate 22, 0154 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 02.10.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2019
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [ECIT NORIAN AS](https://www.norscout.com/no/company/879906792-ecit-norian-as)
- Størrelse: Nr. 86 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fremstilling/salg av pizza og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 02.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000335594&sokeverdi=921605498&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000227737&sokeverdi=921605498&spraak=nb)
- 18.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000888994&sokeverdi=921605498&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STIANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/971057483-stiansen-as) | Oslo | 56 | 55,9 mill. kr | +1,0 % |
| [CJA AS](https://www.norscout.com/no/company/918001921-cja-as) | Oslo | 55 | 38 mill. kr | +12,9 % |
| [KÖD FROGNER AS](https://www.norscout.com/no/company/826763132-kod-frogner-as) | Oslo | 58 | 18,6 mill. kr | −6,1 % |
| [JØNK GRØNLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/925516139-jonk-gronland-as) | Oslo | 55 | 37,6 mill. kr | +0,5 % |
| [SUMO STORO AS](https://www.norscout.com/no/company/920340954-sumo-storo-as) | Oslo | 58 | 19,3 mill. kr | −9,6 % |
| [BASSO OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/925120863-basso-oslo-as) | Oslo | 55 | 26 mill. kr | −3,7 % |
| [ULLEVÅL GRO AS](https://www.norscout.com/no/company/892177732-ulleval-gro-as) | Oslo | 58 | 20,6 mill. kr | +9,8 % |
| [SKUR 33 AS](https://www.norscout.com/no/company/983152260-skur-33-as) | Oslo | 55 | 20,7 mill. kr | −4,1 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
