---
title: "VEGÅRSHEI TRAPPEVERKSTED AS (921611528): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VEGÅRSHEI TRAPPEVERKSTED AS i Vegårshei hadde 27,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921611528-vegarshei-trappeverksted-as"
---

# VEGÅRSHEI TRAPPEVERKSTED AS

Snekkerarbeid · Vegårshei · Etablert 2018

- Org.nr: 921 611 528
- Telefon: 918 61 773
- E-post: kurtegil.bjorkjendal@trapperingen.no
- Nettsted: [trapperingen.no](https://trapperingen.no)
- Styreleder: Per Gunnar Rønningen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,7 mill. kr (+14,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −3,87 mill. kr (Margin −14 %)
- Ansatte: 20

## Ansatte

- oktober 2025: 19
- desember 2025: 20
- juni 2026: 21
- juli 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −37,6 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −47,2 % i 2024
- Likviditet: 0,94 (svak). Ned fra 1,33 i 2024
- Soliditet: −21,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 20,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 27,9 % | −15,4 % | −47,2 % | −37,6 % |
| Driftsmargin | 8,5 % | 12,0 % | −9,0 % | −29,2 % | −14,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −119,8 % | −1 453,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,25 | 2,14 | 2,19 | 1,33 | 0,94 |
| Soliditet | - | - | 54,0 % | 20,9 % | −21,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,9 | 3,8 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 34 729 | 41 908 | 33 157 | 24 142 | 27 688 |
| Driftsresultat | 2 967 | 5 044 | −2 977 | −7 054 | −3 874 |
| Årsresultat | 2 239 | 3 944 | −3 008 | −7 270 | −4 275 |
| Driftsmargin | 8,5 % | 12 % | −9,0 % | −29,2 % | −14 % |
| Sum gjeld | 7 195 | 7 515 | 8 279 | 9 212 | 10 491 |
| Sum driftskostnader | - | - | 36 134 | 31 196 | 31 562 |
| Finansresultat | - | - | −31 | −215 | −401 |
| Resultat før skatt | 2 878 | 4 993 | −3 008 | −7 270 | −4 275 |
| Anleggsmidler | 3 585 | 5 388 | 5 256 | 4 414 | 2 060 |
| Omløpsmidler | 12 374 | 14 836 | 12 725 | 7 229 | 6 587 |
| Sum eiendeler | 15 959 | 20 224 | 17 980 | 11 643 | 8 647 |
| Egenkapital | - | - | 9 701 | 2 431 | −1 843 |
| Kortsiktig gjeld | 5 492 | 6 948 | 5 809 | 5 434 | 6 988 |
| Langsiktig gjeld | 1 703 | 567 | 2 470 | 3 779 | - |

## Ledelse og styre

- Per Gunnar Rønningen: Styrets leder
- Kurt Egil Bjorkjendal: Styremedlem
- Kenneth Bjorkjendal: Styremedlem
- Halvor Bjorkjendal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Molandsveien 35, 4985 Vegårshei
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.320 Snekkerarbeid
- Etablert: 12.10.2018
- Tidligere navn: NYE VEGÅRSHEI TRAPPEVERKSTED AS (2018 til 2019)
- Aksjekapital: 759 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2018
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [SUNDE REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/926195581-sunde-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 90 av 2 188 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive treforedling og dertil knyttet virksomhet.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 06.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000782719&sokeverdi=921611528&spraak=nb)
- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000585741&sokeverdi=921611528&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000476899&sokeverdi=921611528&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000611769&sokeverdi=921611528&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 25.02.2026: Lån fra INNOVASJON NORGE, 167 617 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BJORKJENDAL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/921611498-bjorkjendal-holding-as) | Vegårshei | - | - | - |
| [NILSEN ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/827404292-nilsen-entreprenor-as) | Vegårshei | 11 | 11,7 mill. kr | −16 % |
| [BERGAN MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/984659245-bergan-maskin-as) | Vegårshei | 7 | 10,7 mill. kr | −14,9 % |
| [NILSEN MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/874433292-nilsen-maskin-as) | Vegårshei | 7 | 9,25 mill. kr | +6,5 % |
| [K VESTLI AS](https://www.norscout.com/no/company/926775383-k-vestli-as) | Vegårshei | 6 | 3,5 mill. kr | −47,6 % |
| [STEBEKK ELEKTROSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/917901937-stebekk-elektroservice-as) | Vegårshei | 5 | 7,11 mill. kr | −20 % |
| [AGDER VARME OG VEDLIKEHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/914154766-agder-varme-og-vedlikehold-as) | Vegårshei | - | 1,79 mill. kr | - |
| [VEGÅRSHEI RØRLEGGERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/976493796-vegarshei-rorleggerservice-as) | Vegårshei | - | 1,57 mill. kr | −55,8 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 23.07.2026.
